Coburg
2377

Samohybné delá "Malka" zničili pozície ozbrojených síl Ukrajiny v lesoch: zábery z bojovej práce

Alice Krauseová

6:08 29.05.2022


Ruské ministerstvo obrany zverejnilo zábery bojových prác zameraní 203 mm samohybných delostreleckých zariadení "Malka" počas špeciálnej vojenskej operácie.

0:00/ 0:00kvalita1080p

© Video: Ministerstvo obrany Ruska © Foto: Ministerstvo obrany Ruska

Delostrelecké jednotky Ozbrojených síl Ruskej federácie v rámci špeciálnej vojenskej operácie plnia palebné úlohy na ničenie palebných postavení delostrelectva a protilietadlových raketových systémov Ozbrojených síl Ukrajiny, pevných bodov, veliteľských stanovíšť a oblastí, kde sa nachádza a je sústredená ukrajinská vojenská technika.
Prieskum cieľov a navádzanie delostreleckých diel sa vykonáva vo dne aj v noci pomocou bezpilotných prostriedkov Orlan-10.
V priebehu špeciálnej vojenskej operácie samohybné delostrelecké jednotky (ACS) Malka presne zasiahli určené ciele na veľké vzdialenosti. Paľba samohybných delostreleckých zariadení "Malka" zničila pozície Ozbrojených síl Ukrajiny, opevnené v lese.
Delostrelci odhalili polohu nepriateľských pozícií a zasiahli. Dobre koordinované posádky 203 mm samohybných zbraní "Malka" viedli ostrú streľbu z uzavretých palebných pozícií s vysoko výbušnými fragmentačnými nábojmi na vzdialenosť až 40 kilometrov.

Расчеты САУ «Малка» уничтожили позиции ВСУ в лесах: кадры боевой работы
Hanka Kraská
Starší článok,veľmi zaujímavý
Klikni na link

Čekanova firma v USA sídli 30 míľ od americkej vojenskej základne, ktorú Čína obviňuje z úniku vírusu SARS-COV2 - inenoviny

Čekanova firma v USA sídli 30 míľ od americkej vojenskej základne, ktorú Čína obviňuje z úniku vírusu SARS-COV2
jj 16 februára, 2021

Čekan – je jednou z hlavných postáv v pandémii SARS-COV2 na Slovensku. Vďaka jeho firme Multip…More
Starší článok,veľmi zaujímavý
Klikni na link

Čekanova firma v USA sídli 30 míľ od americkej vojenskej základne, ktorú Čína obviňuje z úniku vírusu SARS-COV2 - inenoviny

Čekanova firma v USA sídli 30 míľ od americkej vojenskej základne, ktorú Čína obviňuje z úniku vírusu SARS-COV2
jj 16 februára, 2021

Čekan – je jednou z hlavných postáv v pandémii SARS-COV2 na Slovensku. Vďaka jeho firme MultiplexDX sa zistilo, že na Slovensku máme množstvo britskej mutácie. Po zisteni začali platiť ešte tvrdšie opatrenia a väčšie obmedzovanie slobody. Spätnou analýzou odobratých sterov od septembra, kde ich skladovali a s koho súhlasom Ministerstvo zdravotníctva tají.

Tento mesiac Číňania znovu začali obviňovať USA, že vírus SARS-COV2 pochádza z ich laboratórii vo Fort Detrick a žiadali, aby to vyšetili nezávisle vyšetrovacie tímy, to sa však nestalo. Zhodou náhod cca 30 míľ od tejto americkej vojenskej základne s biologickým laboratóriom sídli Čekanova firma MultiplexDX. Tá má len dve sídla, jedno v USA neďaleko americkej biologickej základni a druhé na Slovensku. Čekan je ten, čo chce ľudí poslať do tretich krajín, ak sa nebudú testovať a očkovať.

Čekan pracoval na Rockefellerovej Univerzite v USA, pred pár rokmi sa vrátil na Slovensko a verejnosti začal byť známy až počas pandémie SARS-COV2.

Firmu zakladal spolu so Štefunkom z Progresívneho Slovenska, ktoré financoval Eset.