Clicks1.1K
Paxus
43

Nepribližuj sa diablovi, hoci je na reťazi, varoval pápež

Pápež František počas slávenia svätej omše v kaplnke Domu sv. Marty

Ako reagovať na diabla, ktorý zvádza a klame? Vo svojej homílii pápež František vysvetlil, ako bojovať proti diablovým pokušeniam a zvíťaziť nad nimi.

K diablovi sa nemáme približovať, ani s ním viesť dialóg. „Je premožený“, ale stále nebezpečný, pretože zvádza a tak ako zúrivý pes uviazaný na reťazi uhryzne, ak ho chceš pohladiť. Takto vystríhal pápež František v príhovore počas rannej svätej omše v Dome sv. Marty. Celé svoje zamyslenie venoval postave diabla, ktorý nie je mŕtvy, ale «už je odsúdený», ako stojí v dnešnom Evanjeliu podľa Jána (Jn 16,5-11).

Pozor na diablovo zvádzanie
Dá sa povedať, že diabol je umierajúci, hoci už bol premožený, vysvetlil pápež František a dodal, nie je jednoduché sa o tom presvedčiť, pretože, „diabol je zvodca“, ktorý „vie, aké slová na nás platia“, keďže „nám sa páči byť zvádzaní“.
„A on má túto schopnosť, schopnosť zvádzať. A tak je veľmi ťažké pochopiť, že je premožený, lebo on sa ukazuje s veľkou mocou, veľa ti nasľubuje, prinesie ti krásne dary, pekne zabalené: «Ó, aké krásne!» – ale ty nevieš čo je vo vnútri - «ale vonkajší papier je pekný». Zvedie nás tým balíčkom bez toho, aby nám ukázal, čo je vo vnútri. Vie osloviť našu márnivosť, našu zvedavosť, svojimi návrhmi.“

Jeho svetlo je oslňujúce, ale prchavé
Lovci radia nepribližovať sa k zdochýnajúcemu krokodílovi, pretože jedným švihnutím chvosta môže ešte zabiť. Rovnako aj diabol, ktorý „mimoriadne nebezpečný“, predstavuje sa s celou svojou mocou, „jeho návrhy sú všetko klamstvá“, „a my, blázni mu veríme“, dodal Svätý Otec. Diabol, je naozaj „veľký klamár, otec lži“. „Vie pekne hovoriť“, „je schopný spievať, aby oklamal“, „je odsúdený, ale správa sa ako víťaz.“ Jeho svetlo je oslňujúce „ako ohňostroj“, ale netrvá dlho, zhasne, zatiaľ to Pánovo je „mierne, ale trvalé“.

Modliť sa, bdieť a postiť sa
Ako zdôraznil pápež František „diabol nás zvádza, vie osloviť našu márnivosť, zvedavosť, a my kúpime všetko“, to znamená „upadneme do pokušenia“. Je teda „nebezpečným odsúdeným“. „Musíme si dať pozor na diabla“, varoval Svätý Otec pozývajúc, ako hovorí Ježiš, bdieť, modliť sa a postiť. Tak sa víťazí nad pokušením.

Nepribližovať sa k nemu, hoci je na reťazi
Základom je „nepribližovať sa k nemu“, pretože, ako hovorili cirkevní otcovia, je ako „zúrivý, besný“ pes, uviazaný na reťazi, takého netreba hladkať, pretože hryzie:
„Ak sa duchovne približujem k tej a tej myšlienke, ak si pripúšťam tú a tú túžbu, ak idem tam a tam, približujem sa k zúrivému psovi na reťazi. Prosím, nerobme to.
«Mám veľkú ranu...» – «Kto ti ju spravil?» – «Pes.» – «Ale bol na reťazi?» – «Hm, áno, išiel som ho pohladiť.» – «Nuž, tak si si o to koledoval.» Tak je to: nikdy sa nepribližujme, hoci je na reťazi. Nechajme ho tam, uviazaného.“


Neviesť dialóg s démonom
A tak musíme byť pozorní a neviesť dialóg s diablom ako to naopak urobila Eva: „pokladala sa za veľkú teologičku, a padla“. Ježiš to nerobí, na púšti odpovedá Božím slovom. Vyháňa démonov, niekedy sa ich pýta na meno, ale nevedie s nimi dialóg. Pápežovo napomenutie je tu veľmi jasné: „S diablom sa dialóg nevedie, pretože on vyhrá, je inteligentnejší ako my.“

Nachádzať útočište u Božej Matky
Diabol sa preoblieka za anjela svetla, ale „je anjelom tmy, anjelom smrti“:

„Je to odsúdenec, porazenec, je uviazaný na reťazi a hynúci, ale je schopný napádať. A my sa musíme modliť, konať pokánie, nepribližovať sa, neviesť s ním dialóg. A nakoniec ísť za matkou, ako deti. Keď majú deti strach, idú za mamou. „Mama, bojím sa! - takto prídu za mamou, keď majú zlé sny.

