pl.news
61.9K

Słowa i czyny Franciszka: "Piękno ujawnia się w świątecznym żłobie". Naprawdę?

"Kiedy prawda i piękno są przekazywane w sztuce, to napełnia serce radością i nadzieją" - powiedział 12 grudnia Franciszek grupie artystów. Mówił tak przed dziwnym obrazem przedstawiającym "Kosmiczne …More
"Kiedy prawda i piękno są przekazywane w sztuce, to napełnia serce radością i nadzieją" - powiedział 12 grudnia Franciszek grupie artystów.
Mówił tak przed dziwnym obrazem przedstawiającym "Kosmiczne objęcie". Franciszek wyjaśnił, że artysta potrzebuje "czystych i beznamiętnych rąk, zdolnych do przekazywania prawdy i piękna", które pojawiają się "w nędzy bożonarodzeniowego żłobka".
W ostrym kontraście do tych twierdzeń, 11 grudnia Watykan odsłonił na Placu św. Piotra najbrzydszą szopkę w historii.
#newsBbghkxnami
annaaurelia
jaki pan, taki kram
BeatkaS
Co roku było gorzej ale teraz to już przeszli samych siebie... Widział ktoś w tej szopce Dzieciątko Jezus....? Ja jakoś z tej relacji nie zauważyłam... :(
wlowoj
"dzieciątko" jest pod czerwoną zasłoną
Konfederacja Korony Polskiej
" Szatan potrafi przeobrazić się w anioła i wodzić tak długo człowieka , aby na samym końcu utopić go w morzu ognia ! " powiedział pewien przeor z zakonu )
MEDALIK ŚW. BENEDYKTA
Tę całą ,,szopkę'' należałoby wysadzić w powietrze, albo puścić z dymem z tymi wszystkimi, którzy się zachwycają jej ,,pięknem''!
Gdzie jest w tej ,,szopce'' Dzieciątko Jezus i dlaczego nie został pokazany? Za to zamiast Jezuska w żłobie na innym filmie widziałam stojącego czarnego demona z wykrzywiona gębą. I jeszcze inny ważny szczegół, zamiast Gwiazdy Betlejemskiej, jest piorun, przechodzący …More
Tę całą ,,szopkę'' należałoby wysadzić w powietrze, albo puścić z dymem z tymi wszystkimi, którzy się zachwycają jej ,,pięknem''!

Gdzie jest w tej ,,szopce'' Dzieciątko Jezus i dlaczego nie został pokazany? Za to zamiast Jezuska w żłobie na innym filmie widziałam stojącego czarnego demona z wykrzywiona gębą. I jeszcze inny ważny szczegół, zamiast Gwiazdy Betlejemskiej, jest piorun, przechodzący przez tę całą ,,szopkę''.
darek104
Bankierzy będą tak długo utrzymywać lockdown, że obudzimy się z ręką w pustych żłobach