Clicks1.1K
csk.news
39

Bejrút: Kňaz vo videohovoroch - fotografie následkov

Kňaz, ktorý bol počas živej omše odhodený po explózií zo 4. augusta v Bejrúte je otec Marwan Moawad, farský kňaz sv. Maroun, Bouchrieh, len tri kilometre od výbuchu.

Otec Moawad začal maronitskú katolícku omšu o 18:00. Z dôvodu zákazu vychádzania kvôli koronavírusov bolo prítomných iba osem ľudí (AgenSir.it, 6. augusta).

O osem minút neskôr sa kostol začal triasť. Vnútri si mysleli, že to bolo zemetrasenie. Svetlo zhaslo. Potom nasledovala zničujúca explózia.

Výbuch vybil okná a šrapnel zasiahol ľudí v kostole.

Rázová vlna vytrhla zamknuté bočné dvere z pántov a vhodila ich do kostola.

Všetci boli odhodení na druhú stranu kostola a spadli na zem. Tri osoby boli povrchovo zranené sklenenými šrapnelmi. Fotky následkov.

#newsOhajncewpk

Rosario33
Rusko sa pripravuje na možné provokácie. Varuje, že každú vypálenú raketu bude považovať za jadrový útok a odpoveď bude ničivá.
www.infovojna.sk/article/rusko-sa-pripra…
Dudko
Dúfajme, že Rusi nespravia nijakú hlúposť, v prvom rade by na to sami doplatili.
Verím že aj Rusi majú radi svoje deti.
www.youtube.com/watch
Rosario33
Dudko
Dúfajme, že Severoatlantické obranné spoločenstvo, ktorého vznik bol reakciou na východný komunistický blok, je stále bdelé a akcieschopné, lebo pri tom lačnom medveďovi nikdy nevieš...
sk.wikipedia.org/wiki/Organizácia_Sev…
Rosario33
vidím,že si pochopil tú mapu 😂
Dudko
Neviem, no ako kresťan sa nikdy nebudem stavať za odvekého nepriateľa.
Rosario33
Čo nevieš?NATO je už na ruských hraniciach a čo čakáš, že Putin bude sedieť so založenými rukami a pozerať sa??? Putin povedal :"Если драка неизбежна, надо бить первым" ... ak je boj nevyhnutný ,treba udrieť ako prvý.

PS:nebyť toho odvekého nepriateľa,tak by si tu ani nebol teraz keby Sovietsky Zväz nás neoslobodil od fašizmu.
apredsasatoci
NATO je na ruskej hranici? To ruské hranice sa približujú k NATO!
S Dudkom absolútne súhlasím!
Dudko
Tak sa budeme modliť, aby si nezmyslel začať vojnu proti ostatnému svetu. Neuvedomuje si, že to by sa mu určite neoplatilo?
Dudko
A ešte zaujímavosť z Impulzu o Rusku:
www.impulzrevue.sk/article.php

WIKI - Rusko vs. katolícka cirkev:
cs.wikipedia.org/wiki/Římskokatolická…
Rosario33
Teraz sa už len treba modliť,aby bolo Rusko zasvätené Nepoškvrnenému Srdcu Panny Márie. Prečo je potrebné zasvätiť práve Rusko?
Pretože to je vôľa Božia. Panna Mária povedala vo Fatime sestre Lucii nasledujúce: „Rusko sa stane nástrojom trestu pre celý svet – vybraným priamo z Neba, ak nedôjde k obráteniu tohto úbohého národa …“

Mimochodom keď zanikal Sovietsky Zväz,tak Gorbačov a Reagan sa …More
Teraz sa už len treba modliť,aby bolo Rusko zasvätené Nepoškvrnenému Srdcu Panny Márie. Prečo je potrebné zasvätiť práve Rusko?
Pretože to je vôľa Božia. Panna Mária povedala vo Fatime sestre Lucii nasledujúce: „Rusko sa stane nástrojom trestu pre celý svet – vybraným priamo z Neba, ak nedôjde k obráteniu tohto úbohého národa …“

