Clicks1.2K
pl.news
11

Benedykt XVI: "nie ma dwóch papieży – papież jest tylko jeden"

"Nie ma dwóch papieży. Papież jest tylko jeden", powiedział Corriere della Sera podczas spotkania 27 lutego słaby Benedykt XVI, który wciąż jest wystarczająco silny, aby udzielać wywiadów mediom oligarchicznym, stukając lekko dłonią w podłokietnik, aby wzmocnić swoje słowa.

Jego rezygnacja była "trudną decyzją", powiedział: "podjąłem ją z całą świadomością i myślę, że postąpiłem słusznie. Niektórzy z moich przyjaciół, którzy są trochę 'fanatyczni', są nadal źli, nie chcieli zaakceptować mojego wyboru. Myślę o teoriach spiskowych, które pojawiły się później: niektórzy mówili, że to z powodu afery Vatileaks, inni, że to z powodu spisku lobby gejowskiego, jeszcze inni, że to z powodu sprawy konserwatywnego lefebvrysty, teologa Richarda Williamsona. Nie chcą wierzyć w świadomy wybór. Ale moje sumienie jest czyste".

O nowym premierze Włoch, Mario Draghim powiedział: "miejmy nadzieję, że uda mu się rozwiązać kryzys, to człowiek, który jest wysoko ceniony także w Niemczech."

O Joe Bidenie: "To prawda, jest katolikiem i obserwatorem" i że "osobiście jest przeciwnikiem aborcji (sic!)."

Benedykt zauważa również, że "jako prezydent ma tendencję do prezentowania się w ciągłości z linią Partii Demokratycznej.... A co do polityki gender, wciąż nie rozumiemy, jakie jest jego stanowisko (sic!)".

Grafika: © Mazur, CC BY-NC-SA, #newsYldanjpuev

Edward7
Totalna manipulacja! Tego na 100% nie powiedział Benedykt XVI. Benedykt XVI - nie wypowiada się w taki sposób , wystarczy przeczytać jakąś jego encyklikę, wywiad..., język wypowiedzi zbliżony jest do autora encyklik „Laudato si” - dla jej autora - słowa katolik praktykujący i zwolennik aborcji są do pogodzenia
Ostatni "wywiad" z Papieżem Benedyktem XVI

Podejrzane słowa przypisywane Papieżowi …
More
Totalna manipulacja! Tego na 100% nie powiedział Benedykt XVI. Benedykt XVI - nie wypowiada się w taki sposób , wystarczy przeczytać jakąś jego encyklikę, wywiad..., język wypowiedzi zbliżony jest do autora encyklik „Laudato si” - dla jej autora - słowa katolik praktykujący i zwolennik aborcji są do pogodzenia
Ostatni "wywiad" z Papieżem Benedyktem XVI

Podejrzane słowa przypisywane Papieżowi Benedyktowi XVI
przeciwherezjom
Dodam "Niektórzy z moich przyjaciół, którzy są trochę 'fanatyczni', są nadal źli, nie chcieli zaakceptować mojego wyboru" są nadal źli.... Nigdy, nie przeszło by przez gardło ani myśl Papieża takie zdanie. Zdanie zawiera śmiertelny grzech osądu: są nadal źli! Tylko nagłowek w pełni prawdziwy - Nie ma dwóch papieży. Papież jest tylko jeden! Oczywiście i jest nim ostatni prawdziwy Papież, ukocha…More
Dodam "Niektórzy z moich przyjaciół, którzy są trochę 'fanatyczni', są nadal źli, nie chcieli zaakceptować mojego wyboru" są nadal źli.... Nigdy, nie przeszło by przez gardło ani myśl Papieża takie zdanie. Zdanie zawiera śmiertelny grzech osądu: są nadal źli! Tylko nagłowek w pełni prawdziwy - Nie ma dwóch papieży. Papież jest tylko jeden! Oczywiście i jest nim ostatni prawdziwy Papież, ukochany Ojciec Święty Benedykt XVI.
absconditus ec
W dodatku "nie chcieli zaakceptować mojego wyboru" - kto zatem według nich był papieżem prawomocnie wybranym po 16 kwietnia 2005 r.
Poza tym - co to za przyjaciele którzy zamiast się cieszyć z wyboru Ratzingera na Urząd Piotrowy "są nadal źli"?
Dziecko
Najbardziej wiarygodne newsy to te dementowane.
Święta prawda, z drugiej strony, jest tylko jeden, Benedykt
MEDALIK ŚW. BENEDYKTA
Oczywiście ,że jest tylko jeden Papież i jest nim Benedykt XVI, który zrezygnował (został zmuszony), ale tylko z posługi, a nie z Urzędu.
Weronika....S
Jeżeli tak mówi, to sam sobie zaprzecza, bo prezentuje się jako papież. Żyjemy w czasie totalnego zakłamania, także w obrębie Watykanu
marcys.td
Święta prawda
marcys.td
Mógłby już nie wygłaszać swoich opinii
murrr
Już niebawem można będzie powiedzieć, że rozprzestrzeniasz fałszywe orędzia. Zostało ci ten miesiąc i można śmiało powiedzieć, że fałsz rozprowadzasz na lewo i prawo. A jak nie wiesz o co chodzi to sobie poczytaj co publikowałeś.
wlowoj
jakos nie widzę w tej gazecie zdjęcia z wywiadu a tekst jest co najmniej dziwny. albo papież Benedykt ma demencję albo to nie jego słowa.