"Treba ísť za Pannou Máriou, ona nás stráži. Aj cirkevní otcovia, predovšetkým ruskí mystici hovoria, že v čase duchovného nepokoja sa treba utiekať pod plášť Presvätej Bohorodičky. Poďme za Matkou. Ona nech nám pomáha v tomto boji proti tomu premoženému, proti tomu psovi na reťazi, aby sme nad ním zvíťazili.“

www.vaticannews.va/…/papez-omsa-diab…
Kallistratos
Pod matěje nemohu abych reagoval, tak jen pár slov. - Myslí si takový Strážce a spol. že mám zapotřebí někoho šidit v jakékoli jiné registraci? Píšu komentáře občas obsáhlé a unavovat se jakýmikoli šalbami je naprosto iracionální. Ne ovšem pro jiné experty, že? :) Přeji hezký den i těm darebákům, kteří se nakonec odkopají sami, zdá se mi...
-----------------------------
Strážce před 44 minutami …More
Pod matěje nemohu abych reagoval, tak jen pár slov. - Myslí si takový Strážce a spol. že mám zapotřebí někoho šidit v jakékoli jiné registraci? Píšu komentáře občas obsáhlé a unavovat se jakýmikoli šalbami je naprosto iracionální. Ne ovšem pro jiné experty, že? :) Přeji hezký den i těm darebákům, kteří se nakonec odkopají sami, zdá se mi...
-----------------------------
Strážce před 44 minutami Měl by se omluvit Kali, že nás šidí v jiné registraci.. 😀
Paxus
Tóno, Páter Elias Vella patrí tiež do tejto "modernej pohodovej cirkvi" a chodí často na Slovensko, najbližšie sa ho na to spýtaj.
Cascia
Prečo mi hovoríš Tóno ? Nechápem ...
Cascia
A čo sa mám opýtať E. Vellu, nie je Ti jasné čo tým chcel povedať? Alebo si mám dať od neho vysvetliť Františkove skutky? Nemáš argumenty, ale musíš niečo povedať... však?
Paxus
Áno daj si od neho vysvetliť Františkove skutky. Páter Elias bol aj v našej farnosti a nemá s pápežom Františkom problém, narozdiel od teba.
Cascia
Neodpovedal si prečo ma oslovuješ Tóno., lebo tomu naozaj nerozumiem.
A páter Vella nezodpovedá za Františkove skutky, tak mi ich ani nemusí vysvetľovať. A myslíš, že to čo hovoril o pohanských bôžikoch cca pred 3 rokmi už by teraz podľa neho neplatilo?
Paxus
Lebo sa ponášaš na jedného Tóna. Platilo, platilo. A prečo teda páter Elias nemá problém s pápežom Františkom a ty áno? Myslíš, že nás vo farnosti klamal a zavádzal, keď nás povzbudzuje k vernosti pápežovi Františkovi?
Cascia
Konšpiruješ. Ty si ma videl ? Mimochodom som žena. A debata s Tebou je naozaj márna, márna, márna ........
Paxus
Ponášaš sa názormi na jedného Tóna tu na GTv. Márnosť nad márnosť a všetko je márnosť.
Cascia
Ktovie prečo potom dovolil priniesť pohanské modly do Vatikánu? To nie je zahrávanie si s diablom? Raz na jednej prednáške páter E. Vella hovoril, že si nemáme ani z dovoleniek napr. z Afriky prinášať rôzne domorodé drevené sošky ich bôžikov, lebo nevieme aké rituály sa nad nimi konali. Nemáme si to vniesť do bytu ani ako dekoráciu, taktiež ani sošky Budhu a pod. Toto všetko už v modernej …More
Ktovie prečo potom dovolil priniesť pohanské modly do Vatikánu? To nie je zahrávanie si s diablom? Raz na jednej prednáške páter E. Vella hovoril, že si nemáme ani z dovoleniek napr. z Afriky prinášať rôzne domorodé drevené sošky ich bôžikov, lebo nevieme aké rituály sa nad nimi konali. Nemáme si to vniesť do bytu ani ako dekoráciu, taktiež ani sošky Budhu a pod. Toto všetko už v modernej pohodovej "cirkvi" neplatí ???
Kallistratos
Cascia: Asi takto, spousta sošek je byznys a nic jiného. Považuji je mnohdy za kýč a když jsem v jednom severském nábytkářském obchodě viděl různé Budhy jeden za druhým, tak kýč jak vyšitý. Před mnoha lety jsem Budhu vyhodil oknem nebo snad do koše, Ty sošky vyloženě nesnáším, ale to jen můj osobní pohled na věc. Jsem trochu antisoškový :) A kdyby mi to někdo přitáhl domů, tak to letí :) A jde-…More
Cascia: Asi takto, spousta sošek je byznys a nic jiného. Považuji je mnohdy za kýč a když jsem v jednom severském nábytkářském obchodě viděl různé Budhy jeden za druhým, tak kýč jak vyšitý. Před mnoha lety jsem Budhu vyhodil oknem nebo snad do koše, Ty sošky vyloženě nesnáším, ale to jen můj osobní pohled na věc. Jsem trochu antisoškový :) A kdyby mi to někdo přitáhl domů, tak to letí :) A jde-li o Afriku a různé lidové umění, tak asi bych rozlišoval, ale teď mne napadá, že stejně tak letěl z okna Metatron, kterým obdarovala jedna "esoterička" v dobré víře mou nejmilejší :) Ano, jsem v něčem radikální, i když to tak nevypadá. 😀
Kallistratos
Ale toto mne vážně štve! Kdo zná Rudické propadání atd. tak toto místečko dobře zná.... www.novinykraje.cz/…/policiste-patra…
Paxus
Paxus
Kňaz a exorcista John Abberton má prvé skúsenosti s posadnutím u ľudí, ktorí sa posolstvám venovali a verili im:

