Clicks9
tr.news

Piskopos Schneider: Efkaristiya'ya Eldivenle Dokunmak Ona Çöp Gibi Davranmak Demektir

Piskopos Athanasius Schneider, 20 Temmuz'da RemnantNewspaper.com sitesinde kaleme aldığı yazısında, tarihin hiçbir döneminde, Efkaristiya'nın son elli yılda olduğu gibi istismar edilmediğini dile getirdi.

Schneider'a göre, en ciddi istismarlar elden Komünyon almak, itiraf etmeden Komünyon almak, Protestanları ve zina yapanları "Papa tarafından bizzat onaylanarak" Komünyon'a kabul etmektir.

Schneider, “sözde” koronavirüs pandemisi sırasında elden Komünyonu inananlara empoze etmek ve Komünyonun düzgün bir şekilde kabulünü reddetmek gibi başka “korkunç istismarların” göründüğünün de altını çiziyor.

Kutsallara, çöplere temas etmemek için üretilmiş olan eldivenlerle dokunmanın, "dile getirilemeyen bir başka Efkaristiya istismarı" olduğunu söylüyor. Mesih'e bir tür kurabiye ya da bir çöp gibi davranıldığında, "hiçbir gerçek Katolik piskoposun, rahibin ya da sıradan inananın kayıtsız kalıp öylece durup izleyemez."

Schneider, Efkaristiya Efendimizin ruhunu huzura kavuşturmak için dünya genelinde bir “özür haçlı seferi” talep ediyor. Her Katolik, Kutsallara ayda bir saat tapmalıdır. Schneider bunun için özel bir dua da kalem aldı.

#newsFsbyhizepr