Clicks43
lt.news

Pranciškaus nuomone valgymas ir seksas yra "dieviški"

Malonumas valgyti ir turėti lytinius santykius yra „dieviškas“, - teigia Francisas „Terra Futura“, vienoje iš savo interviu knygų, kurią išleido italų gurmanas Carlo Petrini (Rte.ie, rugsėjo 9 d.).

„Malonumas kyla tiesiogiai iš Dievo, jis nėra nei katalikiškas, nei krikščioniškas, nei koks nors kitas, jis yra tiesiog dieviškas“, o „valgymo malonumas ir seksualinis malonumas kyla iš Dievo“, svaisčioja Pranciškus.

Jis neteisingai kaltina praeities Bažnyčią „pernelyg uolia morale“, kuri „neigė malonumą“, ką Pranciškus vadina „neteisinga krikščioniškos žinutės interpretacija“.

Jis mano, kad nežmoniškas, žiaurus, vulgarus „malonumas“ turi būti pasmerktas, o žmogiškas, paprastas, moralinis malonumas turi būti priimtas. Tačiau tokia buvo Bažnyčios pozicija praeityje.

„Valgymo malonumas yra tam, kad valgant būtumėte sveiki, kaip ir seksualinis malonumas yra tam, kad meilė taptų gražesnė ir garantuotų rūšies išlikimą“, - pridūrė Pranciškus, kuris po to, kai tapo popiežiumi, priaugo daug svorio.

Iš tikrųjų valgymas ir seksualinė veikla savaime yra gera, žmogiška, natūrali. Ją reikia naudotis, tačiau tai jokiu būdu nėra „dieviška“.

#newsGksctdyhnp