csk.news
21.1K

Covid-19 Kolébka v Turínské Katedrále (Video)

Tváře tuctu figurek v betlémě turínské katedrály (Itálie), byly zakryty maskami.

Ježíšek stále chybí, ale Marie, Josef, pastýři a přihlížející jsou prezentováni anonymně.

#newsXnuatqyedm

02:13
pařez
Zdravím - vzhledem k situaci udělám výjimku:
Pokud se chcete covidu vyhnout, resp. vyhnout se těžkému průběhu, pak preventivně
- berte vitamín C, asi 0.5 - 1 gram denně
- berte vitamín D3, 2 - 4 tisíce jednotek denně
- doporučuje se také zinek (nemám vlastní zkušenost)
Vitamín C v případě chřipky a covidu brání propuknutí tzv. cytokinové bouře, tj. tomu nejtěžšímu a zpravidla smrtelnému …More
Zdravím - vzhledem k situaci udělám výjimku:
Pokud se chcete covidu vyhnout, resp. vyhnout se těžkému průběhu, pak preventivně
- berte vitamín C, asi 0.5 - 1 gram denně
- berte vitamín D3, 2 - 4 tisíce jednotek denně
- doporučuje se také zinek (nemám vlastní zkušenost)

Vitamín C v případě chřipky a covidu brání propuknutí tzv. cytokinové bouře, tj. tomu nejtěžšímu a zpravidla smrtelnému průběhu, kdy plíce se zaplaví tekutinou a pacient nemůže dýchat; jinak je C potřebný hlavně pro tvorbu kolagenu, potřebného pro vazivovou tkáň - včetně cév, žil a tepen - mnohá z kardiovaskulárních onemocnění mají původ právě v nedostatku vit. C (80 mg/den je zoufale málo).

Vitamín D je klíčový pro aktivaci T-lymfocytů, které likvidují napadené buňky. Proto, aby zafungovala tzv. buněčná imunita, je potřeba, aby se už dříve imunitní systém s něčím podobným setkal v mládí, kdy se druhy T buněk vytváří (u covidu se zdá, že u většiny lidí splněno), a druhou podmínkou je dostatečné množství vit. D3 v organismu - u většiny lidí nesplněno. Nesplněno z důvodu změny životního stylu - dříve 90% lidí pracovalo v zemědělství, byli celý den na slunci, a málo se myli (D3 vzniká hlavně na povrch kůže z tukové vrstvičky, kterou vytváří mazové žlázy v kůži, je nutná přítomnost UVB záření ve slunečním svitu (290 - 320 nm) - u nás v létě mezi 10 - 16 hodinou, od konce září do dubna vůbec, doba oslunění stačí 10 - 15 minut, ale cca 2 dny se vytvořený D3 vstřebává kůží, když to namydlíte, jste namydlený...). Dalším zdrojem D3 je potrava, někde si to vyhledejte, kolik co obsahuje - nestojí to za řeč.
Čili žádný div, že Déčka máme málo, a koroňák má pré. Kromě toho je s nedostatkem v. D spojena řada jiných nemocí - cukrovka, roztroušená skleróza, rakovina...
Pro zájemce
Jinak - koroňáka jsem neměl, ale respirační onemocnění se o mě občas pokouší - v takovém případě, když cítím, že už na mě něco vlezlo (škrábání v krku, rýma, nevolnost) tak si vezmu 6 tis. jednotek, a pak po 4 hodinách 4 tis. jednotek D3 - za den tak vezmu 24 - 26 tis. jednotek D3, a za den to přejde. Takhle jedu 2-3 dny a pak uberu nebo vysadím - když se příznaky začnou vracet, zopakuji.
Důležitá otázka - proč vám tohle neřekne váš doktor? Protože se déčka bojí - ve škole ho učili, že nadměrný příjem vit. D způsobí vysokou hladinu vápníku v krvi - déčko podporuje vstřebávání vápníku z potravy do krve, usazování vápníku do kostí a tam, kde být má, řídí vitamín K - pokud ho není dost, zůstává vápník v krvi a způsobuje zvápenatění cév a orgánů. Takže je dobré brát k D také K.
Zpět k výše uvedenému postupu - to, že příznaky onemocnění při braní vysokých dávek D vymizí znamená, že buněčná imunita nemoc rozpozná a je schopna ji zlikvidovat. To, že se při vysazení D příznaky vrátí, znamená, že se přijatý D spotřeboval, a nehrozí tedy předávkování a z toho plynoucí vysoká hladina vápníku. (kdesi jsem se dočet, že WHO udává u vit. D riziko otravy, pokud je denní příjem 40 tisíc jednotek po dobu 30 dnů).
Z výše uvedeného také vyplývá že při onemocnění je reálná potřeba vit. D mnohem vyšší, než doporučených 400 - 800 jednotek denně - v případě mé váhové kategorie (skoro metrák) je reálná spotřeba víc ne 20 tis. jednotek denně. (Tím metráčkem se nechlubím, uvádím to proto, abyste si to mohli porovnat s vaší možnou potřebou dle vaší váhy.)

Poslední otázka - nestačilo by brát D jenom, až člověk něco chytí, proč ho brát preventivně? No - jak kdo chce. Ale ta buněčná imunita je také prevencí proti rakovině - když T-lymfocyt potká zmutovanou buňku a má k dispozici D, tak ji zlikviduje. Když ale D k dispozici není (zimní období), dostane zmutovaná buňka čas, aby se pomnožila a schovala se do tukového obalu, kde už ji T-lymfocyt nenajde.
Takže - hodně štěstí a ať se za vás svatá Korona přimlouvá...
ľubica
katastrofa! priamy prenos nevery tých čo to dovolili!