Clicks837

Matovičov šialený plán pod názvom: "Blackout"

Matovič chce všetkých ľudí zatvoriť doma na 3 týždne, hlavne že on doma nebude. Jeho by mali zatvoriť ale na psychošku.
🤪

Bratislava 2. apríla 2020 (HSP/Foto:SITA/Národná rada SR)

Vo svetle dnešného podpisovania koaličnej dohody sa treba skôr bližšie pozrieť na ideu (blackout – akési vypnutie hospodárstva ale v skutočnosti ide o veľmi prísnu karanténu), ktorú premiér Matovič prezentoval, ako riešenie súčasnej krízy. Bez ohľadu na protichodné stanoviská rôznych expertov, z ktorých väčšina odmieta túto ideu, je tento nápad veľmi kontroverzný. Prečo?

Slovenský premiér Matovič zvažuje zrealizovať akýsi čínsky model zápasu s Corona epidémiou. Čo to však znamená? Podľa Matoviča má Slovensko pred sebou v podstate len dve možnosti ohľadne blízkej budúcnosti. Alebo sa bude pokračovať v súčasnom modeli zatvorených firiem, obchodov, živnostníkov, kontrolované nosenie rúšok a čiastočné pracovné aktivity. Tento model môže byť, vzhľadom k epidemiologickej charakteristike prebiehajúcej nákazy Corona vírusom, pretrvať aj niekoľko mesiacov až rok. Druhou možnosťou je Matovičom spomínaný blackout (nešťastné pomenovanie), podľa čínskeho riešenia epidémie z Wuchane, ako aj z celej jednej provincie, kde sa toto veľkomesto nachádza.

Chce Matovič skutočne vyhlásiť výnimočný stav v celom štáte na 90 dní? Išlo by totiž o skoro absolútnu karanténu celého obyvateľstva, aspoň čiastočný zákaz vychádzania. Následkom toho by Slovensko potrebovalo úplne nový a fungujúci model zásobovania obyvateľstva potravinami, ktorý by musel byť zrealizovaný za pomoci silových zložiek štátu (armáda, hasiči a polícia), na čo asi SR nemá dostatočné personálne, technické a logistické kapacity.

Aký bol však výsledok pár týždňoch radikálnych opatrení v Číne spred pár mesiacov? Výsledkom bolo zníženie počtu nakazených a chorých, pričom sa podarilo zastaviť umieranie pacientov. Treba si však uvedomiť, že Čína vypla jedno obrovské mesto a jednu provinciu, čiže ostatná krajina fungovala v určitom režime ďalej. Matovič chce vypnúť celý štát, a teda treba vziať do úvahy tento rozdiel.

Premiér Matovič si pravdepodobne konečne uvedomil tvrdú realitu, v ktorej sa Slovensko nachádza. Súčasný štátny model riešenia epidemiologickej krízy môže znamenať postupnú, pomalú a bolestnú hospodársku a finančnú smrť pre celú slovenskú strednú ekonomickú triedu, teda pre malých a stredných podnikateľov a SZČO. Či sa to niekomu páči alebo nie, znamená to logicky finančnú a hospodársku smrť aj pre všetkých zamestnancov týchto malých firiem. Toto postihne najmä slovenské rodiny vo veľkom počte.

Hrozivé signály prichádzajú nielen z Európy (Taliansko, Španielsko, ale i USA kde je viac ako 200000 nakazených), ale predovšetkým z Číny. Totiž čínske skúsenosti a vedecké poznatky hovoria jasnou rečou, a logickým záverom nie je nič iné len fakt, že vírus je naďalej prítomný v spoločnosti. Čiže Matovičom navrhovaný blackout – totálna karanténa pre celý štát – nemusí nič vyriešiť. Istá skutočnosť by sa ale mala zmeniť okamžite. Biomedicínske, virologické a epodemiologické autority by mali prezentovať realitu a začať (na základe dát z Číny, lebo SarsCov2 vírusu sa nezbavili) robiť logické závery a nie opakovať frázy na televíznej obrazovke a krízovom štábe.

