Clicks859
csk.news
2

Argentínčan Vie, Prečo František Odmietol Rezignáciu Kardinála Marxa

Cisári nariadili tým, ktorí padli do nemilosti, aby spáchali samovraždu, Peronisti ich prinútili spáchať samovraždu pomaly tým, že im zakázali rezignovať, píše Caminante-Wanderer.Blogspot.com (14. Jún).

Pre blog „má perverznosť moci mnoho podôb“ a František znova nasledoval Peronistickú tradíciu odmietnutím rezignácie Mníchovského Kardinála Marxa.

Toto bol Machiavellistický protiútok, píše Caminante, proti Machiavellizmu naivného Nemca, ktorý chcel rezignovať, aby mohol slobodne propagovať odbojnú Nemeckú Synodu. Bergoglio však Marxa - ktorý už nemôže hroziť rezignáciou - odzbrojil a prinútil ho, aby sa postavil k Rímu.

Marx bol teda zneškodnený, oslabený a vyprázdnený: „Ako môže teraz on, ktorého sám Pápež ratifikoval, zastupovať revolucionárov?“ pýta sa blog. Bergoglio jediným presným úderom zlikvidoval Marxa a nechal na jeho mieste zombie, zverujúc mu „samovražednú misiu.“

Caminate uznáva, že Bergoglio - „dutý“ a „ľahkomyseľný“ človek - je majstrom v týchto „malých trikoch.“ Ako pavúk pretkáva všetky možné intrigy a bráni tak diskusii o jeho sile. Blog predpokladá veľkolepý boj, plný faulov a víťazstva pre Františka nad naivnými Nemeckými biskupmi.

7. júna Caminante napísala, že Nemci sú pre Františka skutočným problémom. Dostali ho k moci, ale keď chceli, aby dlh splatil - ženské kňazstvo, homosexualizmus atď. - „uvedomili si, že Bergoglio neplatí svoje dlhy - ako napríklad Argentína.“

Preto sa rozhodli, že dostanú to, čo im bolo dlžné prostredníctvom synody. František však zverejnil svoju Apoštolskú Konštitúciu z 1. Júna, ktorá deklaruje, že biskup, ktorý sa pokúsi „vysvätiť“ ženu, je automaticky exkomunikovaný a môže byť prepustený z klerického stavu - čo je najprísnejší trest, aký môže Cirkev uvaliť. Pre Caminante je zrejmé, že František toto nasmeroval na Nemeckých biskupov.

Obrázok: Reinhard Marx, © Mazur, CC BY-NC-SA, #newsEwxntzuvbo

apredsasatoci
Marx a bergoglio majú toho istého ducha (vydriducha).
zaba
Možná, že Bergoglio jen sbírá body od relativně konzervativních katolíků, aby je uchlácholil, jak je ortodoxní- což určitě není. Dva kroky dopředu k rozkladu staré církve a jeden krok nazpět; ve výsledku destrukce pokračuje, relativně poklidně.