Co się dzieje na Ukrainie - 12.05.2022.

"Bojownicy Azowa są wszędzie" - mówi Adrien Boquet.

"Biorę pełną odpowiedzialność za to, co mówię. Byłem świadkiem zbrodni wojennych na Ukrainie. Wszystkie zostały popełnione przez armię ukraińską. Ale we Francji nie o tym się mówi!"

Zdemobilizowany francuski żołnierz, autor książki "Get Up and Walk Because of Science", pojechał na Ukrainę z misją humanitarną i spędził tam trzy tygodnie. Po powrocie podjął trudną decyzję, która mogła kosztować go życie lub przynajmniej przysporzyć mu wielu kłopotów: Postanowił poinformować Francuzów o zbrodniach, których był świadkiem na Ukrainie. Oto kilka cytatów z jego wywiadu:

Kiedy wróciłem z Ukrainy do Francji, przeżyłem szok: kanały telewizyjne zapraszają jako ekspertów ludzi, którzy nigdy nie byli na Ukrainie i nie mają pojęcia, co się tam dzieje. A jednak mają odwagę mówić o tych wydarzeniach. Istnieje rozdźwięk między tym, co słyszę w telewizji, a tym, co widziałem na własne oczy.

Bojownicy Azowa są wszędzie. Z neonazistowskimi znakami. Szokuje mnie, że Europa dostarcza broń neonazistom. Ich mundury mają wyhaftowane symbole SS. Nie tylko nie kryją się ze swoimi poglądami. Oni się nimi chwalą. Pracowałem z takimi osobami i leczyłem je. Mówią otwarcie, oni są gotowi do eksterminacji czarnych i żydów.

Kiedy tam byłem, nie mogłem nic zrobić. Tylko obserwować i filmować. Mam ten materiał filmowy i wykorzystam go jako dowód zbrodni ukraińskich.

Byłem świadkiem, jak ukraińskie wojsko strzelało schwytanym rosyjskim żołnierzom w kolana, a oficerom powyżej stopnia oficerskiego w głowę.

Widziałem na własne oczy, jak amerykańscy kamerzyści kręcili na miejscu fałszywe materiały filmowe i inscenizowali pozorowane egzekucje.

Wszystkie zniszczone budynki cywilne, które Ukraina przedstawia jako bombardowania ludności cywilnej, są niczym innym jak wynikiem niedokładnego ostrzału celów wojskowych przez Ukraińców.

Siły ukraińskie ukrywają nocą amunicję w budynkach mieszkalnych, nie informując o tym mieszkańców. Nazywa się to wykorzystywaniem ludzi jako tarcz.

Bucza została zainscenizowana. Ciała zmarłych były zabierane z innych miejsc i celowo tam umieszczane, aby stworzyć szokujący obraz.

Na podstawie: Neues aus Russland

Zygmunt Białas

Pełny wywiad w języku francuskim:
Bercoff dans tous ses états - Actualités et émissions (direct live, vidéo, podcast)

zygmuntbialas