19:13
PiotrM
221.9K
Tak się robi biznes na Tradycji Kościoła. youtube.com/watch?v=aaL0smwve0IMore
Tak się robi biznes na Tradycji Kościoła.

youtube.com/watch?v=aaL0smwve0I
fartuszniak leszek
Cytat a powyższego filmu:
"...Wierni którym nie żal było regularnie przejeżdżać Polskę, żeby do Grzechylni dojechać i tam pieniądz zostawić, męczą się dojazdami na Msze Święte łacińskie w Kościele..."
---
Panie PiotrM
Po tym jak Pan zaatakował tak mocno Księdza Natanka nie komentuję pod Pana tematami.
Wyjątkowo można się zgodzić z niektórymi opiniami Pana, że nie można opuszczać swojego paraf…More
Cytat a powyższego filmu:
"...Wierni którym nie żal było regularnie przejeżdżać Polskę, żeby do Grzechylni dojechać i tam pieniądz zostawić, męczą się dojazdami na Msze Święte łacińskie w Kościele..."
---
Panie PiotrM
Po tym jak Pan zaatakował tak mocno Księdza Natanka nie komentuję pod Pana tematami.
Wyjątkowo można się zgodzić z niektórymi opiniami Pana, że nie można opuszczać swojego parafialnego Kościoła i należy być wsparciem dla swych parafialnych kapłanów, bo kto ocali ten Kościół jak zabraknie wiernych ?
---
ta myśl w ogóle jest słuszna, bo małe struktury poza kościelne nie ocalą powszechnego Kościoła Katolickiego, ale mogą i powinny być wsparciem dla tego Kościoła trwającego od wieków.
Trochę Pan wylał "dziecko z kąpielą", bo potępił Pan wszystkich, a wcześniej Pan też krytycznie oceniał kapłanów w tym Kościele, nazwijmy umownie "posoborowym".
Zdecydowałem się na ten komentarz, bo padło słowo "Grzechylnia" czyli też został skrytykowany Ksiądz Natanek, a to jest nieprawdziwy zarzut, bo Ksiądz Natanek nigdy nie namawiał do opuszczenia Kościoła parafialnego, a wręcz przeciwnie, mówił by w pierwszej kolejności chodzić do Kościoła parafialnego, a po tym do kaplic tradycji, a niektórzy na tej stronie mieli Mu za złe.
Nie można być aż tak krytycznym wobec wszystkiego, Ksiądz Natanek dobrowolnie nie odszedł od obecnego Kościoła parafialnego, ale został usunięty z jego struktury za odwagę w swoje posłudze kapłańskiej dla Bożej Chwały.
Jeszcze przed suspensą, tam gdzie przyjeżdżał Ksiądz Natanek z rekolekcjami, to Kościoły były pełne.
Potrzebujemy umiaru w krytykowaniu kogokolwiek, bo mocna krytyka to nie jest Ewangeliczna droga dla naszego Zbawienia, a potrzebne jest przestrzeganie Przykazań Bożych i potrzebujemy Powszechnego Kościoła Katolickiego, w którym otrzymujemy Święte Sakramenty.
Św Łukasza 6:35-38
,,Wy natomiast miłujcie waszych nieprzyjaciół, czyńcie dobrze i pożyczajcie, niczego się za to nie spodziewając. A wasza nagroda będzie wielka, i będziecie synami Najwyższego; ponieważ On jest dobry dla niewdzięcznych i złych.
Bądźcie miłosierni, jak Ojciec wasz jest miłosierny.
Nie sądźcie, a nie będziecie sądzeni; nie potępiajcie, a nie będziecie potępieni; odpuszczajcie, a będzie wam odpuszczone
.
Dawajcie, a będzie wam dane; miarę dobrą, natłoczoną, utrzęsioną i opływającą wsypią w zanadrza wasze. Odmierzą wam bowiem taką miarą, jaką wy mierzycie
."
---
Na pewno żadna struktura poza Kościelna nie może wywyższać się ponad Powszechny Kościół Katolicki, ale powinna być wsparciem dla tego Kościoła, bo jest jeden Bóg w Trójcy Świętej Jedyny i też jest jeden Kościół Powszechny założony przez Jezusa Chrystusa i nasze działania powinny być skierowane na obronę tego Kościoła.
alex 7
- Msza Trydencka jest najwłaściwsza bo oddaje z największym szacunkiem Chwałę Bogu bez profanacji, wyprasza najwięcej łask… Ale na msze NOM-owe należy też chodzić bo nie można zostawić P. Jezusa samego dokąd konsekracja jest ważna.
