SATANIŚCI DORZYNAJA GOJÓW !!!17 września zmiana w punktach karnych. Łatwiej stracisz prawo jazdy !!!!!

Podwyższenie liczby punktów karnych za niektóre wykroczenia, likwidacja kursów redukujących ich liczbę i uzależnienie terminu zniknięcia punktów od opłacenia mandatu – to najważniejsze zmiany, które wejdą w życie w sobotę 17 września 2022 r.

15 punktów zamiast 10

Od 17 września wiele zmienia się dla kierowców, którzy często łamią przepisy. Nawet jeśli wrażenia nie robi na nich zmieniony 1 stycznia 2022 r. taryfikator mandatów, inaczej może być z nowymi zasadami dotyczącymi punktów karnych. To ważne, bo o wiele łatwiej będzie o utratę prawa jazdy. Obecnie maksymalna liczba punktów karnych za jedno wykroczenie wynosi 10. Od 17 września liczba ta zwiększy się do 15 punktów. Za co będzie można dostać taką karę?

Przepisy przewidują taką karę tylko w przypadku najbardziej niebezpiecznych zachowań, takich jak:

Nieustąpienie pierwszeństwa pieszemu znajdującemu się na przejściu dla pieszych lub wchodzącemu na to przejście.

Niezatrzymanie pojazdu w celu umożliwienia przejścia przez jezdnię osobie niepełnosprawnej, używającej specjalnego znaku lub osobie o widocznej ograniczonej sprawności ruchowej.

Nieustąpienie przez kierującego pojazdem, który skręca w drogę poprzeczną, pierwszeństwa pieszemu przechodzącemu na skrzyżowaniu przez jezdnię drogi, na którą wjeżdża.

Wyprzedzanie pojazdu na przejściu dla pieszych, na którym ruch nie jest kierowany, lub bezpośrednio przed tym przejściem.

Omijanie pojazdu, który jechał w tym samym kierunku, lecz zatrzymał się w celu ustąpienia pierwszeństwa pieszemu.

Naruszenie przez kierującego pojazdem mechanicznym zakazu wyprzedzania pojazdu: na przejeździe dla rowerzystów i bezpośrednio przed nim, z wyjątkiem przejazdu, na którym ruch jest kierowany.

Inne będą również zasady przydzielania punktów karnych dla kierowców jeżdżących zbyt szybko. Od 17 września 2022 r. "punktową" karą za przekroczenie dopuszczalnej prędkości:

o 11–15 km/h będą 3 pkt karne (dziś 2 pkt karne)

o 16–20 km/h — 3 pkt karne (dziś 2 pkt karne)

o 21–25 km/h — 6 pkt karnych (dziś 4 pkt karne)

o 26–30 km/h — 6 pkt karnych (dziś 4 pkt karne)

o 31–40 km/h — 10 pkt karnych (dziś 6 pkt karnych)

o 41–50 km/h — 13 pkt karnych (dziś 8 pkt karnych)

o 51–60 km/h — 15 pkt pkt karnych (dziś 10 pkt karnych)

o 61–70 km/h — 15 pkt pkt karnych (10 pkt karnych)

o 71 km/h i więcej — 15 pkt pkt karnych (10 pkt karnych)

Będzie łatwiej o "komplet"

Jak widać, znacznie łatwiej będzie uzyskać dużą liczbę punktów karnych. Doświadczeni kierowcy po przekroczeniu liczby 24 oczek muszą ponownie zdawać egzaminy. Ci, którzy posiadają uprawnienia krócej niż rok, stracą dokument po przekroczeniu 20 punktów. Co jednak najważniejsze, po wejściu w życie nowych przepisów punktów karnych nie będzie można likwidować poprzez uczestnictwo w specjalnych kursach. Punkty zostaną wymazane po dwóch latach. I to nie od popełnienia wykroczenia, a od uiszczenia mandatu.

Część ośrodków egzaminowania już informuje o zakończeniu prowadzenia kursów redukujących liczbę punktów. Ostatnie takie spotkanie ma odbyć się w połowie września w WORD-zie w Poznaniu czy w MORD-zie w Tarnowie. W niektórych ośrodkach, jak na przykład w MORD-zie w Rzeszowie, nie ma już miejsc na kurs w sierpniu. Kto ma na swoim koncie punkty, a nie zdoła zlikwidować ich do połowy września, może mieć kłopoty.

A co ze starymi punktami? Zmienione przepisy określają nowe zasady prowadzenia ewidencji kierowców łamiących przepisy. Jak czytamy w uzasadnieniu nowelizacji, "Ewidencja będzie uwzględniała także naruszenia przepisów ruchu drogowego popełnione przed dniem wejścia w życie nowych zasad, przy czym do tych naruszeń będą stosowane dotychczasowe wysokości punktów oraz zasady ich usuwania z ewidencji". Zgodnie z uzasadnieniem pozbycie się starych punktów karnych będzie możliwe, ale jak wynika z komunikatów ośrodków egzaminowania, nie wszędzie.

Zmiany, które nastąpią 17 września 2022 r., będą kolejną odsłoną kroków, mających zwiększyć bezpieczeństwo na polskich drogach. Tym razem będzie to uderzenie w tych kierowców, którzy konsekwentnie łamią przepisy. Od 17 września o wiele łatwiej będzie im stracić prawo jazdy. A to musi skłonić ich do refleksji.
Brygada Świętokrzyska NSZ shares this
51
JAK ZA CZASÓW NOEGO ; GARSTKA BĘDZIE URATOWANA W ARCE A RESZTA IGNORANTÓW -GOJÓW ZATONIE !
Brygada Świętokrzyska NSZ
...a cyborgi bezmózgowe będą jak zwykle bezlitośnie pili krew z głupich i naiwnych gojów jak wampiry !!!
Plandemia = depopulacja > szczepienia >chipy
🤮 🤮 🤮 🤮 🤮 😡 😡 😡 😡 😡 IGNORANCI GOJE ŚPIJCIE DALEJ NIECH WAS STŁAMSI DO CNA CHAZARO -MASOŃSKI OKUPANT Z KNESEJMU POLIN I REZYDENT JUDA !!!