Clicks1.6K
csk.news
3

Začalo Sa Prenasledovanie? Arcidiecézy Končia Rímsku Omšu

Otec Philip Wilhite z kostola Najsvätejšieho srdca v Conroe v Arcidiecéze Galveston-Houston v Texase oznámil, že Tradičná Latinská Omša v jeho kostole bude prerušená.

„Po dôkladnom zvážení, rozhovoroch s Arcidiecézou a v záujme čo najlepšieho uspokojenia duchovných potrieb tých, ktorí uprednostňujú Mimoriadnu Formu, prejdeme k ponúkaniu tejto formy tu v Najsvätejšom Srdci k povzbudeniu všetkých, aby boli aktívnymi farníkmi Katolíckej Cirkvi Regina Caeli,“ napísal na FaceBook.com (2. Jún). Jeden by si kládol otázku, čo znamená „dôkladné zváženie“ a či je toto opatrenie určené na podporu sanitárneho dištancovania Covid.

Posledná Omša v Najsvätejšom Srdci sa bude sláviť 9. Júna. Potom budú predsedať iba Eucharistii. Kostol Regina Caeli v Houstone prevádzkuje Bratstvo Svätého Petra (FSSP) a je vzdialený asi 36 míľ (58km) od Najsvätejšieho Srdca.

Týždenná Svätá Omša v Najsvätejšom Srdci existovala iba šesť mesiacov. Arcidiecézu Galveston-Houston vedie Kardinál DiNardo, ktorý sa v Decembri 2015 osobne zúčastnil požehnania areálu a slávnostného prelomu pre farnosť FSSP.

#newsMnbujooemk

Bratia a sestry
mesiac a pár dní po prvej dávke.
dávam to len na výstrahu ostatným pred údajnou "slobodou"

inenoviny.sk/…i-na-covid-19-zomrel-44-rocny-pravnik-roman-jurik/
Modré Hluboké Nebe
To kolíková zatluče jako hoaax, protože on umřel přece na něco úúúúúúúúúplně jiného...)
Josef Arimati
Ač právník, tak neprošel testem inteligence.