V anglicku sú zaznamenané aj prípady posadnutia, hovorí o tom exorcista, ktorý je cirkevne oficiálne schváleným exorcistom už 15 rokov.


" Teraz mám povolenie hovoriť o týchto veciach. V poslednej dobe sa pokúšam pomôcť žene, ktorá v minulosti čítala tieto falošné posolstvá. Táto …More
Kňaz a exorcista John Abberton má prvé skúsenosti s posadnutím u ľudí, ktorí sa posolstvám venovali a verili im:

V anglicku sú zaznamenané aj prípady posadnutia, hovorí o tom exorcista, ktorý je cirkevne oficiálne schváleným exorcistom už 15 rokov.


" Teraz mám povolenie hovoriť o týchto veciach. V poslednej dobe sa pokúšam pomôcť žene, ktorá v minulosti čítala tieto falošné posolstvá. Táto dáma bola posadnutá mnohými démonmi. Nemôžem presne povedať koľkými. Mal som s ňou mnoho sedení, v prítomnosti aj iného kňaza a ženy, laičky, ktorí sú svedkami toho, čo musím povedať. Táto žena prišla ku mne krátko po tom ako prestala čítať tieto falošné posolstvá. Dôvod, prečo s nimi prestala bol ten, že sa cítila "duchovne mrtva" , pritom sa napriek tomu modlila modlitby, ktoré boli odporúčané v posolstvách a ktoré vznikali v posolstvách, ružence, ale uvedomovala si, že nerastie vo viere atď. Cítila sa kvôli tomu nešťastná a prejavovala zvláštny pokoj, ale akonáhle o tom prestala hovoriť, bola napadnutá démonom, cítila jeho prítomnosť.

Vtedy si uvedomila, že potrebuje pomoc.
Potrebovali sme viac sedení. Na jednom sa zbavila niečoho celkom "veľkého" a ako išla domov, povedala: "Teraz som spokojná s pápežom Františkom."

