Clicks1.8K
csk.news
9

LATINSKÁ Amerika: Biskup Zakazuje LATINČINU v Novus Ordo

V Španielsku narodený Biskup pôsobiaci v Alajuele na Kostarike, Bartolomé Buigues Oller (58), zverejnil dekrét z 27. Júla, ktorý nielenže opakuje zákaz všetkých Tridentských Omší, ale zakazuje aj používanie Latinčiny - alebo akéhokoľvek iného jazyka okrem Španielčiny - v Eucharistii Novus Ordo.

Keďže dekrét je v rozpore s 2. Vatikánskym Koncilom a Kánonom 928, v ktorých sa uvádza, že Latinčina je hlavným liturgickým jazykom, je neplatný a bezvýznamný.

José Pablo Arias Soto, prezident Kostarickej Asociácie Summorum Pontificum, ktorá posledných deväť rokov organizuje Omšu Rímskeho Obradu v Diecéze Alajuela, si to skontroloval s Buiguesom, ktorý odpovedal, že vskutku „Novus Ordo v Latinčine a ad orientem je v mojej diecéze zakázaný.“

Arias bude kanonicky reagovať na Buiguesov dekrét, ktorý je v rozpore s univerzálnym zákonom. 31. Júla usporiada modlitebný deň pred Apoštolskou Nunciatúrou.

#newsMxlvxplzcu

lubilko
Utekajme od takycho biskupov! Keby nam to aj samotny anjel z neba hovoril! Ja ich nenasledujem...
Otčenáš
Kristovu Církev brány pekelné nepohltí.
To se ale netýká tohoto falešného spolku. Tento spolek sám je pekelnou branou. Všichni to vidíte a většina z vás to stále vytěsňuje. Bojíte se své vlastní představy, že se ocitnete ve vakuu. Nic takového. S Bohem není člověk nikdy sám. Přestaňte lamentovat nad římským spolkem a raději hledejte Boží království. Začít můžete třeba s Horským kázáním. To je …More
Kristovu Církev brány pekelné nepohltí.
To se ale netýká tohoto falešného spolku. Tento spolek sám je pekelnou branou. Všichni to vidíte a většina z vás to stále vytěsňuje. Bojíte se své vlastní představy, že se ocitnete ve vakuu. Nic takového. S Bohem není člověk nikdy sám. Přestaňte lamentovat nad římským spolkem a raději hledejte Boží království. Začít můžete třeba s Horským kázáním. To je směrodatné v pravém slova smyslu.
Učení našeho Pána a Spasitele, člověka Ježíše Krista – gloria.tv
stefan.mordel
Dlho sme boli presvedčení, že byť biskupom je značka kvality. Ale zdá sa, že to tak nemusí byť. Čo na to povedať? Alebo táto správa nie je pravdivá, alebo ten biskup strelil naozaj vedľa. Alebo, žeby ten modernistický biskup nebol nikdy čítal konštitúciu II. VK o liturgii Sacrosanctum concilium? A načo sa to potom ten pán biskup hrá a komu sa chce s touto podivnou aktivitou zapáčiť? Alebo si …More
Dlho sme boli presvedčení, že byť biskupom je značka kvality. Ale zdá sa, že to tak nemusí byť. Čo na to povedať? Alebo táto správa nie je pravdivá, alebo ten biskup strelil naozaj vedľa. Alebo, žeby ten modernistický biskup nebol nikdy čítal konštitúciu II. VK o liturgii Sacrosanctum concilium? A načo sa to potom ten pán biskup hrá a komu sa chce s touto podivnou aktivitou zapáčiť? Alebo si myslí, že katolícka cirkev už bola zrušená aj s celou svojou históriou? Naozaj nepochopiteľné stanovisko!
Hermenegild
Je to, ako keby zakázali hrať a počúvať Bacha, Mozarta a starých majstrov, lebo máme rock a ten je nad všetko.
Roberto 55
chce byt kardinal
ľubica
chudák biskup, ani nevie že ten dekrét čo zosnoval, je v rozpore s 2. Vatikánskym Koncilom a Kánonom 928, v ktorých sa uvádza, že Latinčina je hlavným liturgickým jazykom, a tým je neplatný a bezvýznamný.
ľubica
ten ktorý vie že má doma studňu, nemá byť prečo vyplašený a strácať rovnováhu zato že ked hlavný uzurpátor a demolátor RKC povie: okamžite zahádžte tu studňu..! že to aj urobí...... VYZYVAM A PROSIM VSETKYCH KNAZOV NA SLOVENSKU, ABY SA NEBALI POKRACOVAT SMELO V SLUZENI TLO OBRADU, SAMOZREJME TO ISTE SA TYKA AJ ICH BISKUPOV, KTORi MAJU VRAJ udajnu PRAVOMOC NA SVOJOM UZEMI TAKUTO …More
ten ktorý vie že má doma studňu, nemá byť prečo vyplašený a strácať rovnováhu zato že ked hlavný uzurpátor a demolátor RKC povie: okamžite zahádžte tu studňu..! že to aj urobí...... VYZYVAM A PROSIM VSETKYCH KNAZOV NA SLOVENSKU, ABY SA NEBALI POKRACOVAT SMELO V SLUZENI TLO OBRADU, SAMOZREJME TO ISTE SA TYKA AJ ICH BISKUPOV, KTORi MAJU VRAJ udajnu PRAVOMOC NA SVOJOM UZEMI TAKUTO LITURGIU JEDNODUCHO ZAKAZAT.... , ABY SA VCAS SPAMATALI A POKRACOVALI V KONANI TLO OBRADOV!!!!
Každý kto urobí opačne sa podobá hlupákovi, ktorý si zahádzal poklad, studňu so zdrojom čistej vody!!! Uzurpator potrebuje pre svoje plány zničiť OMSU VSETKYCH CIAS, aby mu nezavadzala v globalistickom snažení vytvoriť jedno svetové náboženstvo, jeden stan pre všetky náboženstvá, aby mal potom antikrist menej práce a mohol všetkých doraziť pod jednou strechou....:)
forthetruth333
nuž,,judáš ma viac učeníkov ako sme si mysleli