Coburg
370

Ozbrojené sily Ukrajiny zasiahli civilnú infraštruktúru LPR vysoko presnými zbraňami USA (Himars)

Timur Šerzad

Vladislav Kustov

22.09.2022 18:17


Predtým sa na mieste dopadu nachádzala kancelária, opravárenská základňa a parkovisko Gorgaz. Teraz tam nie je ani jedna budova.

Korešpondent Zvezdy Vladislav Kustov pôsobí v Luganskej ľudovej republike. Dnes je v meste Svatovo, kde nepriateľ zasiahol infraštruktúru mesta.

„Ozbrojené sily Ukrajiny čoraz viac narážajú na civilnú infraštruktúru v mestách v prvej línii a v mestách ďaleko od frontovej línie. Túto príležitosť im dávajú mušle z MLRS HIMARS. Tí, ktorí sú teraz v prevádzke s Ukrajinou, sú schopní prekonať 80 kilometrov, “komentoval korešpondent.
Predtým sa na mieste dopadu nachádzala kancelária, opravárenská základňa a parkovisko Gorgaz. Teraz tam nie je ani jedna budova.

„Ide o škodu, ktorú utrpel podnik a mesto Svatovo ako celok. Všetky tieto stroje sa používali pri údržbe plynových komunikácií. Raketa zasiahla práve tu. Nárazová vlna bola taká, že úplne zničila celú strechu a spálila všetky autá,“ poznamenal korešpondent.
Altánok je podľa neho jedinou stavbou, ktorá v podniku prežila. Čo je podstatné, okolo, na dvore, nie je ani jeden lievik. Všetky štyri ukrajinské rakety presne zasiahli budovu. Bolo to presné, cielené, ostreľovanie.

Skôr korešpondent ukázal dôsledky ukrajinského ostreľovania miesta hromadenia civilistov v Donecku.

Оставить без газа: как ВСУ бьют высокоточным оружием по гражданской инфраструктуре ЛНР