Rozumiem, že keď čítala tieto posolstvá, namaľovala náboženský obraz, na ktorom bola inšpirovaná sa podieľať. Zavesila ho svojmu malému chlapcovi do spálne. Potom bol tento chlapec rušený každú noc. Toto rušenie sa zastavilo po tom ako obraz roztrhala a spálila ho. Odvtedy dieťa tvrdo spalo. Táto dáma je jedna zo štyroch ľudí, ktorí ma kontaktovali, pretože mali duchovné problémy po čítaní týchto tzv. posolstiev. Jedna pani mi povedala, že potrebuje moju pomoc, pretože sa "cíti zle", iný bol napadnutý, keď sa rozhodol prestať čítať tieto posolstvá. Tieto prípady sú jasným znakom toho, že tieto posolstvá od Márie Božieho Milosrdenstva (Mary Carberry) majú démonický charakter. "
Petrvs Romanvs Fidelis
Všetko pochopíte počas aktu Božieho milosrdenstva.Pretože keby Pán nedal Varovanie,koľké duše by išli slepo za falošným prorokom a Antikristom.Sme na konci časov milovaný.Kniha Zjavenia Jána sa napĺňa a vy nič nevidíte nevidíte,ako sa napĺňajú posolstvá lebo ste slepý vo svojej pýche dokonalosti.Áno posolstvá sú pravé..musím Vás opraviť Mária z Írska nie je Vizionárka,jej môj Božský Spasiteľ …More
Všetko pochopíte počas aktu Božieho milosrdenstva.Pretože keby Pán nedal Varovanie,koľké duše by išli slepo za falošným prorokom a Antikristom.Sme na konci časov milovaný.Kniha Zjavenia Jána sa napĺňa a vy nič nevidíte nevidíte,ako sa napĺňajú posolstvá lebo ste slepý vo svojej pýche dokonalosti.Áno posolstvá sú pravé..musím Vás opraviť Mária z Írska nie je Vizionárka,jej môj Božský Spasiteľ povedal že je jeho prorokyňa posledných časov.No a čo sa týka modlitby za prijatie Pečate Živého Boha bol by som opatrný ju odsudzovať.Pretože tým urážate Všemohúceho Boha Otca.Kniha pravdy (Dan.12,4,8-9)aj Pečať Živého Boha je aj vo Svätom písme.(Zjv.7,2-3 a 9,4).A posolstvá sa napĺňajú.Len Baránok môže odpečatiť knihu nikto iný a on milovaný Spasiteľ ju teraz na konci časov odpečatil a cez Máriu z Írska dal svetu.
Petrvs Romanvs Fidelis
Kniha pravdy je to pokračovanie Božieho slova Svätého Písma.V Knihe pravdy Božský Spasiteľ Nebeská Matka a Všemohúci Boh Otec vysvetľujú knihu Zjavenia Jána.

Gloria Patri et Filio et Spiritui sancto, sicut erat in principio et nunc et semper et in saecula saeculorum. Amen.
One more comment from Petrvs Romanvs Fidelis
Petrvs Romanvs Fidelis
Už čoskoro zasiahne milovanú katolícku Cirkev schizma.Kňaz pôjde proti kňazovi,biskup proti biskupovi,kardinál proti kardinálovi.Preto Vás milovaný prosím v láske k Vám modlite sa k Duchu Svätému za dar rozpoznania.Milovanú Cirkev a kresťanov čaká prenasledovanie.Zvlášť bude trpieť milovaná Katolícka Cirkev.Pápež Benedikt bude musieť ujsť z Ríma a bude prekračovať mŕtve telá svojich milovaných …More
Už čoskoro zasiahne milovanú katolícku Cirkev schizma.Kňaz pôjde proti kňazovi,biskup proti biskupovi,kardinál proti kardinálovi.Preto Vás milovaný prosím v láske k Vám modlite sa k Duchu Svätému za dar rozpoznania.Milovanú Cirkev a kresťanov čaká prenasledovanie.Zvlášť bude trpieť milovaná Katolícka Cirkev.Pápež Benedikt bude musieť ujsť z Ríma a bude prekračovať mŕtve telá svojich milovaných kňazov,tak ako to predpovedal pápež sv.PIUS X.
Kallistratos
Přečetl jsem si a jsem s ohledem na exorcistu poněkud rezervovaný ale zajímavé svědectví... Mé přesvědčení je, že náboženský superlativismus může být naprosto zničující... Stejně tak touha po 100% ideálu a nebo absurdní stimulace doslovným ritualismem nebo symbolikou či přecitlivělé svědomí, které může člověka týrat, podobně tak sběratelé různých zjevení musí mít nutně problém.... A to jsme jen …More
Přečetl jsem si a jsem s ohledem na exorcistu poněkud rezervovaný ale zajímavé svědectví... Mé přesvědčení je, že náboženský superlativismus může být naprosto zničující... Stejně tak touha po 100% ideálu a nebo absurdní stimulace doslovným ritualismem nebo symbolikou či přecitlivělé svědomí, které může člověka týrat, podobně tak sběratelé různých zjevení musí mít nutně problém.... A to jsme jen na úrovni člověk - svědomí. Pokud do toho vstoupí jiný subjekt, který může mít formu i manipulátora, duchovního vyděrače, necitlivého duchovního vůdce a nebo pseudoléčitele či dokonce švihlého charismatika z nějakého hnutí prosperity, pak je to už naprosto mimo. Podobně ovšem může působit nějaký politicko-náboženský demagog, který jen pábitelsky brnká na vhodnou strunu.... Manipulací je plno a proč to někteří dělají zůstane často i utajeno. Jsou různé duševní anomálie. Zdraví jim mnohdy nemusí rozumět. Jedni jsou naprostí "mimoňové" jako níže na odkazech a jiní to "dělají" obratněji a mají třeba "plná ústa" zbožných frází a stimulací, které ale nemají moc reálný základ. je to jen generovaný zbožný "salát". Ono to zní hrozně, skoro rouhavě, ale žel podobně jako žebráci někdy obtěžují u kostela zneužívající částečně milosrdenství druhých, tak i "svatomluvci" dokáží jiné "potrápit" ... Někdy za to mohou a někdy nikoli... prostě anomálie.