Aj keď je premiér Matovič špecifický a niektoré veci možno nechcel povedať na rovinu a nahlas, či skôr postupuje ako marketingový stratég, tak empirická realita s pandémiou je viac ako jasná. Súčasná situácia môže naozaj trvať pokojne ešte rok, čo by kauzálne znamenalo totálnu ekonomickú likvidáciu drvivej väčšiny malých podnikateľov, firiem a živnostníkov, ako aj zamestancov malých firiem.

Je správne pripomenúť, že totálna karanténa (Matovičov blackout) má svoj význam najmä na začiatku epidémie, keď sa vyskytnú prvé prípady nákazy, aby sa zabránilo šíreniu vírusu do ďaľších teritórií Slovenska. Aj to len v prípade, že sa SarsCov2 šíri výlučne respiračnou cestou kvapôčkovej nákazy (kašeľ, kýchanie, dýchanie medzi osobami, ktoré sú blízko pri sebe).

Ale o SarsCov2 sa vie, že prežíva mimo tela hostiteľa na rôznych povrchoch aj niekoľko dní. Z týchto špecifických vlastností (aké nemajú iné typy vírusov) je možné logicky odvodiť, že sa môže šíriť vzduchom na veľké vzdialenosti. To vysvetľuje aj rozšírenie vírusu SarsCov 2 po celom svete aj do odľahlých oblastí. Čiže existuje len jedno vysvetlenie, a to je veľmi nepríjemná skutočnosť z hľadiska Matovičovho blackoutu, totiž že nebude mať zamýšľaný účinok. Vírus SarsCov2 je už rozšírený po celom teritóriu štátu a z tohto hľadiska je totálna karanténa úplne zbytočná.

Preto treba od tohto zámeru upustiť, lebo jediným výsledkom bude hospodársky a ekonomický kolaps štátu. Následky pre krajinu budú zdrvujúce a vírusu sa Slovensko nezbaví, podobne ako sa tohto vírusu nezbavila Čína. Z toho vyplýva i ďalší fakt, a to ten, že treba hľadať biomedicínske riešenie ako vírus eliminovať a najmä ako účinne liečiť tých, ktorí sú už infikovaní.

V Číne nakoniec začali vo veľkom používať vitamín C či už vo forme infúzií alebo perorálne. To isté robili mnohí talianski lekári, najmä tí starší, lebo videli, ako rýchlo umiera zdravotnícky personál, ak je preťažený a vyčerpaný. Nejde pri tom len o chemickú medicínu, ale i o prírodné prostriedky, ktoré využíva len malá časť obyvateľstva. V dohľadnej dobe sa nepodarí vyhubiť tento vírus aj keď je to je výzva dnešných dní.

René Balák

www.hlavnespravy.sk/matovicov-blackout-i/2108052
Dana22
Podporujú potraty,ako ľudské právo!
Dokonca aj proti výroku súdu.
www.hlavnespravy.sk/…/2109690
Potrat nie je ľudským právom.
Právo na život však je ľudským právom!

Súdny dvor Európskej únie nedávno rozhodol, že ľudským embryom je každé oplodnené vajíčko (aj klonované).

www.tkkbs.sk/view.php

Veda a Život: Rozhodnutie súdu potvrdilo, že embryo je osoba
P:3, 28. 08. 2015 14:57, ZAH

Rím 28. …More
Podporujú potraty,ako ľudské právo!
Dokonca aj proti výroku súdu.
www.hlavnespravy.sk/…/2109690
Potrat nie je ľudským právom.
Právo na život však je ľudským právom!

