Anieobecny
To Woody Allen...
lamprotes
Proprio Stan Laurel!!!
Davide Romano shares this
5992
Jorge Mario Bergoglio alla messa tridentina del 1953. Il sacerdote è padre Enrico Pozzoli, SDB. Aveva battezzato Bergoglio e convinto sua madre a farlo entrare in seminario.
N.S.dellaGuardia
È Stan Laurel, non bergoglio...
Sfinx 1
Bella foto!!! Grazie.
N.S.dellaGuardia
Non se la appenda in camera.
Gliene passo una in cui è venuto meglio:
Don Andrea Mancinella
Che tristezza constatare il cambiamento di Papa Bergoglio, da quel lontano 1953 ad oggi.
Fa sempre impressione la capacità dell'uomo di cambiare completamente vita, sia in bene che, come in questo caso, in male.

A volte, ad esempio, mi immagino le foto di Draghi, quando era ancora un bambino e un ragazzo innocente... E poi lo vedo oggi, al governo, divenuto un volgare criminale ricattatore, e …More
Che tristezza constatare il cambiamento di Papa Bergoglio, da quel lontano 1953 ad oggi.
Fa sempre impressione la capacità dell'uomo di cambiare completamente vita, sia in bene che, come in questo caso, in male.

A volte, ad esempio, mi immagino le foto di Draghi, quando era ancora un bambino e un ragazzo innocente... E poi lo vedo oggi, al governo, divenuto un volgare criminale ricattatore, e servo dei massoni, se non massone lui stesso (non lo so, ma comunque non cambia molto, per noi). Che tristezza, per lui ovviamente.
Dalla foto pubblicata, comunque sembra di vedere un Jorge Bergoglio, giovanissimo, molto devoto e attento alla Santa Messa in Vetus Ordo: quella stessa Santa Messa che oggi ha deciso di sterminare (non ci riuscirà, è ovvio, ma intanto ci sta provando...).
Chissà, rivedendo queste sue vecchie foto, Papa Bergoglio potrebbe avere almeno qualche rimorso per il suo operato, sia da Vescovo-Cardinale che soprattutto da Papa...
Gesù, Maria SS.ma, San Giuseppe, convertitelo!
don Andrea Mancinella, eremita della Diocesi di Albano
Sfinx 1
@N.S della Guardia
Queste battute può appuntarsele lei al petto come medagliette.. la descrivono benissimo.
Gast6 shares this
3470
Der junge Jorge Mario Bergoglio ministriert 1953 die Alte Messe. Der Priester ist Pater Enrico Pozzoli, SDB, der Papst Franziskus taufte und seine Mutter überzeugte, ihn ins Priesterseminar gehen zu lassen.
Lisi Sterndorfer
Was ist in der Zwischenzeit passiert?
Seidenspinner
Die Mimik wirkt auf mich, als ob das Schauspielerische, das Unechte, schon damals in ihm vorhanden war.
Seer3
...hätte er die Priesterlaufbahn doch nur unterlassen und wäre stattdessen Schauspieler geworden...
Wilma Lopez shares this
4642
Pope Francis serves the EF Mass in 1953 as a young Jorge Mario Bergoglio. The priest is Fr. Enrico Pozzoli, SDB who baptized Pope Francis and convinced his mother to let him go to seminary.
Seer3
Now he serves as... ?
De Profundis
V.R.S.
And he did not believe in Chocolate Luder:
repubblica.it/articolo/1351398.html
People change.
imajvmb
How very very sad.... look at how saintly he looked! God have mercy on his soul! Praying so hard for his conversion!!
Jan Kanty Lipski
Wszyscy służyli, którzy wtedy byli ministrantami. Więc czego to dowodzi?
Posoborowe absurdy
@Jan Kanty Lipski Twój wpis jest niezrozumiały.
Wszyscy służyli? Każdy był ministrantem? Masz pojęcie jak wygląda "pobór" ministrantów w Tradycji? I na pewno byli ubrani po świecku zamiast stroju liturgicznego?
Jan Kanty Lipski
Oj, ludzie, wszyscy ci, którzy służyli, służyli do Mszy Trydenckiej. To jest chyba oczywiste. Mamy za dużo czasu i chcemy się kłócić, prawda?
Posoborowe absurdy
@Jan Kanty Lipslki - Oj to tylko twoja interpretacja. Nie jest tak łatwo służyć do Mszy Trydenckiej. Jest duża selekcja chłopców, młodzieńców, a nawet dorosłych. NIGDY NIE SŁUŻĄ DO MSZY TRYDENCKIEJ W GARNITURZE jak to ma miejsce w Novus Ordo. Zdjęcie wskazuje na przyjmowanie BIERZMOWANIA przez Bergoglio.
Jan Kanty Lipski
Tak, tak segregacja. Każdy wie, że nie w garniturze. Więc Teofil Michalski źle zatytułował.
Posoborowe absurdy
Gdyby służył do Mszy Trydenckiej to byłby w stroju liturgicznym. Zdjęcie pokazuje, że jest ubrany po cywilnemu i może sugerować, że przyjmował BIERZMOWANIE W RYCIE TRYDENCKIM
starski
Ale jak "służy" jak nie jest w stroju liturgicznym? "U nas" jak kościelny chce odkurzyć prezbiterium to ubiera komżę...
V.R.S.
A u nas jak się chce coś pokazać to się nie wycina większości zdjęcia.
Teofil Michalski
Paweł Milcarek: "Młody Bergoglio służy do Mszy jak wówczas była, czyli klasycznej rzymskiej. Na etapie dyskusji wokół logiki zerwania, wznowionej m.in. przez Traditionis Custodes, pojawiały się i takie głosy uogólniające i kierunkujące (nie tylko na fb, lecz i "w druku"), że oto widać, że dopiero w papieżu Franciszku doszedł do głosu "Sobór", podczas gdy poprzedni - rzekomo tak soborowi, również …More
Paweł Milcarek: "Młody Bergoglio służy do Mszy jak wówczas była, czyli klasycznej rzymskiej. Na etapie dyskusji wokół logiki zerwania, wznowionej m.in. przez Traditionis Custodes, pojawiały się i takie głosy uogólniające i kierunkujące (nie tylko na fb, lecz i "w druku"), że oto widać, że dopiero w papieżu Franciszku doszedł do głosu "Sobór", podczas gdy poprzedni - rzekomo tak soborowi, również biograficznie - Jan Paweł II i Benedykt XVI wciąż byli spętani swoją mentalnością przedsoborową. No więc tak. Myślę, że dużo może być racji w tej rewolucyjnej narracji. Ale, towarzysze, poniższe zdjęcie pokazuje, że i ten Franciszek nie jest do końca pewny. Spokój osiągniemy dopiero gdy już nikt a nikt na szczytach nie będzie w ogóle kojarzył "co to ten trydent". Niebezpieczeństwo, towarzysze, może wtedy jednak wyłonić się kiedyś jak spod ziemi, na glebie naiwnego umysłu: że znowu Ojcowie, scholastyka, dogmaty Trydentu etc. - wszystko to wyniknie znowu z Ewangelii i Apostoła. Czyli trzeba by wyrywać głębiej..."
V.R.S.
"że dopiero w papieżu Franciszku doszedł do głosu "Sobór", podczas gdy poprzedni - rzekomo tak soborowi, również biograficznie - Jan Paweł II i Benedykt XVI wciąż byli spętani swoją mentalnością przedsoborową"
---
Ach ten "milcarkizm" kontrfaktyczny. A wystarczy choćby przeczytać tzw. Testament JPII:

“(…) Pragnę raz jeszcze wyrazić wdzięczność Duchowi Świętemu za wielki dar Soboru Watykańskiego …More
"że dopiero w papieżu Franciszku doszedł do głosu "Sobór", podczas gdy poprzedni - rzekomo tak soborowi, również biograficznie - Jan Paweł II i Benedykt XVI wciąż byli spętani swoją mentalnością przedsoborową"
---
Ach ten "milcarkizm" kontrfaktyczny. A wystarczy choćby przeczytać tzw. Testament JPII:

“(…) Pragnę raz jeszcze wyrazić wdzięczność Duchowi Świętemu za wielki dar Soboru Watykańskiego II, którego wraz z całym Kościołem – a w szczególności z całym Episkopatem – czuję się dłużnikiem. Jestem przekonany, że długo jeszcze dane będzie nowym pokoleniom czerpać z tych bogactw, jakimi ten Sobór XX wieku nas obdarował. Jako Biskup, który uczestniczył w soborowym wydarzeniu od pierwszego do ostatniego dnia, pragnę powierzyć to wielkie dziedzictwo wszystkim, którzy do jego realizacji są i będą w przyszłości powołani. Sam zaś dziękuję Wiecznemu Pasterzowi za to, że pozwolił mi tej wielkiej sprawie służyć w ciągu wszystkich lat mego pontyfikatu. (…)”

za: opoka.org.pl/…W/WP/jan_pawel_ii/inne/testament_jp2_20050407.html