Gloria.tv Needs Your Help - An Urgent Appeal
Anton Čulen
262.9K

Otvorený list hovorcovi KBS: Prebieha na Slovensku násilná protestantizácia Katolíckej cirkvi? Kto a prečo sa na Slovensku snaží po vzore Belgicka, Holandska, Nemecka a. i. zmeniť stáročia platnú tradíciu našich otcov a pastoračnú prax?

Otvorený list hovorcovi KBS: Prebieha na Slovensku násilná protestantizácia Katolíckej cirkvi? Kto a prečo sa na Slovensku snaží po vzore Belgicka, Holandska, Nemecka a. i. zmeniť stáročia platnú tradíciu našich otcov a pastoračnú prax?

Dôstojný pán Martin Kramara, hovorca KBS,
v súvislosti z útokom pani prezidentky Zuzany Čaputovej, (ktorá sa o. i. otvorene hlási aj k zen budhizmu) na predsedu Poľskej biskupskej konferencie za jeho odvážnu kázeň v Nitre na slávnosť sv. Cyrila a Metoda 5. júla 2021, kde sa rozhodne postavil na obranu Desatora, by som Vás chcel požiadať, aby ste cteným otcom biskupom navrhli, aby sa arcibiskupa Stanislava Gadeckého zastali aj oni.

Zatiaľ som zachytil len veľmi peknú a odvážnu reakciu vdp. Štefana Mordela. Hneď by bolo každému veriacemu katolíkovi na Slovensku zrejmé, na ktorej strane barikády KBS stojí. Je tu aj druhá reakcia, ktorá je z pera Dariusza Żuk-Olszewskeho ktorý kázeň arcibiskupa Gadeckého tlmočil.

Dovolím si tiež pripomenúť, že dňa 14. mája sa na Slovensku skončil núdzový stav, ktorý platil od 1. októbra 2020. Stala sa tak po tom, ako Národná rada SR schválila novelu zákona o hospodárskej mobilizácii. V Božích chrámoch na Slovensku platia napriek tomu stále prísne hygienické opatrenia, a niekedy mám taký dojem, ako keby sa núdzový stav ani neskončil.

Hoci sa všade v interiéri nosia rúška, v kostoloch veriacich (najmä starších) nikto neupozorňuje na túto možnosť. Množstvo vystrašených veriacich naďalej aj na úkor svojho zdravia a sťaženého dýchania spôsobeného horúčavami, používa naďalej respirátor. Mnohí z tohto dôvodu, ale aj kvôli obavám zo znesväcovania Eucharistie prijímaním do rúk o návrate do Božích chrámov ani neuvažujú.

Súvisiaci článok: List Vdp. Štefana Mordela Vdp. J. Vittekovi: Uvedomujete si, dôstojný pán, do akého zmätku a bolestivého duševného rozpoloženia uvádzate veriacich? Nič Vám nehovorí, že prekračujete dovolené hranice? Naozaj bolo také prísne nariadenia biskupov? Nehovorí sa v tomto nariadení, že ide o „dovolenie“ prijímať na ruku? Dovolenie predsa neznamená nariadenie. Nedokážete to rozlíšiť? Je to skutočne smutné

alianciazanedelu.sk/archiv/6532


Ešte stále sa v mnohých našich kostoloch nepoužíva svätená voda, a už vôbec nie paténa, ktorá zabraňuje padaniu malých častí hostií, v ktorých je prítomný Pán Ježiš Kristus, na zem. KBS od 1. 7. oznámila, že sa ruší platnosť dišpenzu od účasti na sv. omši. Sväté prijímanie sa ale často a bez možnosti výberu s alternatívou podľa prastarej Tradície Cirkvi prijímať Pána Ježiša Krista s úctou do úst, rozdáva len na ruku, čo mnohých veriacich odrádza od účasti na svätej omši. Poznám mnohých veriacich, ktorí sa vyjadrili, že sa do kostola vrátia až vtedy, keď sa sväté prijímanie znovu začne podávať do úst.