Wierzymy w Kościół jeden, święty, powszechny i APOSTOLSKI. Są kapłani tradycyjni, którzy na każdej niemal Mszy plują na Jana Pawła II, Benedykta XVI, Pawła VI. Czy …More
- Msza Trydencka jest najwłaściwsza bo oddaje z największym szacunkiem Chwałę Bogu bez profanacji, wyprasza najwięcej łask… Ale na msze NOM-owe należy też chodzić bo nie można zostawić P. Jezusa samego dokąd konsekracja jest ważna.
Wierzymy w Kościół jeden, święty, powszechny i APOSTOLSKI. Są kapłani tradycyjni, którzy na każdej niemal Mszy plują na Jana Pawła II, Benedykta XVI, Pawła VI. Czy oni są w Kościele Apostolskim? Gdzie prowadzą ludzi za nimi idących?
V.R.S.
" Msza Trydencka jest najwłaściwsza bo oddaje z największym szacunkiem Chwałę Bogu bez profanacji, wyprasza najwięcej łask… Ale na msze NOM-owe należy też chodzić bo nie można zostawić P. Jezusa samego dokąd konsekracja jest ważna"
---
Jeśli konsekracja jest ważna to może dojść do profanacji, a wtedy - tym gorzej dla uczestników. Proponuję również by w myśl pana splątanej pseudo-logiki zaczął …More
" Msza Trydencka jest najwłaściwsza bo oddaje z największym szacunkiem Chwałę Bogu bez profanacji, wyprasza najwięcej łask… Ale na msze NOM-owe należy też chodzić bo nie można zostawić P. Jezusa samego dokąd konsekracja jest ważna"
---
Jeśli konsekracja jest ważna to może dojść do profanacji, a wtedy - tym gorzej dla uczestników. Proponuję również by w myśl pana splątanej pseudo-logiki zaczął pan odwiedzać również cerkwie schizmatyckie, bo tam konsekracja też ważna i jest P. Jezus.
Tadeusz Kaktus
Coś w tym jest. Organizują się kaplice Bractwa. Ma być wszystko od podstaw kupione dla kaplicy. Jasno jest powiedziane, że jeśli wierni nie wydolą finansowo, kaplica może zostać zamknięta. Jeśli by tak było, do kogo będzie należało wyposażenie, które wierni kupili? Pozostanie, by mogli we własnych domach bez kosztów wynajmu w skrajnych trudnościach gościć Mszę Świętą, czy wszystko, co kupili …More
Coś w tym jest. Organizują się kaplice Bractwa. Ma być wszystko od podstaw kupione dla kaplicy. Jasno jest powiedziane, że jeśli wierni nie wydolą finansowo, kaplica może zostać zamknięta. Jeśli by tak było, do kogo będzie należało wyposażenie, które wierni kupili? Pozostanie, by mogli we własnych domach bez kosztów wynajmu w skrajnych trudnościach gościć Mszę Świętą, czy wszystko, co kupili przechodzi na własność Bractwa?
youtu.be/ZpN7VH4afOI?t=3175
Tadeusz Kaktus
Wówczas wolałbym iść do ukrytej nieoficjalnej kapliczki zorganizowanej z sąsiadami dla księży którzy są w pobliżu, żeby mnie żadna organizacja jak przejęty przez modernizm Kościół, parafia czy diecezja z Mszy Świętej nie okradły.
Tadeusz Kaktus
... zabierając ze sobą naczynia święte i wyposażenie, żebym został nie tylko bez Mszy ale bez możliwości nawet zaproszenia innego kapłana.
V.R.S.
"Organizują się kaplice Bractwa. Ma być wszystko od podstaw kupione dla kaplicy."
---
No dopóki wiosna późna jesień ducha soboru nie będzie robiła promocyjnych wyprzedaży to innego wyjścia przecież nie ma. Miejsce oczywiście trzeba wynająć, bo taniej niż kupić, następnie oświetlić i ogrzać, co też kosztuje, potem Kapłan musi do niego dojechać, nieraz setki kilometrów, co stanowi nie tylko …More
"Organizują się kaplice Bractwa. Ma być wszystko od podstaw kupione dla kaplicy."
