Clicks1.1K
csk.news
5

Gänswein: Rezignace Papeže Se Stane “Normální Situací”

Benedikt XVI je přesvědčen, že jeho rezignace byla správná věc, řekl jeho tajemník arcibiskup Georg Gänwein pro Tgcom24.

Podle to Gänsweina, možnost rezignace existovala tak dlouho, dokud existoval papežský úřad [i když je nemyslitelné si představit, že by rezignoval Sv. Petr].

Pro Gänsweina se rezignace papeže stává "přirozenou věcí" pokud je provedena "realistickým způsobem" a z důležitých důvodů.

Předpovídá, že rezignace papeže se stane “situací, která již nebude neobyčejnou věcí.”

Obrázok: © Mazur, CC BY-NC-SA, #newsKrvlpqksjp
obyčajná veriaca žena
Pred časom aj Bergoglio oznámil, že odstúpi a budú dvaja emeritní. Tak si potom každý môže vybrať. 😡
obyčajná veriaca žena
Gänswein nevie , čo hovorí. Už ako dieťa na katechizme som vedela, že pápež je len jeden a jeho úrad končí smrťou.
Hermenegild
Lenže tento pápež povedal:"moje kompetencie v Cirkvi sa končia za dverami mojej kancelárie". Tým jednoznačne vyjadril, že ho nikto z kardinálov nepočúva a robia si čo chcú. Po zvolení žiadal: "modlite sa za mňa, aby som nepodľahol vlkom." Aj tak nám skutkami ukázal za osem rokov, čo hlásal a všetkým bol naposmech. Keď niekto povedal, ako sa prijíma Eucharistia, aj na Slovensku ho vysmiali kňazi, …More
Lenže tento pápež povedal:"moje kompetencie v Cirkvi sa končia za dverami mojej kancelárie". Tým jednoznačne vyjadril, že ho nikto z kardinálov nepočúva a robia si čo chcú. Po zvolení žiadal: "modlite sa za mňa, aby som nepodľahol vlkom." Aj tak nám skutkami ukázal za osem rokov, čo hlásal a všetkým bol naposmech. Keď niekto povedal, ako sa prijíma Eucharistia, aj na Slovensku ho vysmiali kňazi, že nech si ide po prijímanie do Ríma.
obyčajná veriaca žena
Nielen niekto z kardinálov a biskupov, ale drvivá väčšina!
sekul
Jaké byly ty důležité důvody?
Oficiální zveřejněné důvody rezignace byly - špatný zdravotní stav papeže.
Neoficiální, že chtěl mít dost času na sledování mistrovství světa ve fotbale.
Svírá se mi z toho žaludek.