Edward7
1981

Niemcy ostrzegają przed globalnym głodem, obwiniają zieloną energię, blokady i konflikt na Ukrainie

Świat stoi przed poważnym kryzysem żywnościowym z powodu gwałtownie rosnących cen żywności, niemiecka minister współpracy gospodarczej i rozwoju Svenja Schulze powiedziała w sobotę gazecie Bild , ostrzegając przed nadciągającym głodem, którego nie widziano od II wojny światowej . Minister wymienił jako przyczyny "pandemię" Covid-19 i trwającą rosyjską" operację wojskową" na Ukrainie.

„Sytuacja jest bardzo dramatyczna”, powiedział niemieckiemu tabloidowi w późnym sobotnim wywiadzie, dodając, że według Światowego Programu Żywnościowego ONZ „ponad 300 milionów ludzi” już cierpi z powodu ostrego głodu, a ONZ musi „ stale aktualizować” te dane w górę.

Ceny żywności na całym świecie wzrosły o jedną trzecią i osiągnęły „rekordowy poziom”, ostrzegł Schulze, dodając, że „gorzkim przesłaniem jest to, że stoimy w obliczu najgorszego głodu od czasów II wojny światowej”, w którym mogą umrzeć „miliony”.

W swoim oświadczeniu z 6 maja Światowy Program Żywnościowy ostrzegł, że „44 miliony ludzi na całym świecie maszeruje w kierunku śmierci głodowej”, ponieważ ukraińskie zboże nie może do nich dotrzeć , i wezwał do otwarcia portów Morza Czarnego, aby to ziarno mogło być dostarczane do potrzebujących".

Komentarz:
Obwinianie nadchodzących niedoborów na nagły brak ukraińskiego zboża to żałosna próba ucieczki od lat złego zarządzania rządem, niekompetencji i podstępnej korupcji.

© FOX Business Puste półki sklepowe w Columbus w stanie Ohio, gdy rodzice panikują z powodu pogłębiającego się niedoboru mleka modyfikowanego dla niemowląt, maj 2022

Minister Schulze szybko oskarżył Moskwę o rozwój sytuacji, oskarżając rosyjskiego prezydenta Władimira Putina o „prowadzenie wojny przez głód”. Twierdziła, że Rosja „ukradła ziarno z Ukrainy” i teraz wykorzystuje narody uzależnione od rosyjskich i ukraińskich produktów rolnych, rzekomo oferując żywność tylko tym, którzy są „jednoznacznie prorosyjscy”.

Komentarz: Rosja bardziej współpracuje z tymi krajami, które nie próbują jej zniszczyć; czy to takie zaskakujące? Tymczasem Zachód aktywnie sankcjonuje/usuwa się z rynku.

Minister stwierdził również, że fakt, iż 40 krajów, w których mieszka „połowa ludności świata”, nie potępiło działań Rosji na Ukrainie, był podobno wynikiem ich „podatności na szantaż żywnościowy”. Nie przedstawiła jednak żadnych konkretnych dowodów na poparcie tego stwierdzenia.

Komentarz: Nigdy tego nie robią. Tymczasem te same narody przeciwstawiające się Zachodowi ujawniają również próby szantażu i przymusu ze strony Zachodu; Serbia i Indie to tylko dwa przykłady, które przychodzą nam na myśl.

Jednocześnie przyznała, że koncentracja niektórych krajów na zielonej energii również przyczyniła się do niedoboru żywności. Zasugerowała, że zwłaszcza Niemcy powinny przestać używać żywności jako paliwa. Aż 4% tak zwanych biopaliw w Niemczech jest wytwarzanych z żywności i paszy dla zwierząt , powiedziała, dodając, że „należy zredukować to do zera, nie tylko w Niemczech, ale potencjalnie na całym świecie”.

Niemcy „co roku wlewają do baków samochodowych 2,7 miliarda litrów paliwa [wyprodukowanego] z olejów roślinnych”, zaznaczyła, dodając, że samo to stanowi „prawie połowę produkcji oleju słonecznikowego na Ukrainie”.

Komentarz: Nie licząc miliardów zmarnowanych na nieudane projekty zielonej energii, które również zużywają rentowne grunty rolne: Kryzys energetyczny pęka wielomiliardową bańkę zielonych akcji

Trwający konflikt na Ukrainie wywołał obawy o globalne niedobory zbóż, ponieważ ceny pszenicy wzrosły w marcu do wieloletniego maksimum. Zarówno Rosja, jak i Ukraina są głównymi dostawcami pszenicy, stanowiącymi około 30% światowego eksportu .

Komentarz: Jest też 62% udziału Rosji w światowym nawozie amoniaku.