Mimochodom keď zanikal Sovietsky Zväz,tak Gorbačov a Reagan sa dohodli,že Sovietsky Zväz zanikne,ale za podmienky,že sa NATO nebude rozširovať smerom k Rusku.
A stačí sa pozrieť na tú mapu,kde je NATO.
apredsasatoci
Dudko, To bol pokus o vtip. Opäť si zasa niečo nepochopil. 😭
Dudko
apredsasatoci
Ja som katolík a znesiem aj nenávisť a výsmech nepriateľov Cirkvi. Len si poslúž...
Apropo, ty si v pravoslávnej cirkvi? Píšeš tu zo Slovenska, či? Lebo vraj Rusi sa aktivizujú a vstupujú do interakciíí so Západom aj takto, cez diskuie vo fórach. Môžete sa smiať, môžete ohovárať a nenávidieť, ale ďaleko to nezájde, lož má krátke nohy.
apredsasatoci
Omyl! Dostalo sa ti Pravdy. Ale to sa zle počúva. Chápem. Mnoho ľudí, ako by vás jedna mater mala sa zvyknete obrniť samolutostou.
Dudko
Len si poslúž, veď iné ťa nenaučili.
Ak sa niekomu nepáči katolícka viera a Cirkev, nemusí sa ňou stále zapodievať, dobre viete že sú to márne pokusy a škodíte tým len sami sebe. Pán je blízko.
apredsasatoci
Múdro píšeš, keď píšeš - iné tá nenaučili. Naučili ma - Blahoslaveni milujúci Pravdu!
Iz5,20
Dudko
Tak ju miluj a nerob nám zle... Porúčam sa.
Dudko
Rosario33
Ak si zo Slovenska, tak sa nemáš čoho báť - tu vojna nebude, mám to "z prvej ruky" ...
A hoj!
apredsasatoci
Pravda ti robí zle? To ti nerobí dobrú reklamu!
Dudko
Ty si ešte dieťa...
Rosario33
Sa pozri kam speje tento svet a kam ho doviedla liberálna demokracia, máme tu 80 pohlaví, slovo rodina už je skoro na smiech, už si kľudne rodinu zakladajú aj homosexuáli, ľudia si nechajú meniť pohlavie(dokonca aj deti), pozri čo sa deje v Cirkvi(homosexualita a pedofília), ale ty si taký spokojný, hlavne aby nás ten zlý medveď nenapadol....na konci čias má byť horšie ako za čias Sodomy a …More
Sa pozri kam speje tento svet a kam ho doviedla liberálna demokracia, máme tu 80 pohlaví, slovo rodina už je skoro na smiech, už si kľudne rodinu zakladajú aj homosexuáli, ľudia si nechajú meniť pohlavie(dokonca aj deti), pozri čo sa deje v Cirkvi(homosexualita a pedofília), ale ty si taký spokojný, hlavne aby nás ten zlý medveď nenapadol....na konci čias má byť horšie ako za čias Sodomy a Gomory. Tá bola spálená práve kvôli homosexualite, lebo tam chceli obcovať muži s mužmi a sa pozri čo sa deje okolo teba. Panna Mária povedala, že na konci čias sa budú širiť bludy a bude sa prekrúcať pravda,čo bolo kedysi normálne, tak bude považované za nenormálne.

Uvediem Ti aj príklady:

Boh stvoril len 2 pohlavia ,ale dnes nám tvrdia že ich je neviem presne,ale asi vyše 80. Základom spoločnosti bola rodina,čiže muž a žena,ale dnes už nie,už kľudne môžu zakladať rodiny aj homosexuáli a ešte ako bonus im dovolíme, aby si mohli adoptovať deti. Tie deti si samozrejme majú právo vybrať aké pohlavie chcú byť,veď to je ich právo. Ďalej tu máme plastiky,ľudia nie sú spokojní ako ich Boh stvoril, musia sa vylepšovať(aj keď veľakrát to tak ani nevyzerá po tej plastickej operácii). Potetovaní sú od hlavy až k päte. Deti si vieme vyrobiť aj zo skúmavky, to ani nevravím o predaji detí homosexuálným párom, o potratoch,veď je to predsa právo ženy. Len kde sú práva toho nenarodeného dieťaťa,to už nikoho nezaujíma. Sexuálnu výchovu už majú deti v škôlkach a už aj na prvom stupni základnej školy. Človek dal sám seba normálne už na úroveň Boha. Vo športe už normálne transgender, ktorý sa narodil ako muž súperí medzi ženami(no a čo,že je to nespravodlivé). Na školách na školách dokonca zaviedli,že môžu ísť kľudne do sprchy alebo na toaletu s dievčatami,veď aj "oni sú teraz "ženami". Denník SME pred časom zverejnil článok,kde sa tvrdilo,že by sme nemali pedofilov odsudzovať,že prečo by sa nemohol 40-ročný zamilovať do 14-ročnej... Ďalší článok bol o tom,že deti by sa mali učiť na škole pornogramotnosti, aby si vedeli aký "film" si majú pustiť. Všetky médiá tlačia LGBT agendu vrchom-spodom a na všetko je odpoveď lebo Fico,mafia a fašisti.
Kedy naposledy naša pani prezidentka bojovala za práva kresťanov? Ona chodí do kostola,keď tam nikto nie je,ako povedala. Všetci len pretláčajú práva tých"inak" orientovaných a skutočných kresťanov nazývajú "ultra-ortodoxní", že sme zo stredoveku....keď navrhne ĽSNS hlasovanie o potratoch,tak sú všetci proti,lebo fašisti. To isté Istanbulský dohovor. Nikto predsa nechce násilie na ženách a popri tom pretláčajú LGBT agendu, práva mimovládok a podobné bludy.
Ale kvôli pár stromom ľudia nevidia les. Preto sa vyťahujú len kauzy Smeru deň čo deň,ale kauzy koalície nikoho nezaujímajú. No a čo,že Sulík chodieval na raňajky k toxickému Kočnerovi a riešili aj otázku generálneho prokurátora,no a čo že Matovič má pozemky od Majského,že je daňový podvodník,Kollár zase sa stretával s mafiánmi. Všetci majú svoje kauzy a sú ľahko vydierateľní a to ani nevravím, že všetci sú namočení do Gorily. Ani sa nečudujem,že tak úpenlivo sa snažia o zmeny v súdnictve, potrebujú si tam dosadiť svojich ľudí. A to ešte jedno šťastie, že sa nedostalo do parlamentu PS/Spolu,to len vtedy by sme videli boj za tých "iných". Kisku som ani nespomínal radšej a tie jeho obchody.

Len na kresťanov sa ako si zabúda. Na nás mysleli ako na prvých vtedy,keď bolo treba zavrieť kostoly kvôli tej nebezpečnej pandémii...Kresťanský západ(EÚ) už dávno nie je kresťanský, už im chýba len jedna celosvetová vláda a jedno celosvetové náboženstvo a bude to hotový Babylon.

noizz.aktuality.sk/…/jkjbh3q

Boli sme na košickom PRIDE 2019│Kulturblog
www.youtube.com/watch

PS : Posledný boj medzi Bohom a Satanom má byť práve boj o rodinu, čo sa už deje. Po celom svete sa pretláča agenda LGBT, tam kde nie je taká vláda,tak sa spraví prevrat.

www.hlavnydennik.sk/…/bezstarostna-zi…
Dudko
Rosario33
Áno, som spokojný, to preto že som našiel vieru a katolícku cirkev. Keby tu bola nesloboda ako predtým, tak neviem. Rusko je tradične protikatolícke, takže tým smerom nebudem vkladať svoju dôveru.
Ja si s týmto svetom veľmi nerozumiem, nemám ani veľa priateľov ani pozemskú lásku, ale zato presne viem čo chcem - vytrvať v RKC až do konca, napriek všetkému ostať verný tomu, čo mi pred …More
Rosario33
Áno, som spokojný, to preto že som našiel vieru a katolícku cirkev. Keby tu bola nesloboda ako predtým, tak neviem. Rusko je tradične protikatolícke, takže tým smerom nebudem vkladať svoju dôveru.
Ja si s týmto svetom veľmi nerozumiem, nemám ani veľa priateľov ani pozemskú lásku, ale zato presne viem čo chcem - vytrvať v RKC až do konca, napriek všetkému ostať verný tomu, čo mi pred rokmi dal Pán.
Napadá mi pritom otázka, čoho všetkého by voči nám boli schopní nepriatelia RKC, keby teda mohli, či by neváhali použiť aj to najhoršie, len aby získali ilúziu víťazstva. Lebo ľudské srdce je hlbočina, kto sa v ňom vyzná?
Rosario33
echo24.cz/…/cinsky-preziden…
si pozri to video,keď už si narážal na ruský komunizmus a odvekého nepriateľa

