Clicks13
lv.news

Velna ložmetējs: homoseksualitāte nav grēks

36 gadus vecais tēvs Matjē Jaserons maldina savu sabiedrību ar TikTok.com videoklipu (25. augusts), paskaidrojot: “kāpēc [praktizētā] homoseksualitāte noteikti nav grēks”.

Video radīja 422,5 tūkstošus klikšķu un 5514 komentārus. Jaseronam ir 627,2 000 sekotāju, un viņš ir aktīvs vietnē TikTok.com kopš 2020.

Runājot kā ložmetējs, viņš stāsta, ka “es neesmu atradis” ne Bībelē, ne katehismā, ka homoseksuāls ir grēks, un citē Franciska bēdīgi slaveno “Es-es-es tiesāju” diktātu.

Jaserons ir draudzes priesteris Senjēra-Arksēres arhibīskapijas Džoignijā, kura arhibīskaps Hervs Girauds, 64 gadi, par viņu saka: „Tā nav prozelītizācija [= Evaņģēlija sludināšana], un tāpēc tā darbojas.”

Cēlies no ģimenes, kas nav reliģiska, Jaserons ir bijušais aktīvu pārvaldnieks. Viņš tika ordinēts par priesteri 2019. gada jūnijā, pirmais diecēzes priesteris pēc astoņiem gadiem.

Priesteru trūkums Senjēra-Arksērē ir tik dramatisks, ka arhibīskaps Žirā pārņēma draudzi 2021. gada septembrī. 18 no 34 diecēzes priesteriem ir virs 75. Šogad nomira deviņi priesteri.

#newsZiuaasbhmw