Clicks1.1K
Caesar
15

Austrálski vedci tvrdia, že matky by mali mať právo na “potrat po pôrode”.

Odborníci z Monash a Melbourne University tvrdia, že matky by mali mať právo ukončiť život novorodencov v rámci novej koncepcie “after-birth abortion” (potraty po narodení). Informuje o tom server Startsat60

Ilustračná snímka

Vedci v rámci tejto iniciatívy rafinovane o vražde dieťaťa hovoria ako o “prerušení tehotenstva mimo maternice”, na ktoré by mamičky mali mať právo v prípade či už chorého, ale i zdravého narodeného dieťaťa prostredníctvom údajne rýchleho a bezbolestného zákroku.

Kontroverzný článok “Potrat po narodení: prečo by malo dieťa žiť?” bol publikovaný v časopise Journal of Medical Ethics a uvádza, že potraty po pôrode by sa mali povoliť v prípadoch, keď sa narodí dieťa s postihnutím, ktoré nebolo predtým známe, alebo keď matka nie je ochotná starať sa o dieťa.

“Keď sa po narodení zistia také skutočnosti, ktoré by odôvodňovali potraty, vzniká závažný filozofický problém. V takýchto prípadoch musíme posúdiť fakty, aby sme mohli rozhodnúť, či rovnaké tvrdenia, ktoré sa vzťahujú na usmrtenie ľudského plodu, nemohli byť tiež dôsledne aplikované na usmrtenie novonarodeného človeka,” uviedol denník Daily Telegraph.

Autori tejto filozofie tvrdia, že termín “potrat po pôrode” je použitý namiesto eutanázie, pretože rozhodnutie ukončiť život robí matka, a nie samotná osoba ako v prípade eutanázie.

Článok však zakrátko zožal obrovské množstvo kritiky. Autorom sa dokonca vyhrážali zabitím a dostali množstvo zneužívajúcich e-mailov označujúce ich teóriu “čisté zlo”. Zatiaľ čo niektorí sa zamerali na kritiku časopisu za publikovanie kontroverzného článku, iní hovorili o autoroch a označovali ich rovno za diablov.

Na obranu tohto článku a jeho autorov publikoval vydavateľ žurnálu Julian Savulescu verejnú odpoveď, pričom tvrdil, že vyjadrené názory neboli myslené nijako útočne. “Argumenty prezentované v článku nie sú z veľkej časti nové a boli opakovane prezentované v akademickej literatúre a verejných fórach najvýznamnejších filozofov a bioetikov vo svete,” napísal Savulescu.

“Autori provokatívne tvrdia, že medzi plodom a novorodencom nie je morálny rozdiel. Ich závery sú relevantné. Ak je povolený potrat, mal by byť prípustný podobný proces aj v súvislosti s novorodencami” Dodal: “Čo je znepokojujúce nie sú argumenty v tomto dokumente ani jeho publikácia v časopise, ale nepriateľské, zneužívajúce a ohrozujúce reakcie, ktoré vyvolal. Viac ako kedykoľvek predtým, správna akademická diskusia a sloboda sú ohrozené fanatikmi, ktorí sú proti samotným hodnotám liberálnej spoločnosti.”

