Clicks47
lt.news

Ar Pranciškus ruošiasi pabaigai?

Monsinjoras ir Pranciškaus privatus sekretorius Fabianas Pedacchio galimai sugrįžo į savo buvusią poziciją vyskupų kongregacijoje, nes tai vienas iš Pranciškaus plano tikslų.

Tinklaraščio MarcoTosatti.com duomenimis (gruodžio 8 d.), kongregacijos dabartinis sekretorius ir arkivyskupas Ilsonas Montanaris, 60 m., kuris yra kur kas svarbesnė kongregacijos figūra nei prefektas ir kardinolas Ouelletas, buvo nukreiptas į Salvadorą da Bahią (Brazilija), kur dabartiniam arkivyskupui Murilui Kriegeriui jau 76 m. Pedacchio taptų arkivyskupu ir perimtų Montanario poziciją.

Tai nėra neįprasta, kad popiežiškieji sekretoriai iki pontifikato pabaigos tampa vyskupais ir taip apsisaugo nuo galimos represalijos.

Žurnalistas Tosattis šiame kontekste taip pat atkreipė dėmesį į naująjį kardinolo Tagle paskyrimą. Tagle pakeitė kardinolą Filonį, kuriam dar tik 73 m.

Pranciškus gali pastūmėti Tagle dar toliau ir suteikti jam Romos Kurijos patirties, kad dvasininkas galėtų būti rekomenduojamas Pranciškaus įpėdiniu, mano Tosattis.

Paveiksliukas: © Mazur, CC BY-NC-SA, #newsNrtqbvklor