Weronika....S
Mam pewną prośbę. Chodzi mi o szczególną sytuację. Mianowicie o Sanktuarium Matki Bożej Anielskiej w Dąbrowie Górniczej. Dotychczas był to jedyny w okolicy kościół, w którym można było normalnie przyjąć Komunię Świętą na klęcząco i do ust, a kapłani udzielali Komunii Świętej bez maski. W Wielką Niedzielę okazało się, że są zmiany. Komunia udzielana była przez kapłanów w maskach, a ich ręce …More
Mam pewną prośbę. Chodzi mi o szczególną sytuację. Mianowicie o Sanktuarium Matki Bożej Anielskiej w Dąbrowie Górniczej. Dotychczas był to jedyny w okolicy kościół, w którym można było normalnie przyjąć Komunię Świętą na klęcząco i do ust, a kapłani udzielali Komunii Świętej bez maski. W Wielką Niedzielę okazało się, że są zmiany. Komunia udzielana była przez kapłanów w maskach, a ich ręce cuchnęły chemią. Jednocześnie poinformowano, że ksiądz proboszcz Antonii Stasiak jest chory.
Dzisiaj w świąteczny poniedziałek natomiast przyglądnęłam się dokładniej, co robią przy ołtarzu przed Komunią Świętą. Otóż są tam zamontowane aż trzy butelki z płynami dezynfekującymi i wszyscy trzej sowicie je użyli. A potem przystąpili do udzielania Komunii, oczywiście w maskach. Stwierdziwszy powyższy fakt, wycofałam się. Po płynie ręce kapłana nie są konsekrowane, ale nieczyste.
Na księdza Stasiaka jakiś czas temu były donosy od jego wyrodnych kapłanów, gdy intronizował w parafii Chrystusa na Króla i taki obraz pamiątkowy jest w tym kościele na ważnym miejscu.
Podejrzewam, że nurt tradycyjny nie kowidowy nie spodobał się jego podwładnym, bo niby dlaczego z tego powodu, że jest rzekomo chory tak się odmieniło w kościele diabłom ku radości.
Biskupem jest Grzegorz Kaszak znany z liberalnych poglądów i dlatego Benedykt XVI nam go sprezentował, gdy został papieżem. Sprawa, że ks. Stasiak jest chory byłaby prawdopodobna, gdyby nie zmiany w Sanktuarium, które nastąpiły jakby z dnia na dzień. Wygląda to, znając postawę religijną Księdza Stasiaka, na odsunięcie. Ci co posługują pod jego nieobecność z zapałem realizują masoński program walki z tym co Boże i tradycyjne w Kościele i uszy z zachwytu im się trzęsą, że mogą się wykazać pod nieobecność Księdza Proboszcza jako kapłani kowidianie.
Quas Primas
Są dwa wyjścia: Albo wierni się postawią i przedstawią Boże racje, albo opuśćcie tą parafię i nawet 50-100 km dojeżdżać do Kaplic Bractwa Świętego Piusa X. Tam nie ma problemu z maskami i dezynfekcją. Tam jest prawdziwie po katolicku. I Kapłani i wierni mają Wiarę. No i się nie boją....
PiotrM
Możesz dojeżdżać do Chorzowa. Jak masz auto to jest w samym Rynku.