Je zarážajúce, ako si títo liberálni fanatici vysvetľujú rovnosť ľudského plodu v maternici a dieťaťa už narodeného. Zdravý rozum by naznačil, že práve preto, by mali byť potraty zakázané, a nie naopak, povoliť vraždenie aj už narodených. Je to však len prirodzený vývoj legalizácie potratov. Kto je schopný zabiť dieťa v maternici, prečo by nemal byť schopný zabiť ho aj mimo nej?
www.hlavnespravy.sk/…/1540242
Libor Halik
Satanizácia spoločnosti ide od vrcholu, od vedcov, ako v čase Hitlera. Podobne teraz satanizácia cirkvi ide od vrcholu, od antipápeža Františka, nie od ľudu. "Zdravý rozum by naznačil, že práve preto, by mali byť potraty zakázané, a nie naopak, povoliť vraždenie aj už narodených. Je to však len prirodzený vývoj legalizácie potratov. Kto je schopný zabiť dieťa v maternici, prečo by nemal byť …More
Satanizácia spoločnosti ide od vrcholu, od vedcov, ako v čase Hitlera. Podobne teraz satanizácia cirkvi ide od vrcholu, od antipápeža Františka, nie od ľudu. "Zdravý rozum by naznačil, že práve preto, by mali byť potraty zakázané, a nie naopak, povoliť vraždenie aj už narodených. Je to však len prirodzený vývoj legalizácie potratov. Kto je schopný zabiť dieťa v maternici, prečo by nemal byť schopný zabiť ho aj mimo nej?" Pre @Peter(skala)
Peter(skala)
sú vedci a sú "vedci", nie je vedec ako vedec a aj ten najlepší vedec môže mať najhorší charakter. tu môžeme vidieť príklad.
apredsasatoci
chapem. to by sa vam lenivym, mrtvym pacilo.
apredsasatoci
@Samson1 nikto sa nepomiatol. dobre im zaplatili.
One more comment from apredsasatoci
apredsasatoci
@mike084 slavne skonci Kristova Cirkev. nie rkc.
Samson1
No a ti australští vědci se pomátli na rozumu docela.
evelina
Samson1 ...tak s tím Kristus dovede udělat pořádek až uzná za vhodné.
Teďka se rozhodol že oveje své ovce a rozdělí je na ty, které slyší Jeho hlas a jdou za Ním, a na ty, které ho neslyší ✍️ Jn 10. 27 Moje ovce počúvajú môj hlas, ja ich poznám a ony idú za mnou.
apredsasatoci
@Samson1 tak si precitaj ako skonci rkc v zjv.!
Samson1
hento pitomá, nejvýš postavený v církvi je Kristus, je hlavou Církve. Papa je jen služebník a jestli dobrý a anebo špatný, tak s tím Kristus dovede udělat pořádek až uzná za vhodné.
apredsasatoci
Boha treba poznat osobne! fireproduction.sk/11-praktickych-…

dost bolo iluzie!!! 🚬
apredsasatoci
@henta ked ta len to trapi. bud v klude. budu sa na to zemestnavat ludia, ktori to zvladnu lavou zadnou. tomu sa hovori: salamova medtoda. 🙏
2 more comments from apredsasatoci
apredsasatoci
@mike084 presne tak! ovocie uz teraz vidime. vola sa ekumenizmus. 🙏
apredsasatoci
teorie, talafatky, dogmy na zaklade ekumenizmus....je plna glorie. a co Bozie Slovo? to nam nevodnia? nevonia! 🤫 zivy Boh nie je povrchny Boh!
Libor Halik
Austrálskych vedcov by mali popraviť, veď to sú Hitlerovo lekári ako bol Mengele a spol. Vďaka Bohu, že: "Článok však zakrátko zožal obrovské množstvo kritiky. Autorom sa dokonca vyhrážali zabitím a dostali množstvo zneužívajúcich e-mailov označujúce ich teóriu “čisté zlo”. Zatiaľ čo niektorí sa zamerali na kritiku časopisu za publikovanie kontroverzného článku, iní hovorili o autoroch a označov…More
Austrálskych vedcov by mali popraviť, veď to sú Hitlerovo lekári ako bol Mengele a spol. Vďaka Bohu, že: "Článok však zakrátko zožal obrovské množstvo kritiky. Autorom sa dokonca vyhrážali zabitím a dostali množstvo zneužívajúcich e-mailov označujúce ich teóriu “čisté zlo”. Zatiaľ čo niektorí sa zamerali na kritiku časopisu za publikovanie kontroverzného článku, iní hovorili o autoroch a označovali ich rovno za diablov."
Caesar
Souhlas. Mělo by se začít s potratem po porodu u těchto odborníků. A když už nežijí jejich matky, tak třeba by o tom mohla rozhodnout jejich sousedka. Nebo domovnice