Clicks1.7K
pl.news
13

Fałsz synodalny: Franciszek ponownie "widocznie traci cierpliwość"

30 stycznia Franciszek "widocznie stracił cierpliwość" i zakomunikował włoskim biskupom "nie pragnienie, ale rozkaz" rozpoczęcia "procesu synodu narodowego, wspólnota po wspólnocie, diecezja po diecezji", pisze Sandro Magister (15 lutego).

Franciszek jest dla Magistera "najbardziej autokratycznym papieżem ostatnich wieków" i najbardziej skłonnym do robienia i cofania wszystkiego "samemu" – mimo to nie przestaje wzywać do "synodalnego rządu Kościoła".

Od 2015 roku Franciszek prosi włoskich biskupów, osobiście lub poprzez swoich giermków, o rozpoczęcie synodu, ale jak dotąd pozostał niewysłuchany.

Grafika: Vatican Media, #newsTpoohzpymp

Weronika....S
Ci w maskach, z zakrytymi twarzami to profanacja kapłaństwa, największa w dziejach Kościoła. Kapłani byli kiedyś elitą, ale teraz są w maskach przykładem sprzeniewierzenia, profanacji nieporównanie większej niż ta, za którą Chrystus wygrzmocił plecy przekupniom.
wacula25wp.pl
marta1012 Piszesz -[ Czy boją się mniemanej zarazy? ]-Ta zaraza nie jest mniemana a autentyczna .Ja widziałem tooooooo? A JEST CZEGO się bać .Piszesz dalej -[ Wielcy duchem duchowni szli ratować tych chorych na wszelkie prawdziwe zarazy. Obejrzyj sobie film "Molokai-Ojciec Damian itd ]==Ja czytałem Ojca Damiana pośród trądu i zagłady śmierci tych chorych ludzi .No tak łatwo powiedzieć .A skąd …More
marta1012 Piszesz -[ Czy boją się mniemanej zarazy? ]-Ta zaraza nie jest mniemana a autentyczna .Ja widziałem tooooooo? A JEST CZEGO się bać .Piszesz dalej -[ Wielcy duchem duchowni szli ratować tych chorych na wszelkie prawdziwe zarazy. Obejrzyj sobie film "Molokai-Ojciec Damian itd ]==Ja czytałem Ojca Damiana pośród trądu i zagłady śmierci tych chorych ludzi .No tak łatwo powiedzieć .A skąd wziąć takich księży PIĘKNE TO. No i masz dużo racji ,ale to wszystko zależy od ebiskopatu jak się angażuje w kształcenie kleryków przyszłych i jaki dają wzór .A oni wybierają drogę ks.rydzyka życie w hedoniźmie i luksusie itd .Nic na to nie poradzimy .A nawet tu na glorii bronią zajadle niektórzy taki właśnie styl życia hedonistycznego przerażenie tylko .
wacula25wp.pl
marta1012 Piszesz -[ Nie ma żadnej zarazy, żadnej epidemii. Epidemia co najwyżej może być dla tych, którzy mają telewizory w domu itd ]--A to masz pecha .Ponieważ to widziałem jak człowiekowi koronowirós zaciska i odbiera oddech i koniec i lekarz powiedział czekaliśmy za długo a gdy byśmy mieli szczepionkę mama twoja by żyła
wacula25wp.pl
Izabela 1022 Piszesz -[ Ale się ludzie dają zwodzić, nigdy bym nie pomyślała ]--A nawet ta naprawdę moja osobista tragedia mojej mamy Cię nie przekonała jakież Twe serce zatwardziałe serce musi być zimne .No ale i tacy ludzie też istnieją i dlatego nie pisałem na portalu o tej mojej tragedii ze względu na podłość ludzi zimnych egoistów
V.R.S.
"lekarz powiedział czekaliśmy za długo a gdy byśmy mieli szczepionkę mama twoja by żyła"
---
Baśnie, baśnie, wszędzie baśnie.
wacula25wp.pl
V.R.S. Tak dla jednych to TYLKOoooooooo baśnie przy piwku .A prawda pozostanie PRAWDĄ ponieważ tylko Bóg zna prawdę innym zakrywa -[ ze wzglendu na ich grzechy a innym odkrywa ]--I tak to mój drogi opurtonisto jest .
wlowoj
A "gdyby" pis nie wprowadził lockdownów, zamknięcia szpitali, szkół, lasów, [wszystkiego] to by umarło fefdziesiąt milionów ludzi. Jak na Białorusi...
marta1012
@wacula25wp.pl Nie masz racji.
wacula25wp.pl
Hm a dlaczego tak uważasz ?
marta1012
Czy boją się mniemanej zarazy? Wielcy duchem duchowni szli ratować tych chorych na wszelkie prawdziwe zarazy. Obejrzyj sobie film "Molokai-Ojciec Damian" który poszedł pomagac chorym na trąd. Jest wielu takich którzy szli w szeregi śmiertelnie chorych. Czy nie maja odwagi zdjąć te szmaty. "Odwagi Ja Jestem". Jurysdykcja policji kończy sie przed ogrodzeniem każdego kościoła - więc?
wacula25wp.pl
marta1012 Nie strój będzie Bóg oglądał a duszę na sądzie Boskim jak w ew. św. przypowieść o żebraku
marta1012
Dostojni kardynałowi, biskupi wszyscy w szmatach na twarzy. Jak można się przed Bogiem maskować. Czy wy jesteście niewolnikami. Czy musicie sie wpisywać narrację wielkich tego świata świeckich? Izajasz 25,7 "Zedrze On na tej górze zasłonę zapuszczoną na twarz wszystkich ludów"