tr.news
10

Francis Teşvik Ediyor: Kedilerin Köpek Olarak Tanımlanması ve Eşcinsel Evlat Edinme

Francis'in Scholas Occurrentes Papalık Vakfı, en az bir düzine Latin Amerika ülkesinde toplumsal cinsiyet ve eşcinsel ideolojiyi desteklemektedir.

Ahlaksız materyal, 2015 yılından bu yana yayınlanan ve "Yanı Başımdaki Francis" adlı kitap serisinin bir parçası. Kapağında bizzat Francis yer alıyor.

Bu yayınlar arasında "Ben bir köpeğim!" adlı bir kitap da var. Köpek olarak tanınmak isteyen "kısa, cesur beyaz bir yavru kedinin" hikâyesini anlatıyor. Bazı köpekler kendisiyle hemfikir çünkü at olarak tanımlanan bir eşek, kedinin amacını savunuyor. Kitap, "imajımız ve kendimize dair algılarımız hayatımız boyunca gelişmektedir" efsanesini yayıyor.

Başka bir hikâye ise "Chiquillería" ("Çocuklara Özgü Şeyler"). "Babası ve annesi olan çocuklar var. Her birinden birer tane." şeklindeki gerçekliği açıklıyor. Bu da başka bir saçma çıkarıma yol açıyor: "Başkalarının her birinden iki tane var. Başkalarının, bir ve iki tane. Veya iki ve bir."

Bir resimde, etek giymiş iki karakterle el ele tutuşan iki çocuk gösterilmektedir (aşağıda). Scholas Occurrentes, "çeşitliliğin ait olduğumuz sosyal grup veya kültürün ötesine geçtiğini" açıklıyor. Oysaki belirsiz "çeşitlilik" terimi hiçbir zaman tanımlanmamıştır. Scholas Occurrentes, kanıtlanmamış bir cinsiyet propagandasını teşvik ederken, çocukların eğitimi için "yeni bir vizyon" yarattığını iddia ediyor.

CatholicNewsAgency.com sitesi, Scholas Occurrentes'in milyonlarca dolar bağış aldığını ancak fakir çocuklar için hiçbir zaman tek bir okul bile inşa etmediğini gösteren mali kayıtlara erişti (5 Şubat). Paranın önemli bir kısmı ücretler, maaşlar, seyahat ve ofis giderleri için kullanılmış.

#newsDsyzlncain