pl.news
12.8K

Zniesienie celibatu będzie nieodwołalne - kardynał Eijk

Dopuszczenie do małżeństw księży nie jest rozwiązaniem, powiedział kardynał Willem Wijk z Utrechtu (Holandia) profranciszkowemu IlGiornale.it 13 grudnia: Jeśli celibat zostanie zniesiony dla pewnych …More
Dopuszczenie do małżeństw księży nie jest rozwiązaniem, powiedział kardynał Willem Wijk z Utrechtu (Holandia) profranciszkowemu IlGiornale.it 13 grudnia:
Jeśli celibat zostanie zniesiony dla pewnych obszarów, powstanie "nierówność": "kiedy podejmie się taką decyzję, będzie ona nieodwołalna", wyjaśnił Eijk. To znaczy utratę "wspaniałych i owocnych wielusetletnich tradycji [apostolskich] łacińskiego Kościoła".
Kardynał wskazuje też, że rozwodnicy w nowych związkach nie mogą przyjmować Komunii i jest to "dawna [apostolska] doktryna i praktyka", której nie można zmienić przypisami [w Amoris Laetitia] ani udzielanymi w czasie lotu [przez Franciszka] wywiadami.
Eijk podkreśla, że doktryna katolicka "jest ważna na całym świcie" i wzywa Franciszka do "pełnej jasności w tej sprawie".
Sprzeciwia się sytuacji stworzonej przez Franciszka, w której "w jednej prowincji kościelnej proponuje się i praktykuje jedną rzecz, a w innej promulguje się coś innego".
Grafika: © Mazur/catholicnews.org.uk, CC BY-SAMore
gra-stokrotka
TAK , UWAZAM ZE ZAMIAR ZNIESIENIA CELIBATU JEST CHCHOTEM SZATANA WIDZACEGO W TYM CALKOWITY ROZKLAD KOSCIOLA, JEST JEGO PAZUREM CHCACYM RZERWAC I ZABIC ZYCIE KOSCIOLA. NIE !!! I JESZCZE RAZ NIE!!! DLA TAKICH ZAPEDOW.NA SZCZESCIE SA JESZCZE KAPLANI , KTORYCH SZATANSKA SIEC NIE DUSI I MATKA BOZA , W KTOREJ JEST CALA NADZIEJA....