Špecialista na Teréziu z Lisieux vyobcovaný

Páter Jean-François Six, 93-ročný známy francúzsky spisovateľ patriaci k francúzskej misii, bol zbavený kňazstva.

Bol zakladateľom Service incroyance-foi francúzskych biskupov, členom Národnej komisie pre ľudské práva, predsedom Národného centra mediácie, ktoré založil v roku 1988, a riaditeľom Inštitútu vzdelávania v oblasti mediácie.

Spolu s členom Grand Orient de France začal vydávať revíziu slobodomurárskeho dialógu Brèche.

Six sa preslávil 47 teologickými, duchovnými a biografickými dielami, najmä o Terézii z Lisieux a Charlesovi de Foucauld.

V júli 2019 bol suspendovaný po obvineniach zo sexuálneho zneužívania dospelých žien, vo februári 2021 bol prepustený z duchovného stavu a priznal sa k sexuálnemu zneužívaniu približne 15 žien, dnes už 80- až 90-ročných, v období od 50. do 90. rokov 20. storočia.

Vnucoval im sexuálne dotyky, felície a znásilnenia, v závislosti od prípadu, niekedy sprevádzané očistnými rituálmi.

Kongregácia pre náuku viery teraz potvrdila Sixovo prepustenie z kňazského stavu.

#newsBdkqepfxhp

Peter(skala)
... presne toto je typický príklad infiltracie slobodomurarov do vnutra Cirkvi aj do kňazských rádov: najprv propagujú diela o svätých, vytvaraju rôzne cirkevné aj civilné spoločenstvá, podporuju finančne rôzne akcie, inštitucie, ... s podporou od slobodomurarov a nakoniec to končí sexualnymi škandalmi, ktoré ich usvedčia nie len z nemravnosti, ale aj zo spoluprace so slobodomurarskymi spolkami …More
... presne toto je typický príklad infiltracie slobodomurarov do vnutra Cirkvi aj do kňazských rádov: najprv propagujú diela o svätých, vytvaraju rôzne cirkevné aj civilné spoločenstvá, podporuju finančne rôzne akcie, inštitucie, ... s podporou od slobodomurarov a nakoniec to končí sexualnymi škandalmi, ktoré ich usvedčia nie len z nemravnosti, ale aj zo spoluprace so slobodomurarskymi spolkami (Grand Orient)

Tragické, ale poučné😬🙏
Unam Sanctam SK
Považujete slobodomurára Jána XXIII. za svätého alebo ste heretikom za popieranie kanonizácii?
Peter(skala)
rovnako by niekto sa mohol opýtať: mohol byť apoštol Pavol kanonizovaný za svätého, ked prenasledoval kresťanov s poverením židovskej Elity - vrahov Božieho Syna?
Ináč, povedané: vrahovia Ježiša a ich spolupracovnici sú horší ako slobodomurari a predsa niekto nevie priznať, že aj takí sa môžu obratiť.
Lenže tento problem tu nie je len v sučasnosti. Ved Starší syn (marnotratneho brata) už vted…More
rovnako by niekto sa mohol opýtať: mohol byť apoštol Pavol kanonizovaný za svätého, ked prenasledoval kresťanov s poverením židovskej Elity - vrahov Božieho Syna?

Ináč, povedané: vrahovia Ježiša a ich spolupracovnici sú horší ako slobodomurari a predsa niekto nevie priznať, že aj takí sa môžu obratiť.

Lenže tento problem tu nie je len v sučasnosti. Ved Starší syn (marnotratneho brata) už vtedy nechcel prijať skutočnosť, že jeho vlastný brat si zasluži pozornosť Otca.

Odporučam rozjimať nad Božím Slovom, kde sa píše nie len o marnotratnom synovi ale aj o kresťanoch obratených z pohanstva, od ktorých sa apoštol Peter stránil, čo mu sv.Pavol vytýkal.

Totižto práve v Skutkoch apoštolov je názorný príklad toho, akí su kresťania: Petrovi, Pavlovi, Jánovi... (Tradicionalisti, nacionalisti, liberali, ...) aj ked vedia velmi dobre, že v Kristovi už nemaju nadržiavať osobam, či narodnostiam...

V nie poslednom rade nech aj tento film otvorí oči každému, kto si myslí, že stojí, aby nepadol a nezostal na zemi, lebo prví môžu byť aj poslední...
FILM podla skutočnosti: "Otec Stuart" ... ako sa z hriešnika stal kńaz, aj napriek smrtelnej chorobe
Depeche Mode
Skrátka mohol sa len zamotať a už nešlo z toho von.Osoby ktoré sa v dobrej vôle rozhodnú a zasvätia Bohu,sú skôr a oveľa intenzívnejšie vystavované pokúšaniu zlého,na druhej strane majú zas oveľa viac milostí od Pána.Veľa kňazov pohorelo na strate viery a mohlo sa práve jednať o Božiu skúšku.Najhlavnešia zásada,nevystavovať sa príležitosti ku hriechu,aj keď sa sprvoti o nič strašné jednať nemusí.…More
Skrátka mohol sa len zamotať a už nešlo z toho von.Osoby ktoré sa v dobrej vôle rozhodnú a zasvätia Bohu,sú skôr a oveľa intenzívnejšie vystavované pokúšaniu zlého,na druhej strane majú zas oveľa viac milostí od Pána.Veľa kňazov pohorelo na strate viery a mohlo sa práve jednať o Božiu skúšku.Najhlavnešia zásada,nevystavovať sa príležitosti ku hriechu,aj keď sa sprvoti o nič strašné jednať nemusí.Na druhej strane ako by sme proti hriechu bojovali,keby sme si ho tak povediac na vlastnej koži nevyskúšali a nezažili...ale treba sa vedieť do budúcna poučiť.