Často sa stáva, že kňazi zastrašujú, šikanujú, ponižujú a nútia veriacich v rozpore s ich svedomím prijať Eucharistického Pána Ježiša nedôstojne do rúk. Máme aj prípad, kde kňazi neváhajú pritom použiť proti nim aj fyzické násilie. Ani za komunistov neviem či sa stalo, že by kňazi päsťami udierali veriacich, ktorí sa iba slušne domáhajú dodržiavania Tradície a učenia Katolíckej Cirkvi.

Vôbec ma preto neprekvapuje, že v Šaštíne pred bazilikou nedávno padol počas búrky strom a zničil sochu Sedembolestnej Panny Mária, Patrónky Slovenska. Nie je pravda, ako informovali niektoré médiá, že v parku pred bazilikou popadalo množstvo stromov. Padol iba ten jeden, ktorý okrem sochy Sedembolestnej, poškodil ďalšie dva stromy, ktoré museli následne potom odstrániť.

Nechce nám tým naša Patrónka, Sedembolestná Panna Mária naznačiť, aby sme sa vrátili naspäť k Evanjeliu nášho Pána Ježiša Krista a odprosili Všemohúceho Boha za to, že sa na Slovensku zatvárajú Božie chrámy, že veriaci sa vyháňajú z kostolov, že sú nútení k znesväcovaniu Eucharistie, znesväcuje sa nedeľa – Deň Pána, prichádza k urážkam Božieho majestátu, Najsvätejšej Trojice a Sedembolestnej Panny Márie, Patrónky Slovenska, svätých, že je tu obrovská sociálna nespravodlivosť a vraždia sa aj s tichým súhlasom „kresťanských lídrov“ v koaličných stranách NRSR nenarodené deti? Nemali by sme za to s pokorou prosiť Boha o odpustenie?

Tak, ako je uvedené aj v pápežskej inštrukcii Memoriale Domini, prípadne inštrukcii Redemptionis sacramentum , sväté prijímanie sa rozdáva v prvom rade do úst, a v prípade, že Svätá stolica na žiadosť niektorej biskupskej konferencie udelila indult (povolenie), je možné prijímať Eucharistiu aj na ruku. Ale vždy musí byť zachované prijímanie podľa normy do úst. Natíska sa tu otázka: Prebieha na Slovensku násilná protestantizácia Katolíckej cirkvi? Kto a prečo sa na Slovensku snaží po vzore Belgicka, Holandska, Nemecka a. i. zmeniť stáročia platnú tradíciu našich otcov a pastoračnú prax?

Dovolím si Vám v tejto súvislosti pripomenúť Váš medializovaný prísľub o obnovení pravidla prijímania do úst po skončení núdzového stavu:
„Keď nový koronavírus pominie, skončia sa aj núdzové opatrenia. A obnoví sa tak povinnosť účasti na nedeľných bohoslužbách, ako aj pravidlo prijímania do úst alebo do rúk tam, kde je to schválené, prípadne len do úst tam, kde iný spôsob pred ochorením COVID-19 schválený nebol,“ podotkol Kramara. Ako doplnil, KBS dovolením podávať prijímanie do rúk nemienila a zatiaľ ani nemieni meniť zaužívanú pastoračnú prax.”

Ak by ste sa náhodou chceli prejsť mestom, videli by ste, ako v preplnených reštauráciách, terasách i v tesnej blízkosti kostolov sedia ľudia bez rúšok často aj šiesti za jedným stolom, konzumujú jedlo a nápoje a vôbec nikomu to neprekáža. Už to naozaj vyzerá tak, že vírus sa šíri len v Božom chráme. Natočil som v tejto súvislosti niekoľko videí, ktoré to dokazujú. Dajú sa dohľadať aj na internete. youtube.com/watch?v=ii8seVMEz7s

Na záver si dovolím ešte dve poznámky. Všimol som si, že ste odstránili moju fotografiu Anjela Slovenska a Sedembolestnej Panny Márie z článku na TK KBS . Mám to chápať tak, že ste si uvedomili, ako Vás extrémistickí zástancovia bojového ateizmu zneužili na svoje ciele? Mám to chápať ako moju rehabilitáciu?

