Clicks2K
pl.news
1

Kościoły w ogniu: dlaczego spalenie katolickiej świątyni nie jest "zbrodnią nienawiści"?

Zbyt wiele kościołów jest obecnie niszczonych przez ogień. Świątynia Matki Bożej Królowej Pokoju w Ocali na Florydzie, prowadzona przez Bractwo Świętego Piotra (FSSP), została podpalona w sobotę.

Mężczyzna przejechał pojazdem przez frontowe drzwi. Podpalacz został zatrzymany przez policję. (Zdjęcia).

Również w sobotę ogromny pożar zniszczył kościół misyjny z 1771 r. założony przez św. Junipero Serra w Montebello w Kalifornii, (Zdjęcia).

W Manili na Filipinach w piątek w kościele Santo Niño de Pandacan wybuchł pożar, który zniszczył ławki, obrazy i obrazek Dzieciątka Jezus sprzed czterech wieków.

Michael Hichborn z Instytutu Lepanto napisał na FaceBook.com o pożarze w kościele FSSP:

"gdyby to był czarny kościół, meczet, synagoga czy klub nocny dla gejów, byłyby zamieszki, ciągłe wyrazy jedności od gwiazd, przemówienia polityków, apele o reformy legislacyjne, by zapobiec tego rodzaju nienawiści, pieśni i filmy poparcia, czuwania przy świecach i gorączkowy pośpiech amerykańskich biskupów, by wydać oświadczenia potępiające takie haniebne czyny."

#newsYzmzzgghhs
TomUrb
Wszystko dzieje się wg Apokalipsy oraz zapisu w Katechizmie K.K., że na końcu czasów Kościół ma przejść ostateczną próbę wiary. Ot i cała filozofia :-)