www.novinky.cz/…/muz-vydavajici-…
echo24.cz/…/muz-vydavajici-…
Pavol IV
kallistratos 19 Veď je napísané: Zmarím múdrosť múdrych a rozumnosť rozumných zničím. 20 Kde je múdry? Kde zákonník? Kde rečník tohto veku? Neobrátil azda Boh múdrosť tohto sveta na bláznovstvo? 1:Kor. Tvoje príspevky sú síce na prvý pohľad filozoficky na výške, ale výpovedná hodnota je nulová. 37 Vaša reč nech je: ‚Áno — áno, nie — nie.‘ Čo je navyše, pochádza od zlého.Mt:5
Paxus
Paľo aj ty veríš, že posolstvá tej írskej "vizionárky" sú pokračovaním Božieho slova?
Pavol IV
Paxus Ja verím slovám Písma: 13 Veď všetci Proroci i Zákon prorokovali až po Jána. Mt:11 A všetko, čo sa bude diať, ako a čo máme konať, aby sme mali život večný, to nám zjavil sám Spasiteľ. A čo sa týka írskej vizionárky jej podobných, ti môžem odpovedať opäť iba slovami Písma: 3 Keď sedel na Olivovom vrchu a boli sami, pristúpili k nemu jeho učeníci a spýtali sa ho: „Povedz nám, kedy sa to …More
Paxus Ja verím slovám Písma: 13 Veď všetci Proroci i Zákon prorokovali až po Jána. Mt:11 A všetko, čo sa bude diať, ako a čo máme konať, aby sme mali život večný, to nám zjavil sám Spasiteľ. A čo sa týka írskej vizionárky jej podobných, ti môžem odpovedať opäť iba slovami Písma: 3 Keď sedel na Olivovom vrchu a boli sami, pristúpili k nemu jeho učeníci a spýtali sa ho: „Povedz nám, kedy sa to stane a čo bude znamením tvojho príchodu a konca sveta.“ 4 Ježiš im odpovedal: „Dajte si pozor, aby vás nikto nezviedol. 5 Lebo mnohí prídu v mojom mene a povedia: ‚Ja som Kristus!‘ A mnohých zvedú. 6 Budete počuť správy o vojnách a chýry o bojoch. Dajte pozor, aby ste sa neľakali. Lebo sa to musí stať, ale to ešte nie je koniec. 7 Lebo povstane národ proti národu a kráľovstvo proti kráľovstvu, miestami bude hlad a zemetrasenia. 8 Ale to všetko je začiatok útrap. 9 Potom vás vystavia súženiu, budú vás zabíjať a všetky národy vás budú nenávidieť pre moje meno. 10 Vtedy sa mnohí pohoršia, budú sa navzájom udávať a nenávidieť. 11 Povstane aj mnoho falošných prorokov a zvedú mnohých. 12 A pretože sa rozmnoží neprávosť, v mnohých vychladne láska. 13 Kto však vytrvá až do konca, bude spasený. 14 A toto evanjelium o kráľovstve sa bude hlásať po celom svete na svedectvo všetkým národom. A potom príde koniec. 15 Keď teda uvidíte ohavnosť spustošenia, o ktorej bolo povedané ústami proroka Daniela, stáť na svätom mieste — kto číta, nech rozumie — Mt:24 Neboli sme náhodou nedávno svedkami niečoho podobného vo Vatikáne ?
Paxus
Mimochodom vy laskaví rozlišovatelia, ako ľahko naletíte takýmto rečiam a nevidíte, že chudák naletel falošnej írskej podnikateľke, "vizionárke" ako aj spomína pečať. Chudák obhajuje Benedikta, ktorý nemal problém sa modliť v Assisi so všetkými náboženstvami, alebo s moslimami v mešite a obviňuje Františka. Klobúk dolu 🙄
Paxus
Paxus
Pravda bude skryta
A čo keď má on pravdu? Či pýcha nepustí?Tak to máte potom jeden veľký prúser.!
Paxus
A čo ak majú exorcisti pravdu? Či pýcha nepustí? Tak to potom máte veľký průser.! Koledujete si o posadnutosť.
Petrvs Romanvs Fidelis
Laudetur Jesus Christus.

Bergoglio znevažuje obetu Pána na každom kroku,rozvracia Cirkev v jej samotnom jadre rozdeľuje ju a chce ju zničiť Chce znesvätiť obetu Pána. Do chrámov vpustil pohanské kulty ktoré sa tam zakorenili a vy sa tvárite,že sa nič nedeje...tvárite sa že je všetko v poriadku.
Sa preberte Vážený,klamú sa nič netušiace duše a vy v tom pomáhate vlkom v ovčom rúchu.Vy všetci,…More
Laudetur Jesus Christus.