Požiadala už KBS o udelenie indultu na rozdávanie sv. prijímania na ruku, alebo sa tak stále deje v rozpore s inštrukciou Redemptionis sacramentum – bez jeho udelenia ako píše Vdp. Ľubomír Urbančok?

Boh žehnaj Vás, otcov biskupov i celé Slovensko.
Anton Čulen

alianciazanedelu.sk/archiv/9431
Zuz S
ekans
protestantizácia započala ii vk, ty už si protestant čulene a s tebou celé slovensko
forthetruth333
Myslím že už maju ineho boha,,,,,,,,,,€ robia divy
Libor Halik shares this
61.8K
Poznám mnohých veriacich, ktorí sa vyjadrili, že sa do kostola vrátia až vtedy, keď sa sväté prijímanie znovu začne podávať do úst.
David Michael Emeth
On Ježíš taky dával učedníkům rovnou do úst? 😀
Anton Čulen
26 Ježiš odpovedal: Ten, komu podám namočenú skyvu. Potom namočil skyvu, vzal ju a podal Judášovi, synovi Šimona Iškariotského. 27 A hneď po tej smidke vošiel do Judáša satan. Tu mu Ježiš povedal: Čo chceš urobiť, urob čím skôr.…(Jn 13, 26-27)
Libor Halik
Keď kňaz dáva druhým do úst, sám si predtým a potom musí umývať prsty rúk čistou vodou, lebo sa dotýkal Tela Kristova. Na nešťastie, súčasní ľudia si ruky liturgicky neumývajú predtým ani potom. Voda sa má vliať do kalicha a vypiť kňazom. Alebo vliať ku kvetom so zeminou, nie do vázy s kvetami, nie do odpadu. Když kněz dává druhým do úst, sám si předtím a potom musí mýt prsty rukou čistou …More
Keď kňaz dáva druhým do úst, sám si predtým a potom musí umývať prsty rúk čistou vodou, lebo sa dotýkal Tela Kristova. Na nešťastie, súčasní ľudia si ruky liturgicky neumývajú predtým ani potom. Voda sa má vliať do kalicha a vypiť kňazom. Alebo vliať ku kvetom so zeminou, nie do vázy s kvetami, nie do odpadu. Když kněz dává druhým do úst, sám si předtím a potom musí mýt prsty rukou čistou vodou, protože se dotýkal Těla Kristova. Na neštěstí, současní lidé si ruce liturgicky nemyjí předtím ani potom. Voda se má vlít do kalicha a vypít knězem. Nebo vlít ke květinám se zeminou, ne do vázy s květinami, ne do odpadu.
Roberto 55
Ano podaval im do ust. V casoch Pana Jezisa to bol zvyk, ze ked si niekto chcel cloveka uctit, tak mu podal jedlo az do ust a toto bola svetodejinna udalost=prve svate prijmanie, kde sa Pan Jezis daval ludom zjest, z lasky k ludom a pre nasu spasu.
David Michael Emeth
To zní zajímavě, s tím zvykem. Nemáš nějaký odkaz, kde by to bylo uvedené?
David Michael Emeth
Do úst dejme tomu, ale na kolenou učedníci určitě nebyli, to zas vím já, že tenkrát se při hostinách výhradně leželo! 😎
Peter(skala)
Kramara si len myslel ako mnoho iní... že už nebude treba testovať, očkovať, ... prijmať do ruky atd... ale časom sa ukazuje, že to si len naivne namýšlali, lebo sami poriadne nevedia, resp. nechcu počuť, aké ma plány Elita sveta.
Keby to brali važne, tak by jednoznačne nerozprávali rozprávky o skorom ukončením opatrení a pod.
Radšej obvinia kresťanov z konšpiracii ale svoju lahostajnosť k …More
Kramara si len myslel ako mnoho iní... že už nebude treba testovať, očkovať, ... prijmať do ruky atd... ale časom sa ukazuje, že to si len naivne namýšlali, lebo sami poriadne nevedia, resp. nechcu počuť, aké ma plány Elita sveta.