---
No dopóki wiosna późna jesień ducha soboru nie będzie robiła promocyjnych wyprzedaży to innego wyjścia przecież nie ma. Miejsce oczywiście trzeba wynająć, bo taniej niż kupić, następnie oświetlić i ogrzać, co też kosztuje, potem Kapłan musi do niego dojechać, nieraz setki kilometrów, co stanowi nie tylko nakład czasu ale i pieniędzy. I tak przeciętny wierny uczy się podstaw ekonomii tak różnej od "pinćsetplusowego" rozdawnictwa i drogich, niepotrzebnych imprez w stylu ŚDM czy dni i tygodni obcych wyznań i religii w kościołach albo "pielgrzymek" "śladami cadyków" bądź z Zielonej Góry "śladami Grety" na klymatyczny szczyt w Zielonej Dziurze czyli Glasgow.
Tadeusz Kaktus
Pozostaje pytanie, bo wiem, że to wszystko kosztuje. Przecież ludzie zbierający się gdziekolwiek opał, światło, sprzątanie muszą zapewnić. Ale nadal pozostaje pytanie, co będzie ze sprzętem na grube dziesiątki tysięcy który się kupiło dla kaplicy, jak Bractwo z jakiś względów zdecyduje, żeby kaplicę zamknąć? Wyposażenie wraca doi wiernych, czy zabiera je Bractwo? To jest bardzo zdroworozsądkowe …More
Pozostaje pytanie, bo wiem, że to wszystko kosztuje. Przecież ludzie zbierający się gdziekolwiek opał, światło, sprzątanie muszą zapewnić. Ale nadal pozostaje pytanie, co będzie ze sprzętem na grube dziesiątki tysięcy który się kupiło dla kaplicy, jak Bractwo z jakiś względów zdecyduje, żeby kaplicę zamknąć? Wyposażenie wraca doi wiernych, czy zabiera je Bractwo? To jest bardzo zdroworozsądkowe podejście to tematu, Wierni tez nie muszą dawać 500+ Bractwu i muszą zadbać, żeby tak czy siak mieć kaplicę. Więc co będzie z majątkiem kaplicy którą zamyka Bractwo a który zgromadzili dla kaplicy wierni? Wzbogaca organizację Bractwa czy będzie tak czy inaczej mogło stworzyć dla wiernych nową kaplicę gdzie indziej i może z kim innym?
Tadeusz Kaktus
Zarzucanie roszczeniowej postawy ludziom, którzy są w stanie zorganizować kaplicę, wydać na wszystko, żeby mieć Mszę Świętą Tradycyjną, to właśnie objaw pogardy typowej wobec wiernych "indultu". Ale ludzie gotowi wydać na kaplicę mają prawo wiedzieć, czy będą mieli prawa do tych świętych rzeczy, jak z jakiś względów kaplica Bractwa nie będzie funkcjonować na stałe. To nie są kretyni do …More
Zarzucanie roszczeniowej postawy ludziom, którzy są w stanie zorganizować kaplicę, wydać na wszystko, żeby mieć Mszę Świętą Tradycyjną, to właśnie objaw pogardy typowej wobec wiernych "indultu". Ale ludzie gotowi wydać na kaplicę mają prawo wiedzieć, czy będą mieli prawa do tych świętych rzeczy, jak z jakiś względów kaplica Bractwa nie będzie funkcjonować na stałe. To nie są kretyni do ograbienia i wywiezienia gdzie indziej tego, co oni zakupią. To jest właśnie postawa pełna roztropności i zdrowego nieroszczeniowego rozsądku. Roszczeniowe byłoby gdyby żądali żeby im wszystko dać. A ja pytam, czy to co dadzą będzie im służyć i czy zgromadzony majątek będzie budował majątek ich kaplicy, czy ją poprowadzi kapłan z Bractwa czy z "postindultu". Dłużej klasztora niż przeora, stąd pytanie.
V.R.S.
Panie Piotrze, tak prosto z mostu: tak, tak, nie nie, bo ten tekst poowijany mocno w bawełnę jest jak muślim albo hindus w turban:
1. O kim pan i ta pana lektorka mówi? Przed kim pan tak głośno ostrzega? Kto jest dla pana "poza strukturami Kościoła"? Sedewakantyści? SSPX? Grupa biskupa Williamsona? Kapłani tacy jak ks. Bałemba czy ks. Kowalczyk? Albo ks. Koczwara?
2. Kto dla pana jest w struktura…More
Panie Piotrze, tak prosto z mostu: tak, tak, nie nie, bo ten tekst poowijany mocno w bawełnę jest jak muślim albo hindus w turban:
1. O kim pan i ta pana lektorka mówi? Przed kim pan tak głośno ostrzega? Kto jest dla pana "poza strukturami Kościoła"? Sedewakantyści? SSPX? Grupa biskupa Williamsona? Kapłani tacy jak ks. Bałemba czy ks. Kowalczyk? Albo ks. Koczwara?