Bergoglio znevažuje obetu Pána na každom kroku,rozvracia Cirkev v jej samotnom jadre rozdeľuje ju a chce ju zničiť Chce znesvätiť obetu Pána. Do chrámov vpustil pohanské kulty ktoré sa tam zakorenili a vy sa tvárite,že sa nič nedeje...tvárite sa že je všetko v poriadku.
Sa preberte Vážený,klamú sa nič netušiace duše a vy v tom pomáhate vlkom v ovčom rúchu.Vy všetci,ktorý si myslíte,že je to v poriadku sa pridávate k tým,ktorý otvorene pľujú do tváre môjmu Pánovi.

Čo nevidíte,že Bergoglio je falošný?Ak to nevidíte,proste Ducha Svätého o dar rozpoznania.Horí mi srdce láskou k Pánovi a nemôžem mlčať,pretože sa dejú v milovanej Cirkvi veci,ktoré znevažujú môjho Pána a Božského Spasiteľa.Benedikt XVI. je pod zámkom a trpí a Bergoglio znevažuje Petrov stolec.Čo nevidíte,že on neevanjelizuje?Ste naozaj tak slepý?On robí politiku..Bude sa meniť Písmo podla neho.Nová omša sa bude zavádzať,nové náboženstvo..ale vám vravím v mene môjho Pána Božského Spasiteľa v tej nebude Pán prítomný.Kľúče už nie sú vo Vatikáne Pán si ich vzal,odňal ich Vatikánu.Kardináli,ktorý sa ozvali boli odvolaní zo svojich funkcii,kňazi,ktorý bránia pravú náuku viery sú odvolávaný a exkomunikovaný...a toto nevidíte?
A ja sa pýtam..ako môže exkomunikovať niekto..kto vpustil pohanstvo do Pánovho chrámu a do centra Cirkvi..a zneuctil Pána...ako môže tento exkomunikovať..keď on sa tým vystavil sám exkomunikácii a je mimo kostol..aj s jeho vlkmi
Preto Vás napomínam.bdejte,aby Vás nezviedli na zlú cestu od Pána...
Pretože sa pripravuje celosvetová pôda pre vystúpenie šelmy.

Príchod môjho Pána a Božského Spasiteľa sa blíži,preto už nemá šelma veľa času,aby zviedla čo najväčšie množstvo duší.
Preto bdejte a modlite sa za dar rozpoznania modlite sa..modlite sa denne svätý ruženec a ruženec Božieho milosrdenstva...modlite sa modlitebnú kampaň za spásu duší..modlite sa modlitbu za prijatie Pečate Živého Boha.
Nabádam Vás..čo najviac si spytujte svedomie ľutujte a kajajte sa choďte na svätú spoveď nezanedbávajte si duše prijímajte Pána čo najčastejšie..pretože už čoskoro to bude vzácnosť.Bude odstránená pravá obeta a Božský Spasiteľ sám povedal,že vtedy už nebude prítomný.Poupratujte si v dušiach,a proste o dar Ducha Svätého.

Gloria Patri et Filio et Spiritui sancto, sicut erat in principio et nunc et semper et in saecula saeculorum. Amen.
Kallistratos
Takové stylizované řeči. Živoucímu křesťanství tak vzdálené. Typická projekce egocentrických prázdných duchovních stimulací. Stárnout s tímto je hrozné. Budiž takovému Bůh milostiv.
Petrvs Romanvs Fidelis
Budem sa modliť za vaše zatvrdnuté a slepé srdce milovaný
Paxus
Dobre modli sa aj za moje zatvrdnuté srdce milovaný. Možno tvoje mäkké a láskavé srdce obmekčí naše zatvrdnuté srdcia.
Petrvs Romanvs Fidelis
Laudetur Jesus Christus ja som to adresoval jeden osobe
Kallistratos
Modlitba je krásná věc, ale nedá se s ní moc šermovat, protože je to prostě láska a vztah mezi člověkem a Bohem. Není to kolovrat a póza, není to sebezapření a oběť, ale ROZHOVOR s Milovaným. Mnoho diskutérů, kteří plivají jed a nebo naopak šermují svou pomyslnou jistotou nezapomínají korunovat své prohlášení tím, jak se budou modlit za nebohé a bloudící a kolik ztratí růženců a kdovíčeho... …More
Modlitba je krásná věc, ale nedá se s ní moc šermovat, protože je to prostě láska a vztah mezi člověkem a Bohem. Není to kolovrat a póza, není to sebezapření a oběť, ale ROZHOVOR s Milovaným. Mnoho diskutérů, kteří plivají jed a nebo naopak šermují svou pomyslnou jistotou nezapomínají korunovat své prohlášení tím, jak se budou modlit za nebohé a bloudící a kolik ztratí růženců a kdovíčeho... Velmi prosím, nedělejte to, buďte poctiví v Bohu a ten Vám odplatí nejlépe. A jen dodám, pokud se chcete modlit i za mne, udělejte mi laskavost - běžte a místo té modlitby a nebo úmyslu, obdarujte dvackou bezdomovce a řekněte mu - Bůh tě miluje...
Peter(skala)
Petrus... a hra s multinickami vari nie je falošná hra?

