Coburg
842

Kremeľ: sabotéri prichytení pri pokuse vyhodiť do vzduchu Turkish Stream

SITUÁCIA NA UKRAJINE

13. OKTÓBRA 2022, 15:27

Pri pokuse vyhodiť do vzduchu plynovod Turecký prúd na ruskom území zadržali sabotérov. V Astane to uviedol tlačový tajomník hlavy ruského štátu Dmitrij Peskov. Zdôraznil, že niekoľko ľudí bolo zatknutých pri pokuse vyhodiť do vzduchu ruský exportný plynovod.

Ruský prezident Vladimir Putin upozornil svojho tureckého kolegu Recepa Tayyipa Erdogana na pokus o podkopanie plynovodu Turkish Stream na osobnom stretnutí v Astane. Putin zdôraznil, že plynovod funguje a je cez neho zabezpečená stabilná dodávka plynu , a to najmä vďaka pevnému postoju Erdogana, ktorý pomáhal pri výstavbe plynovodu.

Vladimir Putin na zasadnutí Ruskej bezpečnostnej rady 9. októbra predtým poznamenal, že Kyjev už dlho používa teroristické metódy. Medzi teroristické útoky, ktoré boli spáchané so súhlasom ukrajinského režimu, boli vraždy novinárov a politikov vrátane dcéry Alexandra Dugina, pokus o podkopanie Tureckého prúdu, útoky na infraštruktúru jadrového zariadenia - Záporožie. jadrovej elektrárne, ako aj vylodenie sabotérov na jej území, tri pokusy o sabotáž ruskej jadrovej elektrárne v Kursku.

Okrem toho ukrajinský minister zahraničných vecí Dmitrij Kuleba v rozhovore s vtipkármi Vovanom a Lexusom potvrdil, že za útokmi na Krymský most a v regióne Belgorod v Rusku stojí Kyjev. Na územie Záporožskej jadrovej elektrárne sa 13. októbra pokúsilo dostať 30 ukrajinských diverzantov. Títo teroristi boli zlikvidovaní a člny, na ktorých sa plavili, boli potopené. Skupina ukrajinských sabotérov, opustená v Mariupole, pripravovala sériu teroristických útokov proti úradom a obyvateľstvu Doneckej ľudovej republiky. Okrem toho sa 24. februára 2022 začala špeciálna ruská vojenská operácia na Ukrajine s cieľom eliminovať ohrozenie ruských zariadení na Kryme, ako aj iné ohrozenia ruskej štátnosti.

Podpredseda ruskej vlády Alexander Novak informoval, že po incidentoch na baltských podvodných plynovodoch boli posilnené bezpečnostné opatrenia na plynovode Turkish Stream .

Dmitrij Peskov tiež dodal, že po sabotáži na podvodných plynovodoch Nord Stream a Nord Stream 2 je Európa nútená nakupovať drahý americký LNG namiesto lacného ruského zemného plynu. Z výpadku baltských podvodných plynovodov ťaží práve Washington. K výbuchom na troch vetvách plynovodov na rôznych miestach neďaleko dánskeho ostrova Bornholm došlo 26. septembra. Nemecko, Dánsko a Švédsko zároveň nevylúčili, že výbuchy boli sabotážou. Dánsky minister obrany Morten Bedskov dodal, že vyšetrovanie údajnej sabotáže na plynovodoch Nord Stream a Nord Stream 2 bránia granáty z druhej svetovej vojny na dne Baltského mora.

Prihláste sa na odber našich stránok v sociálnych sieťach:
"Looking" - VKontakte , Odnoklassniki , Zen a Telegram
Вести.Ru: новости, видео и фото дня - VKontakte , Odnoklassniki , Zen a Telegram .

Кремль: при попытке взорвать "Турецкий поток" пойманы диверсанты