Súdny dvor Európskej únie nedávno rozhodol, že ľudským embryom je každé oplodnené vajíčko (aj klonované).

www.tkkbs.sk/view.php

Veda a Život: Rozhodnutie súdu potvrdilo, že embryo je osoba
P:3, 28. 08. 2015 14:57, ZAH

Rím 28. augusta (RV) Európsky súd pre ľudské práva v Štrasburgu dňa 27. augusta rozhodol, že Taliansko neporušilo Európsky dohovor o ochrane ľudských práv a základných slobôd, keď nepripustilo darcovstvo ľudských embryí získaných oplodnením in vitro pre využitie na vedecké účely. Išlo o prípad talianskej občianky Adeliny Parillo ktorá v roku 2002 absolvovala takúto metódu spolu so svojím partnerom. Z takto získaných piatich embryí žiadne nebolo následne implantované z dôvodu smrti partnera v roku 2003. Spomenutá žena chcela embryá „darovať“ na vedecké účely.
A tiež Súdny dvor Európskej únie nedávno rozhodol, že ľudským embryom je každé oplodnené vajíčko (aj klonované).
Rozhodnutie štrasburského tribunálu privítala talianska asociácia Veda a život: „Vyjadrujeme veľké uspokojenie nad dnešným rozhodnutím Štrasburského súdu, ktorý potvrdzuje, že ľudské bytosti, v akejkoľvek fáze ich života, nikdy nie sú vecami, ale sú to osoby, a ako také ich urobiť výskumnými objektmi je nemysliteľné“ – uvádza v stanovisku národná predsedkyňa Asociácie Veda a život Paola Ricci Sindoni. Okrem iného pripomína, že „v rámci ľudských vzťahov nemôžu existovať ľudské bytosti, na ktorých by sa mohlo uplatňovať vlastníctvo: v tomto bezpochyby veľká európska kampaň «Jeden z nás» prispela k sformovaniu obnovenej pozornosti voči týmto témam.“

Asociácia Veda a život sa v rámci Talianska „angažuje za ochranu práva na život každej ľudskej bytosti od počatia po prirodzenú smrť ako základu všetkých ľudských práv, a tým aj demokracie, a v širšom zmysle vytvára diskusiu k témam vedeckého výskumu, ktoré majú dopad na život človeka a spoločnosti.“
Peter(skala)
Predseda Prešovského samosprávneho kraja varuje pred blackoutom. To, čo robí premiér, podľa neho škodí psychike občanov
www.hlavnespravy.sk/…/2110046
Peter(skala)
Podľa sociológa Pavla Haulíka premiér nemá jednoznačnú predstavu, čo by znamenal takzvaný blackout
www.hlavnespravy.sk/…/2109922
5 more comments from Peter(skala)
Peter(skala)
Bill Gates - ďalší šialenec, ktorý by chcel Blackout dokonca na 1O týždňov
www.hlavnespravy.sk/…/2110104
😱 😲🤑🤪🤮🤒🤕🥵🥶😤
Peter(skala)
Peter(skala)
Dalším prostředkem nátlaku, který zednářství uplatní na Zemi, je nedostatek potravy. Tím člověk ztratí kontrolu nad sebou a ukáže svůj nejdivočejší instinkt. Strategie svobodného zednářství byla plánována tak, aby ovládla lidstvo strachem.
BEZ VÍRY NENÍ MOŽNÉ NIC

🤔

Preto chce Matovič Blackout, aby zničil ekonomiku a nasledne príde hlad - ako povedal sv.Michal Archanjel - toto je ďalší …More
Dalším prostředkem nátlaku, který zednářství uplatní na Zemi, je nedostatek potravy. Tím člověk ztratí kontrolu nad sebou a ukáže svůj nejdivočejší instinkt. Strategie svobodného zednářství byla plánována tak, aby ovládla lidstvo strachem.
BEZ VÍRY NENÍ MOŽNÉ NIC

🤔

Preto chce Matovič Blackout, aby zničil ekonomiku a nasledne príde hlad - ako povedal sv.Michal Archanjel - toto je ďalší prostriedok nátlaku (hlad)
Peter(skala)
Zúfalé návrhy sú dôsledkom zúfalstva a bezradnosti
www.hlavnespravy.sk/…/2108230
Peter(skala)