Peter(skala)
1.4K

Modlitba za KĽDR ... popravili dvoch tínedžerov († 16, † 17)

Utiekol pred popravou a prehovoril o praktikách KĽDR: Zverstvá, z ktorých behá mráz na chrbte! - Fotografia č.2 | Nový Čas

Severokórejská prokuratúra odsúdila dvoch chlapcov vo veku šestnásť a sedemnásť rokov na trest smrti.

Na smrť ich poslali za to, že tajne sledovali pašované juhokórejské filmy.
Mladíkov zastrelili na letisku v Hjesane spolu s ďalším maloletým, ktorý zavraždil nevlastnú matku. KĽDR k prípadu uviedla, že oba činy – sledovanie juhokórejských filmov a vražda – sú rovnako závažné a zaslúžia si rovnaký trest.

ncident sa odohral v októbri, ale informácie o ich zabití sa objavili v Južnej Kórei až minulý týždeň. Svedkovia z KĽDR tajným službám priznali, že boli nútení prizerať sa popravám, a potvrdili, čo sa stalo, v rozhovore pre Radio Free Asia.

Obyvatelia Hjesanu sa zhromaždili v skupinách na ranveji. Úrady postavili dospievajúcich študentov pred verejnosť, odsúdili ich na smrť a okamžite ich zastrelili,“ cituje Radio Free Asia zdroj z Hjesanu, ktorý leží pri hraniciach s Čínou.

„Tým, ktorí sledujú alebo distribuujú juhokórejské filmy a drámy, a tým, ktorí narúšajú spoločenský poriadok vraždami iných ľudí, nebude odpustené a budú odsúdení na maximálny trest – smrti, ohlásil na mieste sudca.

KĽDR popravila dvoch tínedžerov († 16, † 17): Neuveríte, prečo museli zomrieť!