Najprv vyber brvno z vlastneho oka a potom ...
Paxus
...Dá sa povedať, že diabol je umierajúci, hoci už bol premožený, vysvetlil pápež František a dodal, nie je jednoduché sa o tom presvedčiť, pretože, „diabol je zvodca“, ktorý „vie, aké slová na nás platia“, keďže „nám sa páči byť zvádzaní“.
„A on má túto schopnosť, schopnosť zvádzať. A tak je veľmi ťažké pochopiť, že je premožený, lebo on sa ukazuje s veľkou mocou, veľa ti nasľubuje, prinesie ti …More
...Dá sa povedať, že diabol je umierajúci, hoci už bol premožený, vysvetlil pápež František a dodal, nie je jednoduché sa o tom presvedčiť, pretože, „diabol je zvodca“, ktorý „vie, aké slová na nás platia“, keďže „nám sa páči byť zvádzaní“.
„A on má túto schopnosť, schopnosť zvádzať. A tak je veľmi ťažké pochopiť, že je premožený, lebo on sa ukazuje s veľkou mocou, veľa ti nasľubuje, prinesie ti krásne dary, pekne zabalené: «Ó, aké krásne!» – ale ty nevieš čo je vo vnútri - «ale vonkajší papier je pekný»
Peter(skala)
čokoladky 😀 srandujem, ale ked sa to tak vezme, tak mnohé deti maju silné alergie práve z tých čokolád, cukrikov, keksikov ... ktoré navonok vyzeraju pekne, ale v o vnutry je veľa umelých látok: farbivá atd..

Dospelí si to ťažko priznávaju, lebo su staršia generacia, ktorá vyrastala na zdravšej strave a sladkosti nemali až tak veľa, skôr kolače, ktoré boli zdravé.

Lenže v sučasnosti rodičia …More
čokoladky 😀 srandujem, ale ked sa to tak vezme, tak mnohé deti maju silné alergie práve z tých čokolád, cukrikov, keksikov ... ktoré navonok vyzeraju pekne, ale v o vnutry je veľa umelých látok: farbivá atd..

Dospelí si to ťažko priznávaju, lebo su staršia generacia, ktorá vyrastala na zdravšej strave a sladkosti nemali až tak veľa, skôr kolače, ktoré boli zdravé.

Lenže v sučasnosti rodičia radšej kupia deťom sladkosti ako keby im mali piecť kolače.
To je realita a preto aj v škole obmedzuju detí v kupovaní sladkosti.

Pre nas dospelých je takým pozlatkom skôr medialna vidina blahobytu, pod ktorou je sebeckosť, lahostajnosť, lakomosť... pretože media navonok prezentuju šťastný život ked máš všetkeho dostatok, ale v skutočnosti taký život prináša spomenuté hriechy lahostajnosti atd...

Ježiš a Mária ako najlepší priklad pre mužov a ženy nám ukazuju, že nemali všetkého dostatok a predsa boli šťastní-blahoslavení duchom i ked si vytrpeli veľa a to tiež treba prijať ako sučasť blaženého života.

Toto Média by mali tiež spomínať, ale poväčšinou toto nemaju v MENU:)
Paxus
Keby sa ľudia trochu zahĺbili do slov pápeža, možno by objavili to duchovné bohatstvo, ktoré sa v ňom nachádza.
Peter(skala)
ono som si všimol, že s diablom a posadnutým alebo aj človekom plného nenávisti a podvodu je to tak, že človek si od neho musí dať odstup. Nepriblížiť sa za hranicu, kde ho pohryzie svojou nenávisťou a podvodom.

napr. v politike a sudnictve je pravidlo, že sa nesmu stýkať a už vôbec nie rozprávať s osobami, ktoré sú známe svojou zločineckou organizaciou. Preto teraz tolko padaju "…More
ono som si všimol, že s diablom a posadnutým alebo aj človekom plného nenávisti a podvodu je to tak, že človek si od neho musí dať odstup. Nepriblížiť sa za hranicu, kde ho pohryzie svojou nenávisťou a podvodom.

napr. v politike a sudnictve je pravidlo, že sa nesmu stýkať a už vôbec nie rozprávať s osobami, ktoré sú známe svojou zločineckou organizaciou. Preto teraz tolko padaju "hlavy" v parlamente, lebo zistili, že s Kočnerom sa nie lenže stretavali ale aj rozprávali a nebol to len pozdrav.

