Clicks438

"Wierzę" Paweł Lisicki i Marek Miśko: Czy Kościół Katolicki czeka schizma?

szuirad1
51
www.youtube.com/watch Miniony tydzień przyniósł nam "burzę" w postaci pytania, kto jest autorem książki stojącej w obronie celibatu kapłanów. "Z głębi naszych serc" opowiada się ze zachowaniem …More
www.youtube.com/watch
Miniony tydzień przyniósł nam "burzę" w postaci pytania, kto jest autorem książki stojącej w obronie celibatu kapłanów. "Z głębi naszych serc" opowiada się ze zachowaniem wielowiekowej tradycji celibatu w Kościele Katolickim. Na osobiste polecenie Benedykta XVI jego sekretarz poprosił jednak kardynała Sarah prefekta kongregacji ds. Dyscypliny Kultu Bożego, oraz wydawców o wykreślenie nazwiska i wizerunku papieża "emeryta" jako współautora. W ocenie ekspertów papież Benedykt XVI chce zdystansować się od publikacji, która w Watykanie jest postrzegana jako krytyka papieża Franciszka. Wydanie książki zbiega się również z dyskusją na temat postanowień Synodu Amazońskiego, który może doprowadzić do schizmy w Kościele. Sam Synod Amazoński przyniósł nam również papieską adhortację "Nowe drogi dla Kościoła i ekologii integralnej". No właśnie… O papieżu Benedykcie XVI w najnowszym odcinku magazynu katolickiego "Wierzę" Marek Miśko rozmawia z Pawłem Lisickim. "Wierzę" to program dobry dla wierzących i niewierzących. Po jego obejrzeniu wierzący będą musieli się zastanowić, niewierzący zobaczą, w co wierzymy, albo powinniśmy wierzyć – my – próbujący być katolikami.
pmichal
@gosiacz1986 piszesz:
"mysle ze tym sposobem chce wszystkim pokazac ze to On wlasnie jest papiezem i ze jego rezygnacja nie pochodzi od niego"
A co on pisać nie umie, mówić nie umie? Niebawem minie 7 lat od czasu abdykacji, której to nigdy sam osobiście nie podważał. Nigdy również nie kwestionował papieża Franciszka jako swojego następcy.
Dlaczego zatem uważasz, że wiesz lepiej od BXVI co on …More
@gosiacz1986 piszesz:
"mysle ze tym sposobem chce wszystkim pokazac ze to On wlasnie jest papiezem i ze jego rezygnacja nie pochodzi od niego"
A co on pisać nie umie, mówić nie umie? Niebawem minie 7 lat od czasu abdykacji, której to nigdy sam osobiście nie podważał. Nigdy również nie kwestionował papieża Franciszka jako swojego następcy.
Dlaczego zatem uważasz, że wiesz lepiej od BXVI co on myśli na temat swojej abdykacji?
Czyżby kolejna ofiara "Księgi Prawdy"?
Piszesz, że ta abdykacja to wyraz jego szacunku do papiestwa???
Większego bałaganu i spadku autorytetu papieskiego pewnie w historii nie było. Taki jest efekt tej abdykacji i utworzenia przez niego (jak na modernistę przystało) nowotworu w postaci "papieża-emeryta"...
Czyli do czego to zmierza a do tego ze byl zmuszony do abdykacji a sam zachowal wszystko co sprawia ze spostrzegany jest jako papiez to to ze ma szacunek do papiestwa i jego posluga Piotrowa jest calkowitym oddaniem i mysle ze tym sposobem chce wszystkim pokazac ze to On wlasnie jest papiezem i ze jego rezygnacja nie pochodzi od niego
Witamina
Co za bzdury jaki modernistwa
pmichal
Wysłuchaj program to się dowiesz jaki. Napisać se "bzdury" to każdy potrafi. Tak jak każdy pies potrafi obsikać każde drzewo. Mowa trawa. BXVI sam w jednym z wywiadów przyznał, że podczas SWII był w tzw. "obozie postępowym" i że on od tamtego czasu poglądów swych nie zmienił. Tyle, że tak wszystko nabrało rozpędu, że w zupełnie przekręconych umysłach zaczął on uchodzić za tradycjonalistę. Z …More
Wysłuchaj program to się dowiesz jaki. Napisać se "bzdury" to każdy potrafi. Tak jak każdy pies potrafi obsikać każde drzewo. Mowa trawa. BXVI sam w jednym z wywiadów przyznał, że podczas SWII był w tzw. "obozie postępowym" i że on od tamtego czasu poglądów swych nie zmienił. Tyle, że tak wszystko nabrało rozpędu, że w zupełnie przekręconych umysłach zaczął on uchodzić za tradycjonalistę. Z heglowskiego punktu widzenia to była dobra taktyka. Coś jak koncesjonowana opozycja w PRL, albo zabawa w dobrego i złego policjanta. Mimo takiego pozornego konfliktu grają w jednej MODERNISTYCZNEJ drużynie.
To podobnie jak z Jonnym Danielsem. Niektórzy naprawdę uwierzyli, że on działa dla dobra Polaków...
woj_tek likes this.
pmichal
Red. Lisicki późno, bo późno ale "odkrywa Amerykę", że Benedykt XVI to, nie żaden pancerny (w domyśle tradycyjny) kardynał, a później papież, tylko LABILNY MODERNISTA.
woj_tek likes this.
pmichal shares this.
Benedykt XVI - PANCERNY... MODERNISTA