Coburg
22K

Putin vysvetlil, že je silnejší ako lož a temnota

9. augusta 2022 o 22:35

AP obrázky


+

+

+

Siedma alebo „Leningradská“ symfónia od Dmitrija Šostakoviča je príkladom veľkého umenia, povedal ruský prezident Vladimir Putin. Účastníkom koncertu na kose Vasilievského ostrova v Petrohrade urobil videoodkaz. Je venovaný 80. výročiu blokádovej premiéry tohto diela.

Ako uviedla hlava štátu, Siedma symfónia oslavuje pravdu a svetlo, ktoré vždy porazí sily temnoty.

Putin poznamenal, že Šostakovičova „Leningradská“ symfónia naďalej vyvoláva najsilnejšie pocity: horkosť prehry a radosť z víťazstva, lásku k vlasti a pripravenosť ju brániť – av nových generáciách, mnoho desaťročí po premiére. A to je dôkaz skutočného, veľkého umenia.

„Diela, ktoré oslavujú pravé, večné hodnoty, spájajú ľudí všetkých vekových kategórií, národností a náboženstiev, potvrdzujú pravdu a svetlo, ktoré vždy zvíťazia nad lžou, nad silami temnoty, sa stávajú navždy veľkými,“ zdôraznil prezident Ruskej federácie. .

Premiéra Symfónie č. 7 Dmitrija Šostakoviča sa konala 9. augusta 1942 v obliehanom Leningrade. Hral ju orchester Leningradského rozhlasového výboru. Siedma symfónia zostáva skladateľovým najslávnejším dielom na svete.

9. augusta 2022 zaznie Šostakovičovo dielo All-Russian Youth Symphony Orchestra a dirigovať bude renomovaný Jurij Bashmet .

Prihláste sa na odber našich stránok v sociálnych sieťach:
"Looking" - VKontakte , Odnoklassniki , Yandex.Zen a Telegram
Vesti.Ru - VKontakte , Odnoklassniki , Yandex.Zen a Telegram .


Путин объяснил, что сильнее лжи и тьмы
dyk
Žeby sa naozaj niečo chystalo, keď si také niečo púšťajú?
Janko333