pl.news
33.6K

Włoski biskup: "spisek przeciwko Benedyktowi"

Niedorzeczne oskarżenia o "tuszowanie nadużyć seksualnych" są "spiskiem" przeciwko Benedyktowi XVI, który pochodzi z Kościoła, powiedział Corriere.it (23 stycznia) emerytowany biskup Reggio Emilia, Massimo Camisasca (75).

Podkreśla on, że Ratzinger wyróżnił się w walce z homoseksualnymi księżmi nadużywającymi alkoholu, "nikt nie zrobił tyle, co on".

"Skąd więc ta zawziętość przeciwko Ratzingerowi i rzekome fakty, które miały miejsce prawie 40 lat temu?", pyta i odpowiada: "jedynym uzasadnieniem jest nietolerancja [tego, co nazywa] liberalnymi sektorami w Kościele i społeczeństwie".

Według Camisasca stoją za tym osoby, które nigdy nie zaakceptowały pontyfikatu Benedykta XVI i znajdują odzwierciedlenie w rozdźwiękach niemieckiego Synodu. Camisasca kategorycznie podkreśla, że "nie ma żadnego spisku Franciszka przeciwko Benedyktowi" i że Franciszek – to nie żart – "żywi głęboki szacunek i sympatię dla swojego poprzednika".

Tak zwane "niezależne" komisje ds. nadużyć stworzone przez biskupów francuskich i niemieckich "nie są tak naprawdę niezależne", podkreśla Camisaca, ale kierują się "antykatolickimi uprzedzeniami". Dodaje, że "nigdy nie wolno mierzyć postaw sprzed kilkudziesięciu lat normami, które byłyby wymagane dzisiaj".

Grafika: Massimo Camisasca © wikicommons, CC BY-SA, #newsDluwmziujr

CÓRKA MARYI
PRAWDZIWY KOŚCIÓŁ POZOSTAŁ W TRADYCJI
Nie wykonywał wszystkich dyrektyw masonów !