Jednak w połowie kwietnia niemiecki minister rolnictwa Cem Ozdemir przekonywał, że dostarczanie Kijowowi „skuteczniejszej” broni było właśnie tym, co pomogłoby światu uniknąć rzekomo nadciągającego „globalnego głodu”. Ozdemir, członek silnie proamerykańsko-natowskiego Sojuszu 90/Partii Zielonych, również oskarżył Moskwę o „strategię głodową” w tym czasie.

Jego stanowisko wydaje się być zupełnie inne niż co najmniej dwie grupy niemieckich osób publicznych, polityków i celebrytów, które wezwały kanclerza Olafa Scholza do wstrzymania dostaw broni na Ukrainę i skupienia się na szybkim rozwiązaniu dyplomatycznym .

Komentarz: Pomogłoby to w rozwiązaniu konfliktu, ale nadciągający głód jest spowodowany wieloma zbieżnymi czynnikami, które zostały zaostrzone przez blokady i wojnę zastępczą Zachodu z Ukrainą, ale które narastały przez wiele lat, i rozwiązanie tych problemów zajęłoby to znacznie więcej czasu i jest wysoce nieprawdopodobne, aby poneryzowane rządy były w stanie, a nawet skłonne, zrobić to, co jest potrzebne.

Dalsze dostawy broni tylko przedłużyłyby/przedłużają cierpienie Ukraińców, a także groziłyby/grożą potencjalnie katastrofalnymi konsekwencjami, od możliwej globalnej wojny po „katastrofalny” wpływ na globalne zdrowie i zmiany klimatyczne, ostrzegają współautorzy dwóch listów otwartych. Berlin do tej pory nie zareagował na żaden z listów.

Rosja zaatakowała sąsiednie państwo pod koniec lutego, po niewykonaniu przez Ukrainę warunków porozumień mińskich, podpisanych po raz pierwszy w 2014 roku, i ostatecznym uznaniu przez Moskwę republik Donbasu – Donieckiej i Ługańskiej. Protokoły pośredniczone przez Niemcy i Francję miały na celu nadanie separatystycznym regionom specjalnego statusu w ramach państwa ukraińskiego.

Kreml od tego czasu zażądał, aby Ukraina oficjalnie ogłosiła się krajem neutralnym, który nigdy nie dołączy do bloku wojskowego NATO kierowanego przez USA. Kijów twierdzi, że rosyjska ofensywa była całkowicie niesprowokowana i zaprzecza twierdzeniom, że planuje siłą odbić obie republiki.
Alemania Advierte de una Hambruna Global

Działania Rosji w żaden sposób nie wpływają na problemy żywnościowe na świecie” – podkreślił Ławrow. Minister spraw zagranicznych Siergiej Ławrow powiedział dziś rano, że „Ukraina zaminowała porty, w których zakotwiczyły dziesiątki statków z pszenicą”, uniemożliwiając im wyjazd. Minister spraw zagranicznych Rosji poinformował też, że władze ukraińskie odrzuciły współpracę mającą na celu pomoc tym statkom w opuszczeniu portów. „Działania Rosji w żaden sposób nie wpływają na problemy żywnościowe na świecie” – podkreślił Ławrow. I zaznaczył, że trudności wynikają z sankcji nałożonych przez Zachód na Rosję.
Ukraine has mined ports where ships with wheat are anchored

Wydarzenia z kwietnia;

Edward7
Ukraina zakręciła gaz Europie mimo że Rosja cały czas go przesyła

Tak właśnie wygląda rzeczywistość, w której wymyślono nieistniejącą siłę wyższą jako fałszywy pretekst do wstrzymania niezbędnych dostaw gazu z Rosji do Europy.

Niezależnie od podawanych powodów, posunięcie Ukrainy następuje w czasie kryzysu energetycznego spowodowanego częściowym embargiem na rosyjską energię ze strony USA …More
Ukraina zakręciła gaz Europie mimo że Rosja cały czas go przesyła

Tak właśnie wygląda rzeczywistość, w której wymyślono nieistniejącą siłę wyższą jako fałszywy pretekst do wstrzymania niezbędnych dostaw gazu z Rosji do Europy.

Niezależnie od podawanych powodów, posunięcie Ukrainy następuje w czasie kryzysu energetycznego spowodowanego częściowym embargiem na rosyjską energię ze strony USA i Zachodu, zmierzającym do dalszego zaostrzenia tej polityki.

Jak wyjaśniono w poprzednim artykule, działania te spowodowały gwałtowny wzrost cen energii i ogólnej inflacji.

Ignorowane jest to, że bogata w energię Rosja jest drugim co do wielkości producentem gazu ziemnego na świecie i jego największym eksporterem.

Jest trzecim co do wielkości producentem ropy naftowej i drugim co do wielkości eksporterem tego surowca.

Odcięcie Rosji od dostaw energii na Zachód odbywa się kosztem szkód dla ich gospodarek i ludności.