Podobne sa to môže stať aj veriacemu človekovi, ktorý bud v realite alebo na diskus.fore stretne a zdôveri sa osobe, ktorá je plná nenávisti a podvodu. Navonok sa môže zdáť že jeho slová sú plné zbožnosti, ale jeho skutky nakoniec ho prezradia.

Ked na jednej strane ťa vychvaluje a na druhej strane preklína
Ked ťa ťahá do dôverneho vzťahu ale v zápätí o tebe šíri klamstvá alebo zverejnuje dôverne informacie za učelom, aby ťa zosmiešnil, rozhneval, ponížil, zdiskreditoval...
Ked spomína Boha, ale hreší ako diabol

to su priznaky človeka, ktorý má v sebe ešte nevyčistenú časť svojho srdca a nedokáže to očistiť, pretože tá osoba je tak zviazaná, že pokial jej niekto iný nepomôže, jej hlas bude znieť dovtedy, kým budu ľudia, ktorí prekročia jej hranicu pôsobenia.

Akonahle sa človek dostane za tuto hranicu už má problem.
Treba si uvedomiť, že človek nebojuje s telom a krvou (čiže s človekom samotným) ale hlavne s duchom démonov, ktorý zneužíva na svoje pôsobenie ľudsku osobu.

Proti nemu sa nedá bojovať tým, že zničime človeka, ale tak, že nedáme možnosť duchovi pôsobiť - mazať, blokovať... popripade Božím Slovom.

Posadnutí su naozaj ako psi
, ktorých ked rozzuriš v jeho blizkosti, tak ťažko sa zastavia s brechaním... od takého treba radšej odísť a on prestane.
Kallistratos
Jeho svetlo je oslňujúce, ale prchavé
Lovci radia nepribližovať sa k zdochýnajúcemu krokodílovi, pretože jedným švihnutím chvosta môže ešte zabiť. Rovnako aj diabol, ktorý „mimoriadne nebezpečný“, predstavuje sa s celou svojou mocou, „jeho návrhy sú všetko klamstvá“, „a my, blázni mu veríme“, dodal Svätý Otec. Diabol, je naozaj „veľký klamár, otec lži“. „Vie pekne hovoriť“, „je schopný spievať, …More
Jeho svetlo je oslňujúce, ale prchavé
Lovci radia nepribližovať sa k zdochýnajúcemu krokodílovi, pretože jedným švihnutím chvosta môže ešte zabiť. Rovnako aj diabol, ktorý „mimoriadne nebezpečný“, predstavuje sa s celou svojou mocou, „jeho návrhy sú všetko klamstvá“, „a my, blázni mu veríme“, dodal Svätý Otec. Diabol, je naozaj „veľký klamár, otec lži“. „Vie pekne hovoriť“, „je schopný spievať, aby oklamal“, „je odsúdený, ale správa sa ako víťaz.“ Jeho svetlo je oslňujúce „ako ohňostroj“, ale netrvá dlho, zhasne, zatiaľ to Pánovo je „mierne, ale trvalé“. 🙂 👍
Kallistratos
A jen volně naváži čistě symbolicky - zde v 1:52 min www.youtube.com/watch :) To je to výše - švihnutím chvosta... Musíme být opatrní.... Pax ;)
Paxus
Pod tvoju ochranu sa utiekame, svätá Božia Rodička,
neodvracaj zrak od našich prosieb,
pomôž nám v núdzi a z každého nebezpečenstva nás vysloboď,
ty Panna slávna a požehnaná.
Amen.
jezofiko
Tak tak
Paxus
"Treba ísť za Pannou Máriou, ona nás stráži. Aj cirkevní otcovia, predovšetkým ruskí mystici hovoria, že v čase duchovného nepokoja sa treba utiekať pod plášť Presvätej Bohorodičky. Poďme za Matkou. Ona nech nám pomáha v tomto boji proti tomu premoženému, proti tomu psovi na reťazi, aby sme nad ním zvíťazili.“ (Pápež František)
Pavol IV
In nomine Jesus Máme mariánskeho a eucharistického pápeža.... mohol by si mi prosím ťa vysvetliť, prečo si tento eucharistický pápež nikdy pred eucharistiou nepokľakne????
O tom, že má zdravotné problémy mi písať nemusíš, pretože ho všetci videli ako si dokáže kľaknúť pred moslimami,transsexuálmi atď. a bozkávať im nohy.