Clicks1.9K
pl.news
4

Rosja i Syria "biorą odwet" za Hagia Sofia

Syryjskie Siły Obrony Narodowej, prorządowe, chrześcijańskie bojówki, otrzymały zgodę grekokatolickiego metropolity Mikołaja Baalbaka z Hamy na budowę mniejszej kopii Hagia Sophia w chrześcijańskim mieście Al-Suqaylabiyah, pisze Insmi.ru (30 lipca).

Uważa się, że jest to odpowiedź na działania Turcji, która niedawno zamieniła Hagia Sofia w Konstantynopolu w meczet.

Dowódca rosyjskiej bazy wojskowej w Chmeimim – 40 km na zachód od Al-Suqaylabiyah – popiera tę ideę, swoje poparcie wyraziła też rosyjska Duma Państwowa reprezentowana przez Witalia Milonowa.

Turcja, członek NATO, jest jednym z głównych agresorów wobec Syrii i głównym sponsorem terroryzmu dżihadystów. Kościół będzie położony zaledwie kilka kilometrów od nielegalnej bazy wojskowej w Turcji.

#newsNfvxoqdgir

ktoz jak Bog1
Jedyni, ktorzy sie upominaja jeszcze o respekt dla wiary to prezydent PUTIN /Rosja/ i prezydent Asad /Syria/.
Reszta tego swiata oddala szatanowi WALKOWEREM !
przeciwherezjom
Tak, ale to respekt przemocowy. Wolę wyznanie wiary, które dał Łukaszenko, nie przyjmując łapówki od WHO i ONZ i pięknie zaznaczył (cytuję niedokładnie z pamięci) : "Bóg nam pomógł, gdy była wojna, pomoże i teraz" (chodziło o koronęświra)
przeciwherezjom
Jest zapowiedziane, że początkiem - zalążkiem światowej wojny będzie konflikt między Turcja a Syrią. Wkrótce będą w to wplątywać Izrael. Potem zacznie się w Europie.
TomUrb
Putin obrońcą chrześcijaństwa. I jak tu go nie kochać.