2. Kto dla pana jest w strukturach? Karolkowa? Ks. Powąska? Abp Polak, Gądecki, kard. Nycz, JE Ryś? Ktoś inny?

Z wyrazami szacunku.
V.R.S.
Jeszcze jedno pytanie:
3. Gdzie mają iść wierni i jakie konkretnie ołtarze, o których mowa w filmie zająć? (o ile dobrze rozumiem żeby było taniej i nie trzeba było ich budować od nowa w "katakumbach" dla jakiś "obcych spółek" PS i o ile dobrze rozumiem pod opieką ww.Ekscelencji, bo oni przecież wiadomo - zaufania godni, nie to co niemiecki, najeźdzczy kapitał )
tekla
Mam takie same odczucia. Pomijając fatalny, monotonny przekaz, nie bardzo wiadomo, o co chodzi. Chodzi o Bractwo? Odmawiam.
Quas Primas
Niestety Piotrze, ale zgadzam się z VRS. Czytałam dziś rano ten czytany tutaj tekst na stronie Świętej Tradycji i mimo, że w wielu kwestiach zgadzałam się z Anią, tym razem nie zgadzam się z tym, co ten tekst przedstawia.
ps. W jaki sposób chcecie to zrobić? Tak właściwie, to początek tekstu przeczy końcówce. Nie rozumiem..... Mówicie o Ołtarzach w kosciołach, by nie uciekać z kościołów, a potem …More
Niestety Piotrze, ale zgadzam się z VRS. Czytałam dziś rano ten czytany tutaj tekst na stronie Świętej Tradycji i mimo, że w wielu kwestiach zgadzałam się z Anią, tym razem nie zgadzam się z tym, co ten tekst przedstawia.
ps. W jaki sposób chcecie to zrobić? Tak właściwie, to początek tekstu przeczy końcówce. Nie rozumiem..... Mówicie o Ołtarzach w kosciołach, by nie uciekać z kościołów, a potem o kaplicach w domach, komórkach i oborach....
PiotrM
Jak zawsze za niedługo sami zobaczycie i zrozumiecie. To tylko taki wstęp. Cierpliwości.
V.R.S.
@PiotrM
Tymczasem zgarnął pan i pozytywną recenzję. Od... elkama:
"Chyba cię nowonarodzony Jezus w pałę walnął , bo jak by mózg ci drgnął . Oby na dłużej"
Brygada Świętokrzyska NSZ
Kościół posoborowy nie jest ani Katolicki ani Chrystusowy ! jest dziełem szatana i zalany jego zdemonozowanymi ludźmi , którzy błędnie nazywają siebie kardynałami , biskupami i kapłanami wa prawdziwie ich cel jest JEDEN ' BURZENIE KOŚCIOŁA KATOLICKIEGO OD WEWNĄTRZ !
Annibale Bugnini - twórca Nowej Mszy.
yagu
Na czyje zamówienie jest ten podejrzany material ? . Główne przeslanie to troska o pieniądze , o los Księży posoborowych i ich majątek Kościoła posoborowego . Brakuje mi zupełnie pytań autora , co z Nasza wiara o uświęcenie duszy w jedności ze Świętym i Apostolskim Kościołem powszechnym .
KRUCJATA KU MSZY ŚW. RYTU RZYMSKIEGO
@
PiotrM

Przyjacielu pamiętaj JEDNO : " NIE MOŻNA DWOM PANOM SŁUŻYĆ ! " Tak jak ks.Kneblewski .dr Stanisław Krajski czy FSSP ( ich Msza Św. jest ważna , ale trzeba pamiętać ,że są w mocy posoborowych " WILKÓW W OWCZYCH SKÓRACH " ! -ich języki są na uwięzi !
PiotrM
Spokojnie. Damy radę. Jeszcze trochę.
KRUCJATA KU MSZY ŚW. RYTU RZYMSKIEGO
Damy radę -tylko musimy wiedzieć czy jesteśmy w JEDNOŚCI .
PiotrM
O tym mówi św. Paweł. Będzie film o jedności z Kościołem. Ale już sam będę mówił.
sobolow
W strukturach SSPX przetrwal prawdziwy Kosciol Katolicki. Z Panem Bogiem