Coburg
3909

Kňaz, monštrancia a zbožný pes

ČLENOVIA INŠTITÚTU

Kňaz, monštrancia a zbožný pes

O. DAMIAN FERENCE
25. AUGUSTA 2016

ZDIEĽAMPosledný júlový týždeň som strávil v horách Tiger v štáte Georgia s viac ako dvoma tínedžermi a ich služobníkmi pre mládež v Covereste, letnom tábore vedenom LifeTeen. Keďže sa venujem seminárnej práci na plný úväzok a nemám vlastnú mládežnícku skupinu, ako keď som bol farárom, naozaj si užívam týždeň v tábore. Tínedžeri z farnosti po celej krajine strávia šesť dní behaním cez prekážkové dráhy, hranicami „neporiadnych“ hier, raftingom na divokej vode, budovaním tímu na vysokých a nízkych lanách, plávaním v jazere, hraním hudby, remeselníctvom v umeleckej stodole, a zapojenie sa do vysokej konkurenčných hier flickerball. Ale tábor nie je len zábava a hry.Tínedžeri majú tiež denné „posedenie“, čo je v podstate katechéza, ktorú prednáša skúsených služobníkov mládeže, zúčastňujú sa každodennej svätej omše, majú každodenné príležitosti sláviť sviatosť zmierenia,

Počas týždňa sú naplánované dve príležitosti na spoločnú svätú hodinu s celým táborom, jednu v stredu a druhú v piatok. Keďže som si v stredu neskoro ráno zlomil palec na divokej vode, druhý táborový kňaz, otec Grebe, využil v stredu nočnú svätú, zatiaľ čo som sedel v zadnej časti miestnosti s nohami vyvýšenou na stoličke, aby som odstránil opuch v malíčku na nohe. . Bolo by pre mňa ťažké spracovať Eucharistiu z malej kaplnky do hlavnej sály a urobiť všetko to kľačanie, kľakanie a státie v tú noc, takže plán bol taký, že namiesto toho budem predsedať v piatok, čo je to, čo Stalo.

V piatok večer, v polovici stretnutia som opustil hlavnú sálu a zišiel som do malej kaplnky, kde som stretol dvoch seminaristov a letného misionára, ktorí boli poverení slúžiť Svätú hodinu. Hodil som na seba svoju album, štólu, kopu a humerálny závoj, poklonil som sa k svätostánku, odstránil som lunu a vložil som ju do monštrancie a potom som nasledoval troch služobníkov, ktorí ma viedli asi štyristo yardov hore. hlavná sála s kadidlom a sviečkami. Keďže všetci už boli v hlavnej sále a spievali chválospevy a uctievali hudbu pri príprave na uctievanie PÁNA v Eucharistii, bola skôr tichá a pietna prechádzka na malý kopec do chaty. Urobil som opatrné kroky, pretože som mal zlomený palec na nohe,a krátko som si predstavil, čo by sa stalo, keby som zakopol a spadol – moje oči by boli nabodnuté zlatými lúčmi monštrancie a navždy by som sa stratil. (To je to, čo sa stane, keď čítate príliš veľa príbehov Flannery O'Connorovej!) Keď sme prišli k dverám, pár minút sme tam stáli a čakali sme na náš liturgický pokyn.

Neviem ako u iných kňazov, ale mňa často zaráža Božia pokora v Eucharistii, najmä keď držím v rukách monštranciu. Tak som začal premýšľať: „Držím Boha vo svojich rukách. Aké zvláštne to je? Aký je zvláštny náš Boh, no aký dobrý! To, že by sa urobil tak malý, je šialené, ale je to tak.“ Nepamätám si, či to boli moje presné myšlienky, ale aj tak boli duchom podobne. Potom som začal premýšľať o eucharistických zázrakoch. Mládežnícky kazateľ, s ktorým som pracoval na mojej prvej farskej misii, bol veľmi nadšený zo zázrakov a často o nich rozprával dopravcom, keď zápasili s vierou v skutočnej prítomnosti. ja?Vždy som veril, že Ježiš bol prítomný v Eucharistii nie kvôli nejakému zázraku, ale preto, že Ježiš povedal, že bude prítomný v Eucharistii, najmä v šiestej kapitole Jánovho evanjelia. Navyše som nikdy nevidelajúcu hostiu alebo Ježišovu tvár v hostiteľovi. Nejde o to, že by som neveril, že sa také veci dejú, je to jednoducho o tom, že som také veci nikdy nezažil, no nepotreboval som také veci, aby som uveril v Ježišovej skutočnej prítomnosti v Eucharistie.

