ertds
71.9K

„Kler” dopiero początkiem. „Wyborcza” dała sygnał do nagonki na Kościół w Polsce

fot. materiały promocyjne Premiera „Kleru” Smarzowskiego okazała się sygnałem do zmasowanego ataku sił wrogich Kościołowi w Polsce. Niczym za sprawą specjalnego rozkazu, w sieci, prasie czy telewizji …More
fot. materiały promocyjne
Premiera „Kleru” Smarzowskiego okazała się sygnałem do zmasowanego ataku sił wrogich Kościołowi w Polsce. Niczym za sprawą specjalnego rozkazu, w sieci, prasie czy telewizji pojawiła się masa wypowiedzi mających tylko jeden cel: bezpardonowo uderzyć w Polski Kościół.
W sobotniej „Wyborczej” możemy przeczytać coś, co określono mianem „Raportu o Polskim Kościele”. W dwudziestostronicowym dodatku aż roi się od wypowiedzi różnego rodzaju „ekspertów”, chcących reformować Kościół – oczywiście na swój, daleki od przekonań wierzących sposób. Bardzo ciekawe jest, że zawsze przy takiej okazji najwięcej o reformie Kościoła krzyczą ci, którzy nie chcą i nigdy nie zamierzali być Jego częścią.
Zaczyna się niewinnie. Pierwsza wypowiedź należy do kapłana, który w Smarzowskim widzi tego, który „obali mury”. Po tym następuje diagnoza jaką lewicowe środowiska forsują już od co najmniej kilku lat – święcenia dla kapłanów „viri probati”, zniesienie celibatu, będącego „za trudnym” …More
tekla
Czy ten film jest bez ograniczeń wiekowych? Dziś usłyszałam, że w sąsiedniej małej wiejskiej parafii już sześcioro dzieci zostało wypisanych z lekcji religii. A przecież to nie Wilanów, tylko małe konserwatywne środowisko katolików. Smarzowskiemu pozwolono na film "Wołyń", żeby go uwiarygodnić, abyśmy go postrzegali jako człowieka odważnego, patriotę. Gdyby "Kler" zrealizował jakiś debiutant …More
Czy ten film jest bez ograniczeń wiekowych? Dziś usłyszałam, że w sąsiedniej małej wiejskiej parafii już sześcioro dzieci zostało wypisanych z lekcji religii. A przecież to nie Wilanów, tylko małe konserwatywne środowisko katolików. Smarzowskiemu pozwolono na film "Wołyń", żeby go uwiarygodnić, abyśmy go postrzegali jako człowieka odważnego, patriotę. Gdyby "Kler" zrealizował jakiś debiutant nie byłoby takiego hałasu.
m.rekinek
Powiedzenie ,,Tylko świnie siedzą w kinie" jest jak widać wciąż aktualne. Jak ktoś się chce ubabrać gównem i wspierać finansowo antykościół, to oczywiście niech sobie idzie na ten film. Może także modlić się z żydami, muzułmanami i protestantami - droga wolna, Pan Bóg dał nam wolną wolę, ale jeżeli modli się o łaskę wiary, a jednocześnie tak właśnie postępuje, narażając ją na uszczerbek to jest …More
Powiedzenie ,,Tylko świnie siedzą w kinie" jest jak widać wciąż aktualne. Jak ktoś się chce ubabrać gównem i wspierać finansowo antykościół, to oczywiście niech sobie idzie na ten film. Może także modlić się z żydami, muzułmanami i protestantami - droga wolna, Pan Bóg dał nam wolną wolę, ale jeżeli modli się o łaskę wiary, a jednocześnie tak właśnie postępuje, narażając ją na uszczerbek to jest to działanie sprzeczne.
