Christmas Campaign: Financial Insights
Libor Halik
Ivo Strejček a kolektiv IVK (Institutu V. Klause): Na Staroměstském náměstí probíhal hlavně občanský protest proti vládě. Komentáře IVK, 19. 10. 2020. Demonstrace na Staroměstském náměstí v Praze v neděli 18. října 2020 byla občanským protestem proti vládním protikoronavirovým opatřením. Většinu účastníků tvořili běžní občané různého věku, profese, napříč celou společností. Nebyli tam žádní …More
Ivo Strejček a kolektiv IVK (Institutu V. Klause): Na Staroměstském náměstí probíhal hlavně občanský protest proti vládě. Komentáře IVK, 19. 10. 2020. Demonstrace na Staroměstském náměstí v Praze v neděli 18. října 2020 byla občanským protestem proti vládním protikoronavirovým opatřením. Většinu účastníků tvořili běžní občané různého věku, profese, napříč celou společností. Nebyli tam žádní zvenku organizovaní internacionalističtí profesionální demonstranti, kteří tvoří v poslední době významnou součást všech demonstrací na Staroměstském náměstí.
Nedělní demonstraci bereme jako důkaz, že část občanů s vynucováním plošných vládních opatření nesouhlasí a že cítí povinnost dalšímu stupňování jejich restriktivnosti odporovat. Pokud hlavním smyslem staroměstské demonstrace mělo být vyjádření postojů, kterými někteří občané odmítají další nezodpovědnou vládní likvidaci společenských a mezilidských aktivit, naší ekonomiky, zdravotní péče, vzdělávacího systému, pokud cílem byl i odpor proti této formě likvidace našeho státu slepým podřizováním se příkazům nadnárodních institucí a pokud základním smyslem byla obhajoba svobody žít životy po svém, bez vládního dirigismu, pak záměry a cíle demonstrace schvalujeme a podporujeme.
Chceme připomenout a zdůraznit, že potyčky fotbalových fanoušků s policejními těžkooděnci, se kterými souhlasit není možné, následovaly až po ukončení demonstrace a po jejím řádném rozpuštění. Přesto záběry právě těchto střetů okamžitě naplnily sdělovací prostředky s cílem záměrně překrýt podstatu občanského protestu na straně jedné, vytvořit ve zbytku společnosti nepříznivý mediální obraz o těch, kteří „nesouhlasí s nošením roušek“ na straně druhé. Proti takové manipulaci zásadně protestujeme.
Pokud diskreditace kohokoli, kdo bezvýhradně nesouhlasí s rozhodnutími pánů Prymuly, Hamáčka či Babiše, měla být cílem a vyzněním celé policejní akce, pak se nelze vyhnout ani spekulacím o vyprovokování agresivních střetů policií samotnou. O tom může svědčit i fakt, že přístupové ulice ke Staroměstskému náměstí byly zataraseny policejními těžkooděnci už před zahájením řádně ohlášené občanské demonstrace a že to pak komplikovalo i odchody běžných lidí z ní.
Česká politická scéna – vláda i opozice – svými prohlášeními zúžila občanský protest ze Staroměstského náměstí na střet mezi fotbalovými chuligány a Policií ČR. Zcela se vyhnula interpretaci příčin, proč část občanů cítila potřebu protestovat proti vládou organizovanému omezování našich svobod, zastavení společenského života, rozvratu veřejných financí a vzdělávacího systému. Taková politická zbabělost nás už ale u vládních i opozičních politiků NEpřekvapuje.
Ivo Strejček a kolektiv autorů IVK, 19. října 2020. klaus.cz/clanky/4631 Další inspirující na: klaus.cz
Libor Halik
Když toto říká bývalý vysoký, možná nejvyšší, soudce Slovenska tak je z toho dost pravděpodobná občanská válka na Slovensku. Panna Maria v Turzovce něco takové asi řekla vizionáři Lašutovi, bude to však trest Boží pro Slováky, žádná radost. Proti Matovičově vládě se postavila i současná činná prokuratura: svls.sk/…sak-uz-nemozu-ziadat-odskodne/
Libor Halik
Občanská válka nastává, když se část policejních a vojenských složek postaví na stranu vlády a část na stranu soudců a prokurátorů. V Česku to lumpové VZDAJÍ ČI ZEMŘOU NADPŘIROZENĚ, TAKŽE, by k ozbrojené válce dojít nemělo, protože zasvěcení PMarii Fatimské bylo platné a byl znovupostaven sloup PM na Staroměstském náměstí.