Náš čas adorácie Eucharistie bol úžasný. Ak ste nevideli to, čo LifeTeen nazýva „XLT“, pozrite si ten, v ktorom biskup Barron kázal počas Svetových dní mládeže v Krakove . Je to ako tradičná svätá hodina, ale je tam trochu viac sprievodov a spevov. (Matt Maher a Audrey Assad hrali hudbu pre XLT v Krakove.)

Je tu aj čas na ticho, čo je dôležité pre všetkých nás, ale najmä pre tínedžerov, ktorým je v ich rušnom živote veľmi málo úmyselného ticha. Rád by som povedal tínedžerom na XLT, že začneme spievať piesní adorácie a chváli Ježišovi, ale potom sa stíšime, aby sme mohli počuť Ježiša spievať každému z nás svoju pieseň. Podobne ako vaša typická svätá hodina končí spevom Tantum Ergo , po ktorom nasleduje požehnanie a potom božské chvály . Konečne je čas vrátiť Najsvätejšiu sviatosť do svätostánku v malej kaplnke. V ten piatkový večer to začalo byť zaujímavé.

Traja akolyti – dve sviečky a kadidlo – ma viedli v sprievode späť z kopca, keď som asi po päťdesiatich alebo šesťdesiatich krokoch zbadal naľavo odo mňa stáť stredne veľkého psa s tmavohnedou srsťou a bielou škvrnou a hľadiacou na mňa. . Mal som veľmi zvláštnu nutkanie predstaviť Eucharistiu tomuto psovi, a tak som aj urobil. Otočil som sa doľava a ukázal monštranciu psov a verili by ste, že sa pes uklonil? To robilo! Počuli ste už o jogovej pozícii s názvom „pes nadol“? No a presne to urobil tento pes, keď som mu ukázal Eucharistiu. Trvalo to sekundu alebo dve a potom sa narovnal, ale hovorím vám, tento pes sa uklonil, keď som k nemu musel monštranciu.

Moji služobníci boli veľmi sústredení, takže stále kráčali s úctou v sprievode, keď som zašepkal: "Chlapci, videli ste to?" Ale nepočuli ma, tak som počkal, kým sa nevrátime do kaplnky, a keď som uložil Najsvätejšiu sviatosť, povedal som im o tomto zbožnom psovi. Mysleli si, že je to skvelý príbeh, ale keďže v skutočnosti nevideli, ako sa to stalo, neboli tak ohromení ako ja. Neskôr v tú noc som zastihol vedúci tým a povedal som im príbeh a aj oni si mysleli, že je to cool, ale myslím si, že sa im páčilo moje napodobňovanie postoja psa viac ako samotný príbeh. Keď som sa vrátil do svojej izby, bol som stále dosť vzrušený a rozhodol som sa o incidente tweetovať. O niekoľko minút neskôr mi brat kňaz na Twitteri napísal príbeh, ktorý som nikdy nepočul.

V roku 1995, keď bol svätý pápež Ján Pavol II. na návšteve Spojených štátov, strávil nejaký čas vo Philadelphii a zostal na seminári sv. Karola Boromejského. Jednu noc JPII rozhodol, že chce stráviť nejaký čas modlitbou v kaplnke, ale keďže táto neskorá nočná návšteva nebola v itinerári, ochranka sa musela najprv uistiť, že kaplnka je zabezpečená, a tak sem priviedli psy, aby miesto oňuchali. von. Ako sa hovorí , psi sa zbláznili a signalizovali svojim psovodom, že niekto je v kaplnke. Psovodi však nikoho nevideli a nikto tam nebol. Kde presne v kaplnke boli tí psi, ktorí cítili niekoho prítomnosť? Priamo pri svätostánku.

