Clicks32
lt.news

Kardinolas Burke: Paneigti „sunku“, jog Benediktas iš tiesų pasitraukė

Vasario 14-ąją Kardinolas Burke bendravo su tinklalapio LifeSiteNews.com žurnalistais apie abejotiną Benedikto XVI-ojo atsistatydinimą ir tikinčiųjų plačiai paplitusias abejones dėl šio žingsnio.

Šių abejonių ir sutrikusių tikinčiųjų židinys yra pats Benediktas. Savo pasitraukimo laiške buvęs Popiežius nurodė, jog jis atsiskyrė nuo ministerium (ministerijos), bet ne nuo munus (tarnybos). Paskutinėje bendroje auditorijoje (2013-ųjų vasarį) Benediktas teigė, jog per savo valdymo laikotarpį „aš buvau ir visuomet būsiu įdarbintas mūsų Viešpaties“, o atsistatydinimas nuo „aktyvios ministerijos veiklos“ to tikrai nepaneigia.

Tačiau, Kardinolui Burke būtų „sunku“ paneigti Benedikto XVI-ojo pasitraukimą, nes popiežiškoji ministerija bei tarnyba yra neatskiriami dalykai, o Benedikto atsistatydinimo dokumentai pasitelkia sąvoką munus bei ministerium pakaitomis.

Kardinolas Benedikto pareiškimus vadina „trikdančiais“ ir kiek „klaidingomis sampratomis“, tačiau pagal atsistatydinimo deklaraciją buvo „aišku, jog popas išsižada munus“.

Burke pridūrė, jog Bažnyčia taptų „visiškai destabilizuota“ jeigu mes nebegalėtume pasikliauti tam tikrais teisiniais aktais.

Dvasininkas, vis dėlto, įžvelgia teisines ir teologines problemas, jog atsistatydinęs popas vis dar naudojasi popiežiaus titulais ir apranga.

Paveiksliukas: Raymond Burke, #newsMmvhwytjkt