Matricaria
List biskupów szwajcarskich powinien Episkopatom dać do myślenia,ale gdzie tam,kto by sie przyznał po pięćdziesięciu latach reformowania do błędów.Któż powie świeckim że poprzedni porządek wraca,paniom dziękujemy ale komży włożyć nie pozwalamy,prezbiterium tylko dla mężczyzn.Raczej żaden synod nie odważy czegokolwiek zabraniać kobietom,lektorat,akolitat już wzięte.Następne pokolenie pójdzie w …More
List biskupów szwajcarskich powinien Episkopatom dać do myślenia,ale gdzie tam,kto by sie przyznał po pięćdziesięciu latach reformowania do błędów.Któż powie świeckim że poprzedni porządek wraca,paniom dziękujemy ale komży włożyć nie pozwalamy,prezbiterium tylko dla mężczyzn.Raczej żaden synod nie odważy czegokolwiek zabraniać kobietom,lektorat,akolitat już wzięte.Następne pokolenie pójdzie w postulatach dalej bo inaczej nie może,pozostaje więc jeszcze interwencja z wysoka,znajcie ludzie trocję moresu,uczcie się od ptaków polnych czy pszczół pracowitych.
aleteia.org/…/10/tajemnica-pszczol-ktore-chronia-ikony-zdjecia/
Matricaria
Episkopat Szwajcarii ostrzega, że zacieranie różnic między kapłanem i świeckim, nie służy komplementarności posług w Kościele, a także negatywnie odbija się na duszpasterstwie powołaniowym, pozbawia je podstaw.
Szwajcarscy biskupi przypominają, że decydującą rolę w duszpasterstwie odgrywa kapłan. Jego posługa zasadniczo różni się od posługi świeckich. Jest on świadkiem, że w Kościele wszystko …More
Episkopat Szwajcarii ostrzega, że zacieranie różnic między kapłanem i świeckim, nie służy komplementarności posług w Kościele, a także negatywnie odbija się na duszpasterstwie powołaniowym, pozbawia je podstaw.
Szwajcarscy biskupi przypominają, że decydującą rolę w duszpasterstwie odgrywa kapłan. Jego posługa zasadniczo różni się od posługi świeckich. Jest on świadkiem, że w Kościele wszystko pochodzi od Chrystusa. Jednym z jego zadań jest głoszenie homilii, przez co pokazuje się, że stół słowa i stół chleba są nierozłączne. Najcenniejszą rzeczą w Kościele jest realna obecność Chrystusa – przypominają biskupi.gosc.pl/…770.Biskupi-Szwajcarii-Swiecki-nie-zastapi-ksiedza
One more comment from Matricaria
Matricaria
Jan Paweł II, zwracając się do wszystkich kapłanów świata, zachęcał ich tymi słowami: „Sprawując Eucharystię na tylu ołtarzach świata, dziękujmy Wieczystemu Kapłanowi za dar udzielony nam w sakramencie kapłaństwa. I w tym dziękczynieniu można by słyszeć słowa, które Ewangelista wkłada w usta Maryi z okazji odwiedzin u Jej krewnej Elżbiety: Wielkie rzeczy uczynił mi Wszechmocny. Święte jest Jego …More
Jan Paweł II, zwracając się do wszystkich kapłanów świata, zachęcał ich tymi słowami: „Sprawując Eucharystię na tylu ołtarzach świata, dziękujmy Wieczystemu Kapłanowi za dar udzielony nam w sakramencie kapłaństwa. I w tym dziękczynieniu można by słyszeć słowa, które Ewangelista wkłada w usta Maryi z okazji odwiedzin u Jej krewnej Elżbiety: Wielkie rzeczy uczynił mi Wszechmocny. Święte jest Jego imię (Łk 1, 49).

W ciekawych czasach żyjemy,powołani nie idą do seminarium bo w tym chaosie nie wiedzą kim mają być,bardziej dla Boga czy dla człowieka,chyba tu leży piesek pogrzebany. Wielkie znaczenie mają seminaria zachodnie w których od ortodoksji odstąpiono już w latach siedemdziesiątych według słów papieża Benedykta,zresztą Benio sam jest na indeksie seminaryjnym.
Młodym klerykom należy się współczucie i modlitwa by nie utracili kręgosłupu katolickiego bo sytuacja zmienia się jak w kalejdoskopie.Pandemia przejmuje kontrolę nade wszystko nad kościołami,w takiej przygodzie pozostaje ucieczka do NMP Matki Kościoła.