00:31
lempi
41.5K
Všichni jsme stejně teplí??? Karnevalovým průvodem vrcholí letošní ročník Prague Pride, pro který pořadatelé zvolili heslo "Všichni jsme stejně teplí" a použili snímky z termokamery. V Praze se …More
Všichni jsme stejně teplí???

Karnevalovým průvodem vrcholí letošní ročník Prague Pride, pro který pořadatelé zvolili heslo "Všichni jsme stejně teplí" a použili snímky z termokamery.

V Praze se sešly tisíce účastníků pochodu Prague Pride, odpůrců jsou jen desítky.
Podle odhadů se do průvodu zapojilo maximálně 15 tisíc lidí, předseda Gay iniciativy Jiřího Hromady ovšem uvedl, že jen z Václavského náměstí vyšlo osmnáct tisíc lidí, jejichž počet se postupně rozrostl až na 35 tisíc.

Svou účastí podpořila průvod pražská primátorka Ariana Krnáčová (ANO), která se spolu s Hromadou objevila v jeho čele. Ze známých osobností se zúčastnily například moderátorky Ester Janečková a Lejla Abbasová nebo herečky Jana Bernášková, Michaela Maurerová, Nela Boudová či Jitka Smutná. K nim se připojila i řádová sestra Jeannine Gramicková.

Homosexualita je přirozená, říká jeptiška a chce změnu církve.

Jeannine Gramicková má doktorát z matematiky, obdivuje papeže Františka a především už přes 40 let hledá v prostředí katolické církve spravedlnost pro lesby, gaye, bisexuály a transgender lidi. Americká jeptiška, sestra Jeannine Gramicková, přirovnává papeže Františka k rockové hvězdě.

18. februára známa skupina katolíkov z USA, ktorá háji práva homosexuálov, dostala dnes po prvý raz v histórii VIP prístup na pravidelnú pápežskú generálnu audienciu vo Vatikáne. Informácie dnes priniesla agentúra Reuters.
Členovia organizácie New Ways Ministry to považujú za prejav toho, že v katolíckej cirkvi dochádza k pokroku smerom k väčšej otvorenosti.
"Toto je znamenie napredovania, ktoré je výsledkom Františkovho vplyvu," reagovala rádová sestra Jeannine Gramicková, spoluzakladateľka hnutia New Ways Ministry, ktoré bojuje za práva homosexuálnych katolíkov.
Gramicková a výkonný riaditeľ New Ways Ministry Francis DeBernardo prišli na generálnu audienciu na námestí svätého Petra vo Vatikáne so skupinou 50 homosexuálnych katolíkov.
Keď sa zástupcovia New Ways Ministry zúčastnili v Ríme obdobného podujatia za Jána Pavla II. a pápeža Benedikta XVI., "jednoducho ich ignorovali", uviedli Gramicková a DeBernardo v rozhovore pre agentúru Reuters bezprostredne po dnešnom zhromaždení.
Tentoraz to však bolo inak. Členovia New Ways Ministry mohli dnes sedieť v prednej sekcii spolu s hodnostármi a rôznymi katolíckymi skupinami. Ich účasť bola údajne možná vďaka podpore istého amerického biskupa a popredného vatikánskeho činiteľa.
V momente, keď okolo prechádzal pápež František, členovia New Ways Ministry spievali na znak vďaky pieseň "Všetci sú vítaní" - symbolizujúcu ich túžbu po otvorenejšej cirkvi.

Vatikán zverejnil aj oficiálny zoznam účastníkov generálnej audiencie, na ktorom je zmienené americké hnutie opísané ako "skupina laických veriacich v sprievode rádovej sestry". Organizátori však nešpecifikovali, že ide o skupinu chrániacu práva gejov a lesieb.
"Je to dôkaz, že v našej cirkvi dochádza k zmenám, ktoré volajú ľudí zvonka, aby sa stali ich súčasťou," citovala agentúra Reuters vyjadrenia sestry Gramickovej priamo z námestia svätého Petra.

Ano správně nakousla jablko sváru tato Catholic Nun Gramicková, toto je znamenie napredovania do záhuby, ktoré je výsledkom vplyvu vatikánského klauna.
valent
Vy buďte muži podle Boží vůle a ty buď žena podle Božího srdce.
LGBT Prague Pride and Christians
poiu
Neviete, že nespravodliví nebudú dedičmi Božieho kráľovstva? Nemýľte sa: ani smilníci, ani modloslužobníci, ani cudzoložníci, ani chlipníci, ani súložníci mužov, ani zlodeji, ani chamtivci, ani opilci, ani utŕhači, ani lupiči nebudú dedičmi Božieho kráľovstva.
1Kor 6,9.10;
alino
Koksíčku, to jako tebe?
Jí tě tak miluju až tě zmastím 🤬
Peter(skala)
Prohlášení předsedy ČBK u příležitosti Prague Pride 2015
tisk.cirkev.cz/…/prohlaseni-pred…
Reakce arcibiskupa Duky k Prague Pride 2011
tisk.cirkev.cz/…/reakce-arcibisk…More
Prohlášení předsedy ČBK u příležitosti Prague Pride 2015
tisk.cirkev.cz/…/prohlaseni-pred…

Reakce arcibiskupa Duky k Prague Pride 2011
tisk.cirkev.cz/…/reakce-arcibisk…