Čo si o tom všetkom myslím? Som kňaz, ktorý sa živí filozofiou a neustále robí rozdiely medzi racionálnymi zvieratami a zvieratami (rovnako ako rozumom a vierou, prirodzeným a nadprirodzeným, a vecami hlavne a neviditeľnými – to sú veci katolíkov. /a princíp). A videl som na vlastné oči, ako sa zviera skláňalo pred monštranciou, ktorú som držal. Možno to bolo len na stiahnutie? Ale prečo sa práve v tej chvíli naťahovať? Neviem. Veď pes ani nevie, že je to pes, tak ako by mohol vedieť niečo o Bohu? Nie som si istý. Ale potom myslím na svätého Františka z Assisi a jeho lásku k stvoreniu, ale ešte viac na jeho lásku k Stvoriteľovi. A potom si myslím, Všetky stvorenia nášho Boha a Kráľa. Ak pes dokáže spoznať svoju matku, možno dokáže spoznať aj svojho Stvoriteľa. Možno je to tak. Neviem. Možno niekedy neviete vysvetliť, prečo sa pes pri pohľade na monštranciu uklonil, a tak len spievate: „Ó, chváľte ho! Aleluja!" a pripustiť, že katolícke kresťanstvo je skutočne a tajomné úžasné.

Obrazový kredit: Leo Gonzales, flickr
A Priest, a Monstrance, and a Devout Dog - Word on Fire
Obrana katolíckej Cirkvi
Úprimne povedané Cirkus Humberto. Veď to je ako Godzone. ROCKOVÁ HUDBA, EXTÁZY, uzdravenie na počkanie. Všimli ste si, ani jeden Zdravas Mária tam nepadol. POZOR! Godzone projekt čerpá z New Age a okultizmu. Katolícka sekta Godzone a ZKSM.sk sú pobočkou americkej okultnej sekty Bethel, Godzone sa svojou inšpiráciou v Bethel church netají. Mnohí sympatizanti tohto hnutia cestovali až za oceán,…More
Úprimne povedané Cirkus Humberto. Veď to je ako Godzone. ROCKOVÁ HUDBA, EXTÁZY, uzdravenie na počkanie. Všimli ste si, ani jeden Zdravas Mária tam nepadol. POZOR! Godzone projekt čerpá z New Age a okultizmu. Katolícka sekta Godzone a ZKSM.sk sú pobočkou americkej okultnej sekty Bethel, Godzone sa svojou inšpiráciou v Bethel church netají. Mnohí sympatizanti tohto hnutia cestovali až za oceán, aby tam načerpali ich spiritualitu. Jedna časť Godzone magazínu bola celá venovaná tejto cirkvi. Keď si vypočujete pár svedectiev od ľudí z Bethelu, žiadne svedectvo nie je pravým svedectvom obrátenia. Všetky sú len o supernaturálnych zážitkoch. Ako napríklad toto svedectvo leadra Jesus Culture – Krisa Quilala (Jesus Culture je hnutie mladých z Bethelu, ktorí aj produkujú hudbu). V prvých sekundách videa môžete vidieť aj prejavy zlého ducha na konferencii mladých (oni tvrdia, že Ducha Svätého, ale posúďte sami, či vám to pripomína viac nebo alebo peklo, čo sa tam deje), a potom nasleduje svedectvo o stretnutí s Bohom: manželka hlavného pastora Billa Johnsona leží na hrobe C.S. Levisa a nasáva jeho pomazanie. Mladí z Bethel church na cintoríne, ktorí prišli načerpať pomazanie z mŕtvych...démonov. Bethel a New Age praktiky (Bethell)
Part 2: Jesus Culture - a Call for Discernment, Are you sure it's your Jesus?
Dvaja mladí muži z Godzone tu hovoria o svojich skúsenostiach, ktoré zažili v Bethel church v Redding, Kalifornia:
POZOR! Godzone projekt čerpá z New Age a okultizmu?
Sekta Godzone, ZKSM.sk, Bethel - Svedectvo mladého dievčaťa o okultnej sekte Godzone
dyk
Modlite sa za otca Mariakumaru. Je vo veľmi zlom stave.
Obrana katolíckej Cirkvi
O. Mariakumara je vo veľmi zlom stave, nie je náhodou očkovaný?