Clicks57
lt.news

Tai yra Pranciškaus Ronkalio ir Atenagoro ryšiai su laisvaisiais masonais

Konstantinopolio patriarchas Atenagoras (Athenagoras) (+1972), kuris 1964-ųjų birželį susitiko su Pauliumi VI-uoju, buvo lasivasis masonas.

Laisvasis masonas Bertrandass Heyraudas (Bertrand Heyraud) apie tai rašė straipsnyje „Kitoks žvilgsnis į dvasingumą“ neseniai publikuotame oficialiame žurnale „Grande Lodge Nationale Française“ („Villard de Honnecourt“ užrašų knygelės).

Pasak Heyraudo, Atenagoras buvo įtrauktas į 33-ąjį senovės škotų ir priimtų masonų apeigų laipsnį, kaip ir jo pirmtakas Meletiosas Metaksakis (Meletios Metaxakis) (+1935). Heyraudas tvirtina, kad Graikijos „Grand Lodge“ būstinėje Meletioso ir Atenagoro paveikslai kabo ant sienos vienas šalia kito.

Portale Marco.Tosatti.it pastebima (lapkričio 11), kad 48-erių masonų didysis meistras Gioele Magaldis tvirtina, jog Angelo Ronkalis (Angelo Roncalli), vėliau Jonas XXIII-asis, buvo susijęs su masonų lože, kai Stambule tapo apaštalų atstovu (1935–1944).

Tuomet žurnalistas Tosatti pridūrė: „Tai niekada nebuvo paneigta, jog arkivyskupas Bergoglis, kai jis svečiuodavosi Italijoje, nebūtų apsilankęs pas Licio Gelį (Licio Gelli) (+2015)“.

Gelis buvo garbingas slaptos ložės „Propaganda Due“ didysis meistras (P2). Jis daugybę metų praleido Argentinoje ir žinoma, kad buvo geras Juano Perono, su kuriuo jis susipažino 1973-aisiais, bičiulis.

#newsMyjxnpcqul