Praktycznie zapewnia to poważny i długotrwały upadek gospodarczy tak długo, jak długo będzie trwała ta szaleńcza polityka.

Jest to klasyczny przykład samookaleczania się.

Przyczynia się to do rozwoju trzeciego świata w USA/Zachodzie.

Podczas gdy klasa rządząca tych krajów odnosi ogromne korzyści z największego w historii transferu bogactwa do nielicznych uprzywilejowanych, odbywa się to kosztem ogromnych szkód dla większości pozostałych członków ich społeczeństw.

Według rosyjskiego Gazpromu, nie otrzymał on żadnych informacji o tym, by cokolwiek stało na przeszkodzie normalnemu tranzytowi gazu z Ługańska w Donbasie na Ukrainę.

Jednak według ukraińskiej Służby Tranzytu Gazu (OGTSU), należącej do rządzącego reżimu, od 11 maja dostawy zostały częściowo wstrzymane z powodu "rosyjskich okupantów (sic)".

W środę przepływ rosyjskiego gazu przez Ukrainę zmniejszył się o około 25%.

Rzecznik Gazpromu Siergiej Kuprijanow wyjaśnił, że od 11 maja "Ukraina pozostawiła sobie tylko jeden punkt wejścia dla tranzytu do Europy, co znacznie zmniejsza niezawodność jej dostaw gazu".

Wyjaśnił również, że zaproponowana przez Kijów alternatywna trasa jest "technologicznie niemożliwa", dodając:

"(D)dystrybucja wolumenów jest wyraźnie zapisana w umowie o współpracy z 30 grudnia 2019 roku, a strona ukraińska doskonale zdaje sobie z tego sprawę."

Nie ma żadnych przeszkód, by kontynuować dystrybucję w ten sposób.

Twierdzenia ukraińskiego OGTSU, że jest inaczej, są wymyślone, a nie uzasadnione.

Jeśli jego polityka będzie kontynuowana, nie ma żadnych niejasności co do rezultatu.

Koszty energii będą dalej rosły, przez co staną się mniej przystępne niż dotychczas.

To samo dotyczy ogólnej inflacji.

Wzrost cen energii powoduje wzrost kosztów transportowanych towarów.

Niewygórowane ceny oleju napędowego spowodowały, że wielu kierowców ciężarówek zamknęło swoje pojazdy, ponieważ ich eksploatacja stała się nieopłacalna.

Ma to negatywny wpływ na wszystkie przedsiębiorstwa i konsumentów.

Większe przedsiębiorstwa są w stanie pokryć wyższe koszty i przenieść je na klientów poprzez podniesienie cen swoich towarów.

Mniejsze mają mniejszą siłę przebicia i niewielką możliwość kształtowania cen.

To, co się dzieje, to swoista "burza doskonała" wspierana przez USA, Wielką Brytanię i Unię Europejską - krytyczna sytuacja stworzona przez autodestrukcyjną politykę.

To, co może się znacznie pogorszyć, może być długotrwałe.

Obejmuje ona najwyższą od 75 lat inflację w USA, rosnące ubóstwo, ponieważ koszty znacznie przewyższają wzrost płac, bezprecedensową wojnę sankcyjną z Rosją, która wyrządza samookaleczenia państwom zachodnim, oraz kolosalne zadłużenie narodowe USA, powstałe w wyniku szaleństwa drukowania pieniędzy - podczas gdy żywotne potrzeby krajowe idą na marne.

Jednocześnie wydarzenia w USA/Zachodzie przypominają to, co działo się w nazistowskich Niemczech po tym, jak Hitler został kanclerzem w styczniu 1933 roku, a następnie fuhrerem w sierpniu 1934 roku.

Wolności zaczęły ulegać erozji, a następnie całkowicie zanikły.

Ten sam schemat powtarza się teraz w USA/Zachodzie.

Dojście Hitlera do władzy doprowadziło do II wojny światowej.

Czy obecne wydarzenia zakończą się wojną światową 3.0?

Podczas I i II wojny światowej walczące strony używały najbardziej niszczycielskiej broni przeciwko swoim przeciwnikom.

Czy ludzkość przetrwa, jeśli powtórzy się ten sam schemat - kolejna wojna światowa z użyciem nieskończenie bardziej niszczycielskiej broni dostępnej obecnie niż wcześniej?

Takie jest dzisiejsze ogromne zagrożenie w czasach, gdy w Waszyngtonie i najważniejszych stolicach europejskich rządzą socjopaci i psychopaci.

Dzisiejszy czas jest zdecydowanie najbardziej niebezpieczny w historii świata.

Ryzyko, że sprawy przybiorą katastrofalny obrót, jest niepokojąco wysokie.
US/West Getting Fleas from Lying with Nazified Ukrainian Dogs