Clicks43
uk.news

Великодушність 2.0: Папа Франциск загрожує кардиналам позовами в цивільних судах

З одного боку Папа Франциск намагається бути "скромним" і "єпископом Риму", а з іншого боку - великим диктатором, який спілкується з єпископам, немов вони алтарники.

Черговим прикладом стала публікація 30 квітня Motu Proprio, який дозволяє єпископам і кардиналам бути притягнутими до відповідальності в цивільних і мирських судах Ватикану.

До цього моменту тільки Апостольська Сигнатура розбиралася в подібних справах. Новий документ Motu Proprio з'явився на тлі численних фінансових скандалів у Ватикані, за які несе відповідальність саме Папа Франциск, який ініціював фінансову реформу.

1 травня архієпископ Карло Марія Вігано зазначив, що нові норми створюють "тиранічну централізацію влади", зберігаючи видимість "демократії", "колегіальності" і "участі мирян" в житті церкви.

Відправляючи прелатів в мирської суд, який підпорядковується Папі Франциску, він забирає владу у єпископів, зосереджуючи її в своїх руках.

Таке рішення дозволяє йому покарати і знищити "будь-яку людину, гарантує лояльність і створення курії виключно з підлабузників".

Зображення: © Mazur, CC BY-NC-ND, #newsBhjyxzyoyd