Czy dla obozu PiS istnieją jakieś granice tego socjalnego szaleństwa i dodruku pieniądza?

W programie “Gość Radia Zet” u Bogdana Rymanowskiego prezydent Duda stwierdził, że nie wyklucza wprowadzenia przez rząd 15 emerytury. “Jeżeli będzie potrzebna 15. emerytura, to również trzeba będzie ją rozważyć, także w kontekście możliwości budżetowych. To są na pewno kwestie, nad którymi ja będę z rządem pracował i będę do tego rząd mobilizował.” Widać PiS obrał już kurs na Wenezuelę i nie zamierza zawrócić. Ten rząd sam doprowadza do problemów, po czym próbuje je rozwiązywać tymi samymi szkodliwymi działaniami. Sama 13 i 14 emerytura w 2022 to ponad 25 mld zł. Wprowadzenie 15. będzie oznaczało kolejne miliardy złotych wrzucone na rynek. Musimy chronić emerytów, ale nie w taki sposób. Zdecydowanie lepszą drogą jest skuteczna walka z drożyzną, a nie jej napędzanie. "Dzisiaj trzeba rzeczywiście pochylać się nad sytuacją tych, którzy mają najmniej i są w sytuacji najtrudniejszej.” - powiedział Prezydent Duda. Tak, należy pochylać się nad sytuację najbiedniejszych, ale gdyby politycy PiS mieli elementarną wiedzę ekonomiczną, to by wiedzieli, że 15 emerytura koniec końców najbardziej odbije się na najbiedniejszych. Podstawową przyczyną inflacji jest olbrzymi dodruk pustego pieniądza. Każde kolejne dodatki i programy rozdawnicze to kolejne miliardy wrzucane na rynek, które jeszcze bardziej napędzają inflację, uderzającą właśnie w najbiedniejszych. Tylko Konfederacja mówi o potrzebie redukcji wydatków socjalnych i obniżaniu podatków dla osób pracujących. Jako jedyni podchodzimy odpowiedzialnie do finansów państwa.
jac05
A dla Polaków, którzy nie mają pracy, nie mają zasiłku MOPS daje 300 zł na osobę. Można za to przeżyć ? Pewnie można ale mieszkając w lesie, w szałasie. Taki mamy chrześcijański kraj.
Tymoteusz
PiS bezrobotnymi i bezdomnymi nigdy się nie przejmował, gdyż te grupy nie wpływały na słupki wyborcze !!! W cywilizowanych krajach ci ludzie z urzędu otrzymują zasiłki, ale nie u nas w Polsce, a właściwie w Polin, czyli w Bantustanie...
jac05
Bezrobotny bez zasiłku może dostać 300 zł na przeżycie, czyli tyle co nic. To nie jest chrześcijańskie państwo pod tym względem.
Anieobecny
Kiełbasek wyborczych grillowania czas zacząć...