Keby to brali važne, tak by jednoznačne nerozprávali rozprávky o skorom ukončením opatrení a pod.

Radšej obvinia kresťanov z konšpiracii ale svoju lahostajnosť k poznaniu si nepripustia. Oni totiž netužia po poznani a Pravde ale po uznaní a chvále
stefan.mordel
Áno, je to tak. Je to beh na dlhú trať. Diabol sa nikdy nezmieril so svojou porážkou na Kalvárii a tak, ako pokúšal biblického Jóba, tak teraz pokúša a prenasleduje Kristových učeníkov. Podľa vízie blahej pamäti pápeža Leva XIII. sa Satan pred Bohom vyťahoval, že prišla doba, kedy on môže Cirkev zničiť, ibaže potrebuje viac času. Čas mu Boh dal, ale Kristove slová tiež platia, že brány pekla …More
Áno, je to tak. Je to beh na dlhú trať. Diabol sa nikdy nezmieril so svojou porážkou na Kalvárii a tak, ako pokúšal biblického Jóba, tak teraz pokúša a prenasleduje Kristových učeníkov. Podľa vízie blahej pamäti pápeža Leva XIII. sa Satan pred Bohom vyťahoval, že prišla doba, kedy on môže Cirkev zničiť, ibaže potrebuje viac času. Čas mu Boh dal, ale Kristove slová tiež platia, že brány pekla ju nepremôžu; čiže Kristovo dielo Satan zničiť nemôže. Satan siahol aj na Jóbovu kožu, ale jeho život vyhasiť nemohol. Je to zrejme aj obraz Cirkvi. Ale táto skutočnosť nás nemôže zvádzať k pasívnosti, pretože je rozdiel na ktorej strane barikády človek stojí. Ježiš jasne povedal: "Kto nie je so mnou je proti mne..." a inde "kto so mnou nezhromažďuje, rozhadzuje..."
ľubica
dôstojný pán, bude nás veľmi veľmi veľmi málo, čo budeme odmietať praktiky NWO pod taktovkou probruselskej šelmy a tiež žial s požehnaním KBS----
annamari77 shares this
1483
Hermenegild
Fico vyhlasuje svetský protest, ale biskupi už mali namiesto propagovania vakcinácie, ktorá nikdy nepomôže, lebo je to "svetský vynález", dávno vyhlásiť "PROTEST" kajúcimi pobožnosťami, procesiami a neustálymi výzvami veriacich, aby konali pokánie spolu s nimi. A mali by sme božiu ochranu pred všetkou tou zvrhlosťou systému. Lenže, keď biskup verí, že prítomný Boh vo sv. prijímaní spôsobuje …More
Fico vyhlasuje svetský protest, ale biskupi už mali namiesto propagovania vakcinácie, ktorá nikdy nepomôže, lebo je to "svetský vynález", dávno vyhlásiť "PROTEST" kajúcimi pobožnosťami, procesiami a neustálymi výzvami veriacich, aby konali pokánie spolu s nimi. A mali by sme božiu ochranu pred všetkou tou zvrhlosťou systému. Lenže, keď biskup verí, že prítomný Boh vo sv. prijímaní spôsobuje nákazu, tak v chrámoch počnúc biskupom cez kňaza sa schádzajú pohania a urážajú najhorším možným spôsobom BOHA. Výsledok na seba nedá dlho čakať. Boli sme upozornení na to samotnou Sedembolestnou. Biskupi, konečne sa zobuďte !!!!