izzza
1576
Gdy wydaje nam się, że mamy problemy ze Złym, a pomoc psychologiczna nie pomaga – co robić? Diabeł potrafi bardzo wiele podrobić – i pobożność, i wzniosłość, i gorliwość. Ale jednego podrobić nie potrafi.
aleteia.org

Uwaga na samozwańczych egzorcystów z internetu! Jak rozpoznać tego prawdziwego?

Gdy wydaje nam się, że mamy problemy ze Złym, a pomoc psychologiczna nie pomaga – co robić? Diabeł potrafi bardzo wiele …
waz2054
Rzeczywiście, chodzenie do psychologa nie pomorze! To strata czasu i pieniędzy. Proponuję iść od razu do lekarza psychiatry, ale to dla ludzi z problemami jest niczym czerwona płachta na byka.
Dlatego trwają w swoich cierpieniach i kłopotach. Egzorcyzm jest tylko modlitwą i niczym więcej. Nie jest sakramentem. Mam wiele zastrzeżeń do obecnie praktykowanych egzorcyzmów. Wysyp problemów ze złym …More
Rzeczywiście, chodzenie do psychologa nie pomorze! To strata czasu i pieniędzy. Proponuję iść od razu do lekarza psychiatry, ale to dla ludzi z problemami jest niczym czerwona płachta na byka.

Dlatego trwają w swoich cierpieniach i kłopotach. Egzorcyzm jest tylko modlitwą i niczym więcej. Nie jest sakramentem. Mam wiele zastrzeżeń do obecnie praktykowanych egzorcyzmów. Wysyp problemów ze złym jest lawinowy, żeby nie powiedzieć eksponencjalny. Różni ludzie tak duchowni jak i świeccy nakręcają koniunkturę na te "egzorcyzmy". Chrystus i Apostołowie wyrzucali złe duchy szybko i sprawnie, ale współczesnym egzorcystom, jakoś idzie to opornie.

Wcale nie wykluczam możliwości opętania, ale należy zachować tu zdrowy rozsądek i nie poddawać się niezdrowym sensacjom.

Proponuję nowe kryterium rozpoznawania opętania. Opętanym przez szatana nie jest ten, co głośniej wykrzykuje jakieś niezrozumiałe kwestie, popada w konwulsje czy też wykazuje echolalię. To przeczy nauce o inteligencji złego ducha. Opętanym jest ten, kto czyni świadomie i z uporem zło które dotyka społeczeństwo czy innych ludzi.