www.youtube.com/watch
www.youtube.com/watch
Dudko
Vieš, ázijcov som sa nikdy neobával, skôr mi boli v niečom sympatickí, napríklad v ich tradičnej kultúre. U nás mi nikdy neprekážali, neubližovali nám.
Ináč je to s Ruskom, naši ľudia mali z neho iba obavy a zlú skúsenosť z nedávnej doby. Osobne nechcem v sebe živiť pocity krivdy, len vravím že nemáme nijaké dôvody utiekať sa k nemu, aj keď sa tvári ako mesiáš.
Rosario33
Čína je komunistická a pravá katolícka Cirkev sa musí v Číne skrývať v podzemí,ale to Ťa asi nenapadlo.
echo24.cz/…/cinsky-preziden…
Dudko
Ja to všetko sledujem, takže viem čo sa kde deje a aká je kde situácia. A čo teraz s tým?
Číňania sú za svojim múrom, nevyhrážajú sa a nešpekuľujú druhým niečo vnútiť alebo vziať, a to sa cení.
Rosario33
Ty ani nevieš čo splietaš. Myslíš,že prečo asi sa všetko presúva do Číny,všetka výroba,všetko čo sa deje v Číne budú chcieť zaviesť po celom svete, aj v tej našej úžasnej EÚ...myslíš,že prečo sa odtrhuje pomaly a isto EÚ od USA??
Dudko
To je hádam v poriadku, keď si zahraničné firmy preniesli svoju výrobu k Číňanom. Čo je na tom zlé, ak tento trend alebo biznis vyhovuje obom stranám? Nakoniec, aj u nás beží výroba napríklad pre zahraničný automobilový priemysel a ľudia sú radi že majú prácu. Čo lepšie si môže našinec priať?
Niektorí ľudia budú stále šomrať na pomery, na svet aj na Cirkev, ale na seba samých nedopustia, pokrytci…More
To je hádam v poriadku, keď si zahraničné firmy preniesli svoju výrobu k Číňanom. Čo je na tom zlé, ak tento trend alebo biznis vyhovuje obom stranám? Nakoniec, aj u nás beží výroba napríklad pre zahraničný automobilový priemysel a ľudia sú radi že majú prácu. Čo lepšie si môže našinec priať?
Niektorí ľudia budú stále šomrať na pomery, na svet aj na Cirkev, ale na seba samých nedopustia, pokrytci. Ozaj a prečo ľudia nadávajú práve na katolícku cirkev, prečo ich práve RKC tak dráždi? Skúsme hádať.
Dudko
Nie som odborár, aby ma zaujímali pracovné podmienky a mzdy. Moja úloha je poriadne robiť a nešomrať. Aj mojim nadriadeným som minule povedal, že som s prácou aj s platom spokojný. Vďaka Bohu. Len si robím starosť o našich dlhodobo nezamestnaných, čo s nimi...
Rosario33
apredsasatoci
Hlupák Dudko, Auta sa vyrábajú. A potom, keď sa vyrobia odložia sa na niekolkohektarovy pozemok, pretože nikto ich nekupuje.
Ničomu nerozumieš a k všetkému sa vyjadrujes. SKUMAJ!!! DAVAJ SI POZOR, KTO NA TEBE STAVIA!!!
Rosario33
Jemu je to jedno,že Slovensko je sebestačné len na 36%, že všetko musíme dovážať,že sa zahraniční majitelia obchodných reťazcov sťažujú na to, že máme príliš veľa slovenských výrobkov v regáloch, že musíme všetky potraviny druhotriedne dovážať zo zahraničia aj keby sme si ich vedeli sami dopestovať a kupujeme ich častokrát drahšie ako na západe. A keď príde a on príde hladomor,tak budeš určite …More
Jemu je to jedno,že Slovensko je sebestačné len na 36%, že všetko musíme dovážať,že sa zahraniční majitelia obchodných reťazcov sťažujú na to, že máme príliš veľa slovenských výrobkov v regáloch, že musíme všetky potraviny druhotriedne dovážať zo zahraničia aj keby sme si ich vedeli sami dopestovať a kupujeme ich častokrát drahšie ako na západe. A keď príde a on príde hladomor,tak budeš určite blatníky obhrýzať celý spokojný. A ešte sa nám vyhrážajú sankciami,keď nebudeme dovážať viac tovaru zo západu a samozrejme,že aj daň odvádzajú tie krajiny vo svojich krajinách,nie tu. Pekne sme videli ako sa zachovala EÚ keď vypukol covid19, že sa s nami o rúška nechceli podeliť. Tak keď príde kríza a hlad,tak nám nikto nič nepošle,každý si nechať všetko pre seba a autá nikto nebude kupovať,takže sa tiež vyrábať nebudú,keďže nebude dopyt. A ešte som zvedavý ako budeš chodiť do práce,keď bude podmienkou byť zaočkovaný,nato aby si mohol chodiť do práce,pretože firmy si nebudú môcť dovoliť karanténu.
