Clicks866
csk.news
11

Kardinál Obhajuje Latinskú Omšu Pred Františkovou Križiackou Výpravou

Hongkonský Kardinál Joseph Zen (89) sa obáva možných obmedzení, ktoré môže František uvaliť na Tradičnú Latinskú Omšu.

Na svojom blogu OldYosef.hkdavc.com (12. Jún) poukazuje na to, že „zjavne nie je považovaný za extrémistu“ Rímskeho Obradu a že ako kňaz a biskup aktívne pracoval pre Novus Ordo.

Napriek tomu však Zen nemôže poprieť dobro, ktoré vzišlo z Motu Proprio Summorum Pontificum. Prostredníctvom Rímskeho Obradu mnoho mladých ľudí z Hongkongu „znovuobjavilo zmysel pre adoráciu a úctu, ktorú dlžíme Bohu, nášmu Stvoriteľovi.“

Zen píše, že „nemôže zabudnúť“ na Omšu svojho detstva. V Šanghaji ho jeho otec vzal na Omšu každý deň a na päť Omší v Nedeľu [zatiaľ čo pre dnešného chlapca by bolo nemožné vydržať rozvláčnosť piatich služieb Novus Ordo za sebou].

Ako chlapec Zen cítil hlbokú úctu Rímskeho Obradu a bol fascinovaný krásou Gregoriánskeho Chorálu. Táto skúsenosť podporila jeho povolanie ku kňazstvu „ako v prípade mnohých ďalších.“

Obrázok: Joseph Zen, © Etan Liam, CC BY-ND, #newsCmusxlymit

obyčajná veriaca žena
Tak komu slúži Bergoglio? Kardinála, najbližšieho spolupracovníka, ktorý strávil roky vo väzení, neprijme, ale všelijakých zvrátených ľudí, to áno! Tí majú otvorené dvere aj náruč! Tragédia!
Renda shares this
866
.