Clicks1K
Peter(skala)

Pápež náhle zrušil blahorečenie arcibiskupa Sheen stanoveného na 21.12.

Blahorečenie jedného z najviac sledovaných predstaviteľov katolíckej Cirkvi v 20. storočí, arcibiskupa Sheena sa náhle zrušilo. Dôvod má byť požiadavka pôvodne nemenovaných amerických biskupov, ktorí Svätému otcovi navrhli oddialiť tento termín a ešte hlbšie preskúmať život arcibiskupa. Biskup Peorie, ktorý je zodpovedný za blahorečenie reagoval na toto náhle rozhodnutie slovami, že akokoľvek hlboko bude život arcibiskupa Sheena preskúmaný, na svetlo sa dostane ešte väčší rozsah čností a príkladnosti jeho života.

Biskup Jenky zároveň uviedol, že na orodovanie biskupa Sheena sa množia ďalšie zázraky, okrem toho, ktorý bol Vatikánom schválený a zároveň zdôraznil, že dôvodom oddialenia blahorečenia biskupa Sheena nie sú žiadne zistenia z jeho života, ktoré by prinášali nové negatívne skutočnosti z jeho života.

Medzičasom sa zistilo, že za oddialením blahorečenia stojí biskup Rochestru, kde bol Sheen biskupom. Biskupstvo uviedlo, že dôvod prečo požiadalo Svätú stolicu o oddialenie blahorečenia je očakávaná správa amerického prokurátora o škandáloch v Cirkvi v USA podľa vyšetrovania na základe spravovaných archívov a je rozumné počkať na jej znenie.

Nakoľko biskup Sheen bol tiež biskupom, ktorý bol zodpovedný za premiestňovanie kňazov po farnostiach a riešil aj ich suspendáciu v sporných prípadoch, bude podľa biskupa z Rochestru rozumnejšie počkať na finálnu správu americkej prokuratúry, aby táto slávnostná a dlho očakávaná udalosť blahorečenia nebola prekrytá nedorozumeniami alebo niečím, čo bude vyžadovať ďaľšie preskúmanie a vysvetlenie.

Blahorečenie biskupa Sheena bolo už v minulosti oddialované zo strany amerického kardinála Dolana, ktorý roky zadržiaval vydanie jeho tela do rodnej Peorie, čím sa nevedel proces formálne ukončiť a to napriek súhlasným stanoviskám a uznaniu zázraku vzkriesenia mŕtveho chlapca. Nakoniec sa podarilo pozostalým až v lete tohto roku vyhrať konečný verdikt na súde, pričom za právne služby bola rodina nútená zaplatiť milión dolárov, nakoľko kardinál Dolan robil po každom prehratom súde odvolania.