apredsasatoci
Boha nepotrebujeme! Boh nám vyhovel. Slobodná vôľa nepusti. Boh sa nebude nikomu vtierať.
Telá si nezachranime. Zachráňme si aspoň duše.
Dudko
Je fakt, že mňa zaujíma hlavne RKC a jej problémy, kým ostatný svet vnímam len mimovoľne v jeho základných rysoch. Ekonomika a politika ma nezaujíma, voliť nechodím. Už len aby prišiel Pán, ako mi kedysi ráčil ukázať. Tento svet má dni zrátané, nič vážnejšie už preto neplánujem.
apredsasatoci
Ovocie kresťanstva musi zasiahnuť všetko - politiku, rkc, zdravotníctvo, školstvo.... Teoretické kresťanstvo je ako ten čo dostal 1 hrivnu od Pána a zakopal ju. Všetci dobre vieme, kde taký človek skončí.
Dudko
Samozrejme, kresťanstvo v teórii bez skutkov, alebo len formálne bez živej viery je nudné a slabé. Odkedy som veriaci, snažím sa prežívať kresťanstvo tak, aké mohlo byť v prvých rokoch Cirkvi, ešte za života apoštolov. Podnety k takému prežívaniu viery máme v Písme, ale aj z Ducha, ktorého sa nám dostáva v Cirkvi. Treba sa teda zamerať na podstatu našej viery, k tomu sviatostný a modlitbový …More
Samozrejme, kresťanstvo v teórii bez skutkov, alebo len formálne bez živej viery je nudné a slabé. Odkedy som veriaci, snažím sa prežívať kresťanstvo tak, aké mohlo byť v prvých rokoch Cirkvi, ešte za života apoštolov. Podnety k takému prežívaniu viery máme v Písme, ale aj z Ducha, ktorého sa nám dostáva v Cirkvi. Treba sa teda zamerať na podstatu našej viery, k tomu sviatostný a modlitbový život, kresťanská askéza, výuka z kníh (hlavne Biblia a katechizmus), inšpirácia životmi svätcov, rozvíjanie si cností a každodenná snaha o svätosť, súbežne s týmto vydávanie dobrého svedectva okoliu, resp. služba iným a misijná aktivita. Žiť s vedomím trvalej príslušnosti k spoločenstvu Cirkvi, ktorá stojí nad vlastnou rodinou i národom (Preto treba mať v náležitej úcte vatikánsku vlajku). Žiť jednoducho, čestne, radostne, s láskou, bez hnevu, v pokání, a napriek všetkému byť spokojný. Je pritom normálne odtiahnuť sa od záležitostí sveta a obmedziť záujem o politiku, svetské masmédiá, spoločenský život, a pod. Treba len dodať, že každý katolík má svoju originálnu duchovnosť, dary i poslanie, ale v základe sme zajedno.
Kallistratos
Velmi pěkně řečeno, mnoho podnětů k přemýšlení a už dlouho jsem nečetl smysluplnější text. 👍
Rosario33
Presne o tom o písal, ako sa približuje NATO a USA k ruským hraniciam a už tu máme pokus o ďalší MAJDAN ako bol na Ukrajine, tentokrát sa jedná o Bielorusko! Potrebujú si tam dosadiť svoju proamerickú figurku, aby mohli rozkradnúť aj Bielorusko a aby mohli mať armádu aj v Bielorusku, pričom od hraníc Bieloruska je to už len 250km do Moskvy! A vieme veľmi dobre ako to dopadlo na Ukraji…More
Presne o tom o písal, ako sa približuje NATO a USA k ruským hraniciam a už tu máme pokus o ďalší MAJDAN ako bol na Ukrajine, tentokrát sa jedná o Bielorusko! Potrebujú si tam dosadiť svoju proamerickú figurku, aby mohli rozkradnúť aj Bielorusko a aby mohli mať armádu aj v Bielorusku, pričom od hraníc Bieloruska je to už len 250km do Moskvy! A vieme veľmi dobre ako to dopadlo na Ukrajine...
www.infovojna.sk/article/v-belorusku-vyp…
aeronet.cz/…/beloruska-tajna…