Bogna Fler
VRS - Jeżeli w rodzinie ktoś śmiertelnie choruje, to mam się go wyrzec, mam go opuścić, mam go opluć? Co to za rodzina, gdzie nie obchodzi nikogo ten chory? Patrzmy na świętych i uczmy się. Św. Teresa od Dzieciątka Jezus nie była słodką, naiwną zakonnicą. Żyła za klauzurą, ale żyła też w sercu Kościoła, żyła Kościołem i widziała w Nim także zło ludzi grzesznych, w tym kapłanów. Oto dwa fragmenty …More
VRS - Jeżeli w rodzinie ktoś śmiertelnie choruje, to mam się go wyrzec, mam go opuścić, mam go opluć? Co to za rodzina, gdzie nie obchodzi nikogo ten chory? Patrzmy na świętych i uczmy się. Św. Teresa od Dzieciątka Jezus nie była słodką, naiwną zakonnicą. Żyła za klauzurą, ale żyła też w sercu Kościoła, żyła Kościołem i widziała w Nim także zło ludzi grzesznych, w tym kapłanów. Oto dwa fragmenty listów św. Teresy do jej siostry Celiny, w których pokazuje bardzo wyraźnie, jak wstrząsające skutki pociąga za sobą zło popełniane przez kapłanów, i jak konieczna jest gorliwa modlitwa o ich nawrócenie. I przypomnę - św. Teresa żyła przed Soborem Watykańskim II, kapłani o których pisała i za których się modliła nie odprawiali Novus Ordo Missae, nie byli liberałami, socjalistami, czy czym tam jeszcze. Byli zwykłymi kapłanami swoich czasów.
,,Celino, podczas tych krótkich chwil pozostawionych nam jeszcze, nie traćmy czasu... zbawiajmy dusze...dusze ,,giną jak płatki śniegu", Jezus płacze, a my... a my myślimy o własnych cierpieniach, zamiast pocieszać naszego Oblubieńca! Och! Celino moja, żyjmy dla dusz, bądźmy apostołkami, ratujmy zwłaszcza dusze kapłanów, one powinny być przezroczystsze od kryształu... Niestety! Iluż złych księży, księży, którzy nie są dostatecznie święci! Módlmy się, cierpmy za nich, a Jezus w dniu ostatecznym jakże będzie wdzięczny. Damy Mu dusze!".
,,Celino kochana, zawsze to samo Ci mówię: ach!módlmy się za kapłanów... każdy dzień wykazuje, jak niewielu Jezus ma przyjaciół. Zdaje mi się, że właśnie niewdzięczność odczuwa On najdotkliwiej. Zwłaszcza gdy widzi, że dusze Jemu poświęcone oddają innym serce, które należy do Niego w tak absolutny sposób".
antymodern
judenrad już przebiera nogami
ktozjak Bog
1. Upadnij na kolana przed Panem w Najswietszym Sakramencie.
2. Wez rozaniec do reki, zacznij odmawiac go w duchu pokory i swiadomosci swej nicosci.
Przez MARYJE do JEZUSA !
ktozjak Bog
Prosze przeczytac komentarz pod wideo ponizej. Moze wchodzacym tutaj "CUS STYKNIE": "Kler" nie jest tylko filmem. Jest bluznierstwem, jest "michnikowym" szatanskim wyciem o zmiecenie Kosciola swietego swietego /zwlaszcza w Polsce/ z powierzchni ziemi. Michnik i inni talmudyczni bracia /Urban, Gronkiewicz-Walc and kompany/ dostaja WSCIEKU, ze jeszcze do tej pory nie udalo sie wymazac imienia Jezusa …More
Prosze przeczytac komentarz pod wideo ponizej. Moze wchodzacym tutaj "CUS STYKNIE": "Kler" nie jest tylko filmem. Jest bluznierstwem, jest "michnikowym" szatanskim wyciem o zmiecenie Kosciola swietego swietego /zwlaszcza w Polsce/ z powierzchni ziemi. Michnik i inni talmudyczni bracia /Urban, Gronkiewicz-Walc and kompany/ dostaja WSCIEKU, ze jeszcze do tej pory nie udalo sie wymazac imienia Jezusa i Maryi nad Wisla. I to mimo wsparcia na calej lini, takze ze strony krajowych i lokalnych wladz "polskich". Kliknij na: Opowiemy wam o filmie "KLER" , abyscie tego bluznierstwa nie musieli OGLADAC !
Weronika..S
Dla mnie nie ma znaczenia co myśli, robi i mówi ,,wyborcza,, lewica i liberałowie. Martwi mnie to, co się dzieje wewnątrz Kościoła Katolickiego, bo to głównie ma wpływ na katolicyzm Polaków. Zdecydowane ,,straty,, to nie ataki zewnętrzne, ale wewnętrzne, w tym blokowanie tych kapłanów, dla których prawda ewangeliczna jest ważniejsza niż wewnętrzne układy hierarchiczne.