pl.news
41.3K

Watykan bierze się za Karmelitów Starego Obrządku oraz ich kapelanów

Władze Watykanu usunęły Ojca Maximiliana Deana, byłego Franciszkanina Niepokalanej, ze stanowiska kapelana Karmelitów Starego Obrządku w Fairfield w stanie Pennsylvania, donosi LifeSiteNews.com (11 kwietnia).

Monsignor Timothy Thorburn, kapelan z 30-letnim stażem w społeczności Karmelitów z Valparaiso, w stanie Nebraska, również został odsunięty od pełnienia swoich obowiązków.

Zwolnienia posypały się po wrześniowej wizytacji, z której raport - według słów Deana - jest "całkowicie niesprawiedliwy i pełen agend". Zakonnicom powiedziano, że nigdy nie otrzymają dyspensy z dołączenia do którejś z federacji. (Cor Orans).

Jeśli pragną iść w ślady św. Teresy z Ávili i wyznawać jej wartości to znaczy, że "nie są prawdziwymi dziećmi Kościoła [Nowego Porządku]," powiedzieli im przedstawiciele Watykanu.

#newsSsdjomhnea

V.R.S.
Tabloidowy eks?sodomita Voris i jego tutejszy bezkrytyczny zwolennik niejaki Lipski najwyraźniej tych karmelitów nie lubią.
PS Zdaje się że znów specjalista od spotkań duchowych na wycieczkowcach przestrzelił: Church Militant wrong again: man identified is not “New Catholic” at Rorate CaeliMore
Tabloidowy eks?sodomita Voris i jego tutejszy bezkrytyczny zwolennik niejaki Lipski najwyraźniej tych karmelitów nie lubią.

PS Zdaje się że znów specjalista od spotkań duchowych na wycieczkowcach przestrzelił: Church Militant wrong again: man identified is not “New Catholic” at Rorate Caeli
Jan Kanty Lipski
Jan Kanty Lipski
@V.R.S
Lubi, nie lubi przeczytać warto. To 1960 wszystko było tradycyjne, a grzech też był. I blokować nie ładnie. Bo oznacza to, że nie jesteśmy pewni własnych argumentów i ucinamy tak dyskusję. A "Priest life" jest wiarygodny i szczery?