csk.news
152.1K

František Priznáva „Život Plný Rozporov“

Keď bol František provinciálom Jezuitov v Argentíne, požiadal ostatných, najmä bratov, o informácie, aby sa mohol rozhodnúť, či prijať kandidátov na kňazstvo. V rozhovore s Gréckymi Jezuitmi 4. …More
Keď bol František provinciálom Jezuitov v Argentíne, požiadal ostatných, najmä bratov, o informácie, aby sa mohol rozhodnúť, či prijať kandidátov na kňazstvo.
V rozhovore s Gréckymi Jezuitmi 4. Decembra (Prepis: LaCiviltaCattolica.com, 16. December) si spomína na mimoriadne dobrého, inteligentného a sympatického študenta, ale bratia povedali: „Buď opatrní, pošlite ho pred vysviackou trochu pracovať.“ Podľa Františka „videli pod vodu“.
Podľa svojej obvyklej čiernobielej schémy František povedal, že kňazi sú „niekedy abstraktní“, zatiaľ čo bratia sú praktickí a dobre rozumejú konfliktom a ťažkostiam.
O Generálovi Jezuitov Pedrovi Arrupem (1907-1991), ktorý viedol Spoločnosť Ježišovu v stave bezprecedentnej dekadencie, František povedal, že „obnovil duchovnosť Spoločnosti a nechal ju rásť“.
O niekoľko fráz neskôr František priznal, že keď vstúpil do noviciátu, bolo tam 33 000 Jezuitov a teraz viac-menej polovica: „A bude pokračovať v znižovaní ich počtu.“
František skrátil, že „ak vokácie …More
paranormalnejavy1.webnode.sk Kresťan
UnamSanctum, pápežom je ten koho uzná RKC ako celok, a ty o tom nerozhoduješ. Vždy sa praví a falošný pápeži protipápeži rozlišovali na základe toho koho uznala večšina
apredsasatoci
Na mystické Kristovi telo je napojená iba duša, ktorá má vieru v Neho, vieš?
Alebo si múdrejší ako Boh?
paranormalnejavy1.webnode.sk Kresťan
Ja verím že Boh sa nám dáva poznať skrze vedu, a nie skrze 2000 rokov starú knihu
apredsasatoci
Ján Jaško V tom prípade je všetko jasné!
V tom ti Pán Boh pomáhaj!
paranormalnejavy1.webnode.sk Kresťan
Máte taký pocit, že zakrpatené orgány sú Božím dielom ? Alebo neschopnosť imunitného systému bojovať proti chorobám je tiež Božím dielom ? Ved to je nanič dizajn a nie Božie dielo.
igorb
Všetko najlepšie k Vašim narodeninám, svätý otec. Mám Vás rád.
Modré Hluboké Nebe
Kolikátou máš tečku, retarde?
igorb
Tretiu. Kámo. Znovu ti ide len o tupé, invektívne narážky? Nerozčúliš ma. A nič to nezmení, mám ho rád
Unam Sanctam SK
apredsasatoci
Pápežský stole okupuje.
To je nevyvratitelny fakt!
igorb
Zvoleného v konkláve nemôžeš obviniť z okupovania pápežského stolca. Si ty viac ako naša hierarchia?
Metod
Kardinál v bielom je smutná postava v dejinách RKC
Unam Sanctam SK
V skutočnosti nie je ani kňazom, ani biskupom, ani kardinálom, ani pápežom a ani katolíkom: Apokalypsa teraz vo Vatikáne
... ... PROKOP
Pakliže je prokázaná hypotéza, že se u papeže Františka jedná o klon či elektronickou loutku, nesmíme zapomínat, že máme také stále platného papeže Benedikta, třebaže emeritního.
Metod
Benedikt XVI je platný pápež!