Join Gloria’s Christmas Campaign. Donate now!
Clicks1.5K
Coburg
13

Najnovšie správy z Vatikánu: Začína to byť "husté".

Kňazi sa modlili exorcizmus Leva XIII. za synodu

Rím, 28.9.2019 (LifeSiteNews) 025 594 - V Ríme sa konali modlitby k anjelom za záchranu pred zlými duchmi. Súčasne s Acies Ordinata 28. septembra o 15.30 sa zišli kňazi a modlili sa veľký exorcizmus pápeža Leva XIII. k sv. Michalovi archanjelovi v kostole pri Anjelskom hrade v Ríme a úmyslom „vypudiť diabolský vplyv z Vatikánu najmä vzhľadom na Synodu biskupov o Amazonii“.
Pred Vatikánom vyzývalo 200 katolíkov pomoc anjelov pred synodou
S plagátmi štyroch evanjelistov a pod ochranou Preblahoslavenej Panny Márie sa zhromaždila medzinárodná koalícia 200 katolíckych laikov v tichu pri Námestí sv. Petra, aby sa „modlili ako spojená armáda proti nepriateľom Boha a Cirkvi“.
Takisto pri Anjelskom hrade sa v predvečer sviatku sv. Michala archanjela zišli laici, aby „prosili anjelov o pomoc proti zlým duchom“ pred Synodou biskupov o Amazonii vo Vatikáne v dňoch 6. - 27. októbra

Kasper: Laici „neprijmú“ pápeža, ktorý neprevezme jeho odkaz

Madrid, 1.10.2019 (LifeSiteNews) 025 593 – Nemecký kardinál Walter Kasper vyhlásil, že pápež František si zabezpečuje svojho nástupcu, ktorý ponesie ďalej jeho odkaz menovaním väčšiny kardinálov, ktorí budú hlasovať v ďalšom konkláve. Dodal, že ak by bolo možné, že bude zvolený pápež, ktorý by sa pokúsil vymazať Františkov odkaz v Katolíckej cirkvi, tak ľudia „ho neprijmú“:
„Myslím si, že v budúcom konkláve nebude možné zvoliť pápeža, ktorý by bol ‘opozičníkom’. Ľudia by ho neprijali.“
Kardinál Kasper to vyhlásil v interview 26 septembra pre Religion Digital's s José Manuelom Vidalom, ktoré sa konalo pri kardinálovej návšteve v Madride. Zúčastnil sa tam na konferencii o pokoji vo svete, ktoré zorganizovalo pacifistické hnutie Sant´ Egidio z Ríma.
Na otázku, či si pápež zabezpečil svojho nástupcu väčšinou kardinálov na budúcom konkláve, Kasper odpovedal:
„Áno. Vzniká dojem, že menovaním kardinálov si pápež chce zabezpečiť svojho nástupcu.“

Krakov: Arcibiskup vidí slobodu ohrozenú ideológiou LGBT

Modlitbový maratón „Totus Tuus“ za Cirkev a Poľsko

Varšava, 1.10.2019 (KAP/KNA) 025 592 – Krakovský katolícky arcibiskup Marek Jedraszewski sa nanovo vyjadril proti ideológii LGBT, ktorá podľa neho rozhadzuje svoje chápadlá:
Predstavuje to veľkú hrozbu pre našu slobodu. Jej pôvod je podobne ako pri totalite 20. storočia v radikálnom odmietaní Boha. Agresívnou propagandou ideológie LGBT v mene takzvanej ´tolerancie´ a ´pokroku´ sa zosmiešňuje to, čo je nám najsvätejšie,“ napísal arcibiskup juhopoľského mesta v pastierskom liste.
„Okrem toho katolíkov nútia šíriť túto ideológiu a odvracať sa od základov viery. To nám zreteľne pripomína totalitné obdobie poľskej ľudovej republiky, keď jedine členom komunistickej strany bol zaručený spoločenský postup, ale k veriacim sa správali ako k občanom druhej kategórie.“
Tŕňom v oku sú arcibiskupovi projekty sexuálnej výchovy, ktoré niektoré obce v školách podporujú. Rodičia by v nijakom prípade nemali súhlasiť s účasťou detí na týchto projektoch,“
uvádza arcibiskup. Ich deti sa inak stanú zrejme obeťami ideológie gender a LGBT. A nemajú súhlasiť ani so smernicami Svetovej zdravotníckej organizácie: „Pre rodičov, ktorí svoje deti úprimne milujú, nemôže existovať väčšia tragédia.“
Pastiersky list vznikol pri príležitosti Modlitbového maratónu „Totus Tuus“ za Cirkev a Poľsko.
V auguste arcibiskup označil hnutie LGBT ako mor. V homílii povedal:
„Dnes vieme, že červený mor už nestíha našu krajinu. Ale to vôbec neznamená, že tu nie je nový mor, ktorý by chcel ovládať naše duše a naše myslenie! Nie marxisticko-boľševický, ale zrodený z rovnakého neomarxistického ducha. Nie v červenej farbe, ale vo farbách dúhy.“
Marek Jedraszewski je od r. 2014 podpredsedom Biskupskej konferencie Poľska.

Pápež prijal jezuitu Jamesa Martina - obhajcu LGBT

Vatikán, 01.10.2019 (KAP) 025 591 - Pápež František prijal amerického jezuitu Jamesa Martina (58), ktorý sa horlivo zasadzuje za osoby LGBT. Polhodinová súkromná audiencia sa konala v pondelok v Apoštolskom paláci. Páter Martin hodnotil toto gesto ako podporu požiadaviek homosexuálov, bisexuálov či transsexuálov s katolíckou vierou, ako povedal pre jezuitský magazín „America“.
O konkrétnom obsahu rozhovoru Martin neinformoval okrem toho, že pápeža informoval o skúsenostiach katolíkov LGBT. Dve neformálne stretnutia pápeža s pátrom Martinom sa konali už predtým.
James Martin je sporný pre otvorené zasadzovanie sa za požiadavky osôb LGBT v Cirkvi. Od r. 2017, keď vydal knihu „Stavať most: Ako môže Katolícka cirkev a komunita LGBT vstúpiť do vzťahu rešpektu, empatie a citlivosti“ sa proti nemu vyskytli viaceré protesty. Niektorí americkí biskupi mu zakázali prednášať v ich diecéze.
František sám sa síce viackrát vyjadril za rešpektujúci prístup a dialóg s homosexuálmi a za ich účasť v Cirkvi. No zdôraznil, že v oficiálnej náuke Cirkvi sa v tomto ohľade nič nemení.
ľubica likes this.
ľubica
Monika G and one more user like this.
